מ.ס צפת והפועל בני כפר קאסם עלו לליגה הלאומית

הצפוניים ניצחו בגלבוע וחזרו לליגה לאומית Winner, בעוד עבור כפר קאסם מדובר בהיסטוריה אחרי ניצחון בגמר על אליצור יבנה.

מאת: ניב שמולי
צילום: הפועל צפת

עונת 2022/23 מתקרבת לסיומה, ואתמול (ראשון) הוכרעו שתי האלופות בליגה הארצית שתשחקנה בעונה הבאה בליגה לאומית Winner. במחוז הצפוני מ.ס צפת השלימה ניצחון 0-2 בגמר על הפועל גלבוע/ברוש, ואילו במחוז הדרומי הפועל בני כפר קאסם עשתה זאת על חשבון אליצור יבנה שסיימה ראשונה את העונה הסדירה.

הפועל גלבוע/ברוש – מ.ס צפת 81:74

משחק שהיה ברובו בשליטת האורחים מסתיים עם ניצחון שלהם. החבורה של אסף רוטשטיין ניצחה בקושי רב את המשחק הראשון בבית, וידעה כי נצחון חוץ ישלח אותה לחגוג. הרבע הראשון היה שקול ורם זקס קבע 20:23 לצפת עם סל על הבאזר. אליאב אוחנון פתח את הרבע השני בסל ועבירה, מנגד מתן בן אקן קיזז ל-31:32 בלבד. לקראת המחצית האורחים ברחו, בעיקר בזכות איגור סימין, והלוח הראה 42:46 בהפסקה. השלשות של האורחים המשיכו לצלול גם ברבע השלישי בדרך ליתרון שיא 42:54. הביתיים הגיבו עם ריצת 2-10 וזה 62:67 בלבד לאחר שלושה רבעים. 3 דקות לסיום תום מעיין הוריד ל-69:71, אך דווקא כאן האדומים נבלמו ושלשה של איגור סימין חתמה את המשחק.

הפועל בני כפר קאסם – אליצור יבנה 62:72

היסטוריה בכפר קאסם. הקבוצה הצנועה העפילה לראשונה בתולדותיה לליגה לאומית Winner אחרי נצחון בגמר על אליצור יבנה, ובכך השלימה פלייאוף ללא הפסד. מנגד, אליצור יבנה עמוסת הכוכבים שוב לא מצליחה לעלות ליגה ותקווה לעשות זאת בעונה הבאה. הרבע הראשון היה בשליטה של המקומיים שהובילו בסיומו 15:22. ברבע השני הקבוצה של אורי קוקיה הציגה הגנה טובה ועם משחק טוב של עוז חולי שגם קלע שלשה מהחצי על הבאזר האורחים הוליכו 36:42 במחצית. ברבע השלישי יניב סולומון ופול דילייני המנוסים שמרו את קבוצתם במשחקס בעוד מנגד גרינברג ומורדוך דאגו שיבנה תוביל 53:57 לפני הרבע האחרון. שתי הקבוצות התקשו לייצר נקודות בפתיחת הרבע האחרון והלוח הראה 61:61, 5 דקות לסיום. היבנאים המשיכו להחטיא ולאבד וקלעו נקודה אחת ב-4 דקות – 62:68 לכפר קאסם. מכאן, כבר לא הייתה דרך חזרה והירוקים חגגו עליית ליגה.