נבחרת ישראל צפויה להיות בדרג החמישי בהגרלת הבתים ביורובאסקט 2022

נבחרת ישראל הבטיחה כבר בבועה בולנסיה בחודש נובמבר את עלייתה לאליפות אירופה שתתקיים בקיץ הבא בגרמניה, גאורגיה, צ'כיה ואיטליה ואתמול הושלמה תמונות 24 הנבחרות שישתתפו באליפות. ליטא עלתה אחרי ניצחון דרמטי 76-77 על דנמרק של ארז ביטמן ואסטוניה עלתה למרות הפסד 86-84 לצפון מקדוניה בזכות ניצחון בהפרש גבוה יותר.

כל העולות בנוסף לישראל, ליטא, אסטוניה ו-4 המארחות הן בלגיה, יוון, הולנד, סלובניה, בוסניה, פינלנד, הונגריה, פולין, ספרד, בולגריה, צרפת, רוסיה, טורקיה, קרואטיה, בריטניה, סרביה ואוקראינה.

למרות הדרך היפה שישראל עשתה במוקדמות, היא צפויה להיות בקבוצת האיכות החמישית לקראת ההגרלה. נכון להיום ישראל מדורגת במקום ה-20 באירופה ולא צפויה להתקדם בדירוג. שתי נבחרות שמדורגות גבוה יותר, לטביה ומונטנגרו, לא עלו לאליפות ולכן ישראל תהיה במקום ה-18 לקראת ההגרלה. הנבחרות יוגרלו לארבעה בתים בני שש נבחרות כל אחד ולכן ישראל תשובץ בקבוצת האיכות החמישית. קבוצת האיכות הראשונה צפויה לכלול את ספרד, צרפת, סרביה ויוון, בשניה יהיו רוסיה, צ'כיה, איטליה ופולין ובשלישית צפויות להשתבץ קרואטיה, טורקיה, סלובניה וגרמניה. הדרג השישי אמור לכלול את אסטוניה, בולגריה, בוסניה ובריטניה.

תמיר בלאט סיים את טורניר המוקדמות כמוסר האסיסטים הטוב ביותר מכל 32 הנבחרות עם ממוצע של 8 למשחק כמו שחקן נבחרת שוויץ ג'ונתן קאזדי. בלאט הוא אחד משלושה שחקנים ששיחקו בכל משחקי המוקדמות יחד עם רפי מנקו וגיא פניני. מבין אלו ששיחקו לפחות 4 משחקים, ג'ייק כהן הוביל את הנבחרת עם 16.4 נקוודות למשחק לפני גל מקל עם 13.