נבחרת ישראל תפתח את אימוניה ליורו באסקט 2017 ב18.7 תארח את טורקיה וסלובניה ותצא לרוסיה

הצוות המקצועי של נבחרת ישראל בראשות המאמן ארז אדלשטיין, עוזריו דן שמיר ואלון שטיין, מאמן הכושר אבי קובלסקי, המנהל מוטי דניאל ואנשי האגף המקצועי, סיימו לבנות את תקופת ההכנה של הנבחרת לקראת יורובאסקט 2017 בת"א. הנבחרת תפתח את אימוניה באופן רשמי ב-18.7 ויקדמו לכך אימוני רשות בעיקר לשחקנים שיסיימו את העונה מוקדם ולא יגיעו עם קבוצותיהם לפלייאוף או לפיינל-פור.

עשרה ימים אחרי פתיחת האימונים, תצא הנבחרת למסע משחקים ראשון שיכלול צמד משחקים נגד רומניה בבוקרשט. הנבחרת תשוב ארצה ב31.7 וכעבור 4 ימים תצא לסנט פטרסבורג של תפגוש שתי יריבות מוכרות רוסיה ופינלנד. מדובר בשתי נבחרות עליהן גברה הנבחרת שלנו באליפות לפני שנתיים בצרפת. את רוסיה יאמן הפעם סרגיי בזרביץ', שהוביל את נבחרתו לטורניר מוקדמות מושלם בקיץ האחרון עם 0-4. רוסיה מעמידה נבחרת חזקה במיוחד השנה עם שמות כמו מוזגוב, קראסב, שבד, ורונצ'וביץ', פרידזון ואחרים. פינלנד כמו ישראל ורומניה, מאחרת את אחד הבתים של אליפות אירופה והכוכב הגדול שלה ימשיך להיות פטרי קופונן מברצלונה.
מרוסיה תצא הנבחרת להונגריה שם תקיים משחק אחד נגד הנבחרת המקומית, שבטורניר המוקדמות הראתה יכולת נהדרת עם 0-6 והכוכב הגדול שלה הוא אדם הנגה מבאסקוניה. את נבחרת הונגריה מאמן הקרואטי סטויאן איבקוביץ'.

טורניר ההכנה השלישי יהיה בארץ ב-17-20 באוגוסט וישתתפו בו שתי נבחרות חזקות ועמוסות כוכבים, טורקיה שמינתה את אופוק סאריצ'ה כמאמנה הראשי וסלובניה. טורקיה כמו ישראל מארחת את אחד הבתים באליפות אירופה ותארח גם את שלבי הגמר. הטורקים מציגים סגל חזק במיוחד עם ותיקים כמו ארסן איליסובה, סמיח ארדן' אוגוז סאבש ועומר אשיק חברו החדש של עמרי כספי בניו אורלינס, לצד צעירים כמו סדי אוסמן ואחרים שהובלו את נבחרות טורקיה הצעירות לזכייה בלא מעט מדליות בשנים האחרונות. סלובניה אותה מאמן הסרבי איגור קושקוב, שהיום הוא חלק מצוות האימון של יוטה ג'אז. הכוכב הגדול של הסלובנים הוא גוראן דראגיץ' ממיאמי היט עם ממוצעים של כמעט 20 נקודות ויותר מ-6 אסיסטים ב-NBA ויחד איתו הכוכב העולה של הכדורסל האירופי לוקה דונצ'יץ' מריאל מדריד.

מספר ימים אחרי הטורניר בארץ תצא הנבחרת לטורניר ההכנה האחרון שלה לקראת האליפות, בורשה בירת פולין שם תפגוש בנוסף לנבחרת המקומית עם מרסין גורטאט, את נבחרות בריטניה והונגריה. הנבחרת תשוב ארצה ב-27.8 ארבעה ימים לפני המשחק הראשון של יורובאסקט 2017. באליפות עצמה הנבחרת תשחק בערב הפתיחה ב-31.8 נגד איטליה, במוצאי שבת ה-2.9 נגד ליטא, למחרת נגד גרמניה ואת הבית המוקדם תסיים ב5 וב-6 בספטמבר במשחקים גנד גאורגיה ואוקראינה. ארבע הראשונות מהבית יצאו ב-7.9 לאיסטנבול שם יתקיימו משחקי שמינית הגמר והשלבים המכריעים.