נועם אביבי: "נצטרך להבליט יותר את היתרונות שלנו ולנסות להוציא אותם מתכנית המשחק שלהם"

אחרי כמה שנים של מעבר בין ליגת העל לליגה הלאומית ביסס את עצמו נועם אביבי במכבי ראשל"צ כשחקן רוטציה ישראלי שמקבל העונה 20 דקות בממוצע למשחק. אביבי, פעמיים אלוף אירופה עם נבחרת העתודה של ישראל, יגיע לראשונה בקריירה שלו למעמד חצי גמר גביע המדינה ווינר סל שיתקיים השבוע, שם יפגוש עם קבוצתו את הפועל ירושלים. את ההתקדמות ביכולת של השנה הוא מסביר בעיקר בבגרות. "אני חושב שהתבגרתי השנה ביחס לעונה שעברה בהרבה פרמטרים גם אישיים וגם מקצועיים, במיוחד בפן המנטלי", אומר נועם. "זה עזר לי הרבה בקפיצה שלי השנה בליגת העל".

ספר לנו קצת על הקשר שלך עם המאמן גיא גודס, האם גם הוא וגם אתה חשבתם שתהפוך לשחקן משמעותי כ"כ מהר?

"גיא מאמן שאני מאוד מעריך, יש לנו חיבור טוב, הוא מצפה ממני להרבה וזה גורם לי להוציא ממני הרבה דברים טובים. אני מקווה להמשיך בהתקדמות ולעזור לקבוצה כמה שיותר".

איך זה לשחק לצד שחקן ותיק וחכם כמו דריל מונרו, האם אתם מרגישים רגועים יותר כשהוא על המגרש?

"לשחק ליד דריל זה חוויה ואני לומד ממנו המון כל יום, אני מרגיש שהוא סוג של מנטור והוא עוזר לי להשתפר. יש לנו חיבור טוב על המגרש ובכלל, ללא ספק הוא העוגן של הקבוצה ואנחנו שמחים ורגועים שהוא איתנו".

היית שותף להשגים הגדולים ביותר של נבחרת כדורסל ישראלית כשזכית להיות חלק מהנבחרות שזכו בזהב שנה אחרי שנה. במבט לאחור, כמה טובה היתה הנבחרת הזו?

"לגמרי מרגיש מבורך ושזכיתי להיות חלק משתי הנבחרות שזכו בזהב, שתי נבחרות מהמוכשרות שהיו פה ושהרבה שחקנים מהן יהיו העוגן של הכדורסל הישראלי בשנים הקרובות".

העובדה שהיית גורם משמעותי בנבחרת הזו שקיבלה הרבה חשיפה, האם זה מה שגרם לקבוצות ליגת העל להתעניין בך?

"אני לא יודע אם זה שהיתי גורם משמעותי בנבחרת גרם לקבוצות ליגת על לרצות אותי, אני בטוח שזה עזר אבל יש עוד דברים שמסתכלים עליהם. אני שמח שקיבלתי את ההזדמנות ממכבי ראשון לציון".

כמה אתה רוצה להיות חלק מהנבחרת הבוגרת יום אחד והאם אתה חושב שתגיע למעמד הזה?

"הנבחרת הבוגרת זה חלום ומטרה ששמתי לעצמי, אני בטוח בעצמי שאגיע לשם בשנים הקרובות".

השבוע חצי גמר הגביע ואתם בעונה מאד לא יציבה, אתה חושב שהמעמד יגרום לזה שתגיעו יותר חדים?

"חצי הגמר לא צריך להיות קשור בהכרח לעונה שלנו בגלל שזה משחק אחד והכל יכול לקרות. נבוא להילחם על כל כדור ולהעפיל לגמר".

אתם משחקים בחצי הגמר מול קבוצה שלקחה את גביע המדינה פעמיים ברציפות, אבל דווקא בשנה שעברה ניצחתם אותם בחצי גמר הפיינל פור. איך אתה רואה מולם את ההתמודדות מולם?

"המאצ' אפ נגד ירושלים לא פשוט, הם קבוצה פיזית עם שחקנים מנוסים וטובים מאוד. נצטרך להבליט יותר את היתרונות שלנו ולנסות להוציא אותם מתכנית המשחק שלהם. אני רוצה מאוד להניף גביע עם מכבי ראשון ננסה לעשות הכל בשביל שזה יקרה".