ניצחונות לאליצור ת"א ובני יהודה בפתיחת סדרות חצי הגמר

אליצור ת"א גברה על אס"א ירושלים אחרי משחק צמוד ומותח ועלתה ליתרון 0-1 בסדרה. בני יהודה ניצחה בחוץ את הפועל כפ"ס וקרובה לעלות לגמר. בבית התחתון ניצחון ראשון העונה לבאר טוביה.

מאת: לילך וייס
בצילום: גלי קונטס נאליצור ת"א

פלייאוף עליון – חצי הגמר

אליצור ת"א – אס"א ירושלים 66:73

משחק שקול והפכפך הסתיים בניצחון ביתי של אליצור ת"א שעולה ליתרון 0-1 בסדרה. המארחת פתחה טוב את המשחק כשהיא מצליחה לחדור פנימה על ההגנה של ירושלים ועולה ליתרון 3:10 מסלים של שיר תירוש ודוריאן דהן סוויץ'. זה היה האות של ירושלים להתעורר ולאפס את היד, ועם ריצת 9-0 העבירה את היתרון לראשונה במשחק אליה. מכאן הרבע המשיך צמוד, כשהקבוצות מחליפות סלים בצבע והיתרון זז מצד לצד. שלשה קצת לפני הבאזר של גלי קונטס קבע שוויון, סל על הבאזר בצד השני של נטע רפאל קבע 23:21 אדום סוף רבע ראשון.

ההתקפה המקומית לא מצאה את הסל כמעט 5 וחצי דקות שלמות בתחילת הרבע השני. למזלה ירושלים גם לא הבריקה בהתקפה יותר מדי אבל כן הצליחה לברוח ליתרון קל 29:21. שלשה של אמי רינת העירה את ת"א, כשאחריה הגיעה עוד שלשה של דהן סוויץ וגם כמה חטיפות ואסיסטים יפים. מפה לשם, שוב מהפך – 31:33. גם הרבע הזה נגמר בנדנדה וחילופי סלים, ובירידה להפסקה 36:39 מקומי.

ת"א הציגה אחוזים לא טובים ברבע השלישי כשגם כמה חטיפות מצידה לא נוצלו לנקודות בצד השני. במקביל שלשות של רפאל וטליה פרידמן החזירו את היתרון לירושלים בתחילת הרבע השני, כשסל של האחרונה בצבע גם הגדיל את הפער ל-51:45. ולקראת סיום הרבע מהלך גדול של רינת שקלעה שלשה ומיד לאחר מכן חטפה והשלימה 5 רצופות צמצם לנקודה בלבד. בכניסה לרבע האחרון 52:51 ירושלים.

קונטס פתחה את הרבע האחרון בטירוף עם 3 שלשות רצופות ששוב הובילו את ת"א ליתרון קל. שני ברמן וניקול מיכאילץ ענו עם שלשות בצד השני, אבל המומנטום המשיך עם המארחות שכבר ברחו ליתרון 9 אחרי מהלך של סל ועבירה של תירוש. ירושלים הגבירה לחץ בהגנה והצליחה לעצור את הריצה של ת"א, אבל גם היא לא קלעה יותר מדי והפער נשמר. כדקה ורבע לסיום שלשה של עדן פורת הוריד ל-64:70. תירוש הגדילה חזרה, ירושלים ניסתה זריקות מבחוץ אבל לא פגעה והזמן שלה נגמר. בסיום 66:73 לת"א.

קלעו לת"א: גלי קונטס 19, שיר תירוש 18, אמי רינת 13, דוריאן דהן סוויץ' 11, קרן נחמה 6, רבקה רוס 4, מאיה לוינשטיין 2.

קלעו לירושלים: נטע רפאל 14, שני ברמן 13, טליה פרידמן 11, עדן פורת 9, ניקול מיכאילץ 7, מוריה חסון 5, רינת בן יעקב 3, מורן שחם וגילי ליאור 2 כ"א.

הפועל כפ"ס – בני יהודה 65:46

בני יהודה עושה זאת שוב. אחרי שבסיבוב הקודם לקחת לגליל את יתרון הביתיות, עכשיו עשתה זאת גם לכפ"ס. האורחת בכתום הובילה לאורך כל המשחק, כשברבע השלישי הגיעה הבריחה הגדולה שסידרה לבני יהודה יתרון סביב ה-20 הפרש שנשאר עד לסיום. בני יהודה עולה ליתרון 1-0 בסדרה ותנסה לסגור את הסיפור בבית בשבוע הבא.

כפ"ס היתה הראשונה לעלות על הלוח, אבל מאז ועד לנקודות הבאות שלה עברו כמה דקות טובות של החטאות ואיבודים כשהידיים הארוכות של בני יהודה חוטפות לא מעט כדורים. האורחת בכתום ניצלה זאת כדי לעלות ליתרון 11:4. בדקה וחצי האחרונות של הרבע כפ"ס הצליחה לפתח מיני מומנטום עם נקודות של טל יעקב וצמצמה ל-13:10 אחרי 10 דקות של כדורסל.

גם הרבע השני לא היה התקפי במיוחד. מיכל אפשטיין וטלי בן ישי החליפו קצת סלים, והאורחת שמרה על יתרון של 2-4 הפרש. שלשות של דבי בלייברג ומיקה יקיר הובילו למיני ריצה של האורחות בכתום שהצליחו לברוח ליתרון דו ספרתי, שלשה של שלי שפית בצד השני צמצמה קלות ל-30:23 בסוף המחצית הראשונה.

טלי בן ישי, בני יהודה

בדומה למחצית הראשונה, גם המחצית השניה נפתחה עם סל של כפ"ס שלאחריו המארחת פשוט נעלמה ולא הצליחה לייצר נקודות בהתקפות הבאות. בני יהודה בינתיים רצה 10-0 ועלתה ליתרון 40:25 עם 7 אישיות של טלי בן ישי. שפית עם עוד שלשה ומיכל אפשטיין הצליחו לצמצם קלות, לפני שסל באזר של אורטל אורן חתם את הרבע השלישי ב-30:47.

הרבע האחרון המשיך בשליטה של האורחות בכתום, כשכפ"ס ממשיכה לא לפגוע בכלום בהתקפה. אורן עם 7 רצופות הגדילה את הפער ל-24, ודי סגרה את הסיפור. ההתקפה המקומית חזרה לייצר נקודות בהובלת יעקב ואפשטיין לקראת הסיום, אבל זה לא היה מספיק כדי לחזור למשחק, והפער נשאר סביב ה-20 הפרש. בסיום בני יהודה מנצחת 65:46.

קלעו לכפ"ס: טל יעקב 19, מיכל אפשטיין 18, שלי שפית 6, דרור מייברג 3.

קלעו לבני יהודה: טלי בן ישי 20, מיכל אסף 14, אורטל אורן 11, תמר ברגל 6, מיקה יקיר ודבי בלייברג 5 כ"א, יעל טויטו 4.

בית תחתון

הפועל באר טוביה – אקדמיית וינגייט 63:70

בשעה טובה, ניצחון ראשון העונה לבאר טוביה. זה כנראה לא יעזור לה להימנע מהסדרות נגד הירידה, אבל לפחות ירומם קצת את מצב הרוח בקבוצה הדרומית. את הרבע הראשון המארחת סיימה בפיגור קל, אבל ב-3 הרבעים הבאים קלעה בקצב טוב והצליחה לברוח ליתרון דו ספרתי גבוה. ברבע האחרון האקדמיה הצליחה להוריד את ההפרש, אבל באר טוביה עם שלשות של עידן שלוש ובר אביטל שמרה על היתרון שלה בדרך לניצחון.

קלעו לבאר טוביה: עידן שלוש 18, עינב אסולין 17, ירדן עיבל 13, מאיה מדרי 8, בר אביטל 6, סול קרמר 4, ניצן בר כוכבא וראם נונו 2 כ"א.

קלעו לוינגייט: דאשה סמרו 26, רבקה ויוואג 17, ליאם בסטקאר 8, הדר דניאל 7, מיקה מידן 3, שירה אלקיס 2.

א.ס. רמה"ש גל – הפועל נצרת אורטודוקס 52:66

רמה"ש עם ניצחון שלישי ברציפות בבית התחתון עושה עוד צעד חשוב להימנע מהמקום שמוביל לסדרות נגד הירידה. השרוניות לא התקשו לנצח את נצרת אחרי רבע ראשון קטלני אותו ניצחו 7-26, ובעצם יצרו לעצמם יתרון מבטיח שנשאר עד לסיום. נצרת שאיבדה סופית את הסיכויים להימנע מסדרות ההישרדות תמשיך לחפש את הניצחון הראשון שלה לעונה במשחקים שנותרו לה.

קלעו לרמה"ש: הדר לוי 18, יעל גלילי 11, קרן מוזס 9, לי קפיטולניק 8, רוני קלינגר 6, הגר בן דוד, אופיר אליהו והילה הניג 4 כ"א, אלה פינצ'י 2.

קלעו לנצרת: סוהיר אבו ערב 20, מריאנה שאמא 16, לין קסיס 7, מריה אבו ערב 6, רגד עבדו 3.