נשים: ישראל הפסידה 51:90 לנבחרת שבדיה

נבחרת הנשים של ישראל הפסידה לנבחרת שבדיה 51:90 במשחק השני בחלון נובמבר במוקדמות יורובאסקט 2021. פערי הרמות בין הנבחרות הזכירו את המשחק בו הפסידה ישראל לפני שנה לאותה שבדיה וישראל סיימה את החלון עם שני הפסדים. הסיכוי להעפיל לאליפות אירופה אבד.

הנבחרת שלנו פתחה באותה חמישיה שפתחה ביום חמישי מול מונטנגרו עם גילי אייזנר, דניאל קארש, עדן ציפל, מרים חנון ואלכס כהן. ההגנה השבדית היתה חזקה ואגריסיבית מאוד בפתיחה, ישראל התקשתה לייצר מצבי קליעה נוחים ונקלעה לפיגור מוקדם, עד שגילי אייזנר עם שלשה העלתה את הנבחרת על הלוח, 3 דקות במשחק. ככל שהמשחק התקדם האחוזים של השבדיות, במיוחד האחיות אלדברינק, הלכו וגדול והתוצאה בסיום הרבע הראשון עמדה על 13:22.

ההפרש צמח כבר בדקות הראשונות של הרבע השני ועמד על 15:31 לפני שאלי רבי הזעיק פסק זמן, 6 וחצי דקות להפסקה. הקפטנית עדן רוטברג היתה הכלי ההתקפי החשוב של ישראל ברבע הזה אבל השבדיות קלעו באחוזים גבוהים מאוד מעבר לקשת וירדו להפסקה ביתרון השיא שלהן, 25:52.

המחצית השניה היתה דומה, ישראל ניסתה לקזז את ההפרש אבל השבדיות היו גדולות על הנבחרת של אלי רבי וסיימו את הרבע השלישי ביתרון 33:70 ואת המשחק בניצחון 51:90, הפרש די דומה להפסד של ישראל לשבדיה בהיכל קבוצת שלמה בשנה שעברה.

קלעו לישראל: עדן רוטבר 15, דניאל רבר 15, גילי אייזנר 6, אלכס כהן 5, דניאל קארש 5, לידע אורבך 4, אמי רינת 1. מירם חנון, שהאד עבוד, מאי דיין, עדן ציפל וצליל וטורי שיחקו אך לא קלעו.

הרבה לשבדיה: פרידה אלברינק 28, ביטנה דראמה 16, קלרה לונדקוויסט 15.