סיכום המחזור ה-14 בליגת העל לנוער

מאת אילון סלוס

מחוז צפון מספק לנו דרמות מדי שבוע כאשר הליגה צמודה מאי פעם. בין המקום הרביעי המוביל לפלייאוף לבין המקום ה-9  שמוביל לירידה מפרידות  2 נקודות בלבד. גלבוע/מעיינות עם ניצחון שלישי רצוף בורחת מהתחתית וחולמת על הפלייאוף.

במחוז דרום משולש הצמרת: מכבי ראשל"צ, מכבי ת"א והפועל ת"א בדרך להבטיח מקומם בפלייאוף אחריהן המאבק על הכרטיס האחרון לפלייאוף פתוח וצמוד. בתחתית הפועל ירושלים, אשקלון והרצליה נאבקות על מקומם בליגה.

בשבוע הבא ישודר ביום רביעי 20.2 בשעה 18:00 מפגש צמרת במחוז צפון בין הפועל עמק חפר להפועל כפ"ס. מוזמנים לצפות!

מחוז צפון

מכבי אסי חיפה – מכבי רעננה עירוני 68-63

מכבי עירוני יורם רעננה התארחה אצל מכבי חיפה אסי הלא יציבה, שבשנים האחרונות הייתה מאד יציבה בדבר אחר – ניצחון ליגה ביתי על פנינת השרון.

הפתיחה של שתי הקבוצות הייתה מאד מבולבלת וצמודה. שלשה של גלעד מלניק העניקה לאורחים יתרון 5-4, אולם מקסים פוקסמן ודניאל נגר הפכו את התוצאה. סיום טוב של הרבע הראשון מצד יהל מלמד אפשרו לקבוצתו לרדת להפסקה שבין הרבעים ביתרון קטן של 15-14.

המקומיים פתחו טוב את הרבע השני ועלו ליתרון 16-20 אחרי שלשה של יונתן לבנברג, אולם איתמר סאקס וגלעד מלניק הגיבו בצד השני והפכו ל-21-20. הכחולים איבדו ריכוז וראו את טל אריאלי ולבנברג מחזירים את ההולכה לקבוצתו של בני כץ עם 26-31 בהפסקה.

קבוצתו של רון נוה נראתה חדה יותר בפתיחת המחצית השנייה, כששלשות של איתי גבע, מלניק ומלמד קובעות שיווין 39-39 למול נקודות של פוקסמן. סאקס במהלך מטורף חסם פעמיים בגובה הטבעת באותה התקפה ולמרות עבירה רביעית ששלחה אותו לספסל הצליח מלניק לדייק פעמיים ברציפות מעבר לקשת ולהפוך ל-47-46 למול שלשה של עמית בייניש. סל גדול של אופק גופר על הבאזר של הרבע השלישי העניק לשרונים יתרון 49-47.

נג'ר וגופר החליפו סלים בפתיחת עשר הדקות הנועלות, לפני שטל אריאלי בשלשה מהפינה הפך ל-51-52. גבע בשלשה נוספת וסאקס מקו-העונשין ענו מנגד ואנחנו ב-56-52. נג'ר ענה בצד השני, אבל מלמד, ששיחק את כל המחצית השנייה עם יד פצועה, נתן למצן לקבוצתו וחטיפה של גבע הסתיימה באסיסט נהדר לגופר החם בדרך ל-60-54. נג'ר עם שוב לקח אחריות עבור הלבנים, רק כדי לראות את מלמד בכניסה נהדרת ואת גופר בסל מהפינה מגדילים את הפער עד 64-56. במצב הזה רעננה איבדה ריכוז אולם למזלה יריבתה החטיאה שלוש התקפות רצופות במתפרצת, לפני שפוקסמן שבר את הבצורת וצימק לשש עם כדקה על השעון. איבוד של סאקס הפך לסל של נג'ר בתוספת עבירה חמישית סל הראשון וזה רק 64-61. גופר איבד גם-הוא ונועם פרץ הוריד מהקו לנקודה אחת בלבד ונדמה היה שהקללה של רעננה במגרש "ביכורים" חזקה יותר מהכל. המארחים שלחו את גבע לקו וזה דייק פעמיים, למרות הפרעות מרובות של הקבוצה המקומית. חיפה הימרה על שלשה קשה ורחוקה, החטיאה ועידו פרידלנדר חתם את הניצחון עם שתיים מדוייקות מהקו – 68-63 רענני על הכרמל.

 

הרבו לקלוע למכבי חיפה:

דניאל נג'ר 19, מקסים פוקסמן 16, יונתן לבנברג ועמית ביניש 6

 

הרבו לקלוע לרעננה:

גלעד מלניק 17, יהל מלמד 15, אופק גופר 12, איתמר סאקס 10

 

 

הפועל גלבוע מעיינות – הפועל עמק חפר 68-90

פתיחת המשחק הייתה בקצב גבוה מאוד של שני הצדדים שהאדרנלין בשמיים . ארצי ואוחנה העלו את גלבוע/מעיינות ל0-5 , כשהאורחים 3 וחצי דקות ראשונות ללא סל. מור יוסף מהקו ומנגד סגל ואוחנה שוב העלו ל2-9. מור יוסף בעוד שלשה הקטין אבל נדב לוי ומורגנשטרן העלו 13-5 אדום. גל ונקודות מהקו של עצמון התקרבו לאדומים אבל כניסה של קופר וסדרס נתנה את האות למומנטום ראשון של האדומים שמסיימים את הרבע הראשון בתוצאה 15-24 גלבוע/מעיינות על אף יכולת טובה של מור יוסף שמסיים רבע ראשון עם 11 נקודות מתוך 15 של קבוצתו.

 

הרבע השני נפתח במעמד צד אחד. פתיחה מצוינת של האורחים בריצת 11-0 ועמק חפר מוליכה בפעם הראשונה (וגם בפעם האחרונה) במשחק ופסק זמן מהיר של קרת אחרי 3 דקות ברבע השני. סגל עצר את המומנטום בסל חשוב ואיזן את התוצאה (26-26).כוכבי וסדרס המשיכו את הגל החיובי מפסק הזמן והעלו אותנו 26-30 אבל גת המצוין לא ויתר. תורגמן הנפלא עם שלשה וסדרס שהיה בכל מקום על המגרש המשיכו להשאיר את האדומים ביתרון קטן שגם מלינרסקי שעולה מהספסל מוסיף המון שהאורחים בדקות אלו התקשו לייצר מצבים ובעיקר סיפקו נקודות מהקו וקופר ואוחנה דאגו לסגור את הרבע עם 5 נקודות מהקו ובסיום המחצית הראשונה דו ספרתי 32-42 גלבוע/מעיינות

 

ברבע השלישי חזינו בדקות מופלאות של האדומים. פתיחה מדהימה של ריצת 0-10 תוך 2 דקות מעלה את גלבוע/מעיינות ליתרון 32-52 עם שלשה של אוחנה שלשה של נדב לוי והצמד סגל ומורגנשטרן. פסק זמן ראשון במשחק של אורלנד החזיר מעט את הרוח לקבוצתו שמור יוסף ופהימה עם שתי שלשות רצופות הקטינו למינוס 14 אבל מורגנשטרן קופר ,סגל, ציבוטרו וסדרס לא נתנו לאורחים להתקרב ובסיום הרבע השלישי 47-66 גלבוע/מעיינות.

 

ברבע האחרון פתחו האורחים בבליץ של שלשות. גת בסל יפה שלאחריו 2 שלשות רצופות של מור יוסף/עצמון ומנגד הצמד מורגנשטרן/סגל עם סלים משלהם והתוצאה חוזרת להיות נזילה 55-70 לאדומים בלבד. שלשה חשובה ביותר של קופר העלתה ל73-55 אבל יונתן לוי החזיר התקפה לאחר מכן ל58-73 בלבד 6 וחצי דקות לסיום. אך מאותו הרגע השתלטו המקומיים על המשחק עם אנרגיות שלא נגמרות ומשחק שוטף ורצו עד 61-85 כאשר נותרו 3 וחצי דקות לסיום ופסק זמן של אורלנד לא שינה את המומנטום ובסיום 68-90 לאדומים במשחק הוגן וספורטיבי ביותר שגלבוע/מעיינות שהפסידה בסיבוב הקודם 94:99 יוצרת גם יתרון פנימי מול האורחים לכל סיטואציה שלא תהיה.

עמק חפר עם הפסד חמישי רצוף וגלבוע/מעיינות עם ניצחון שלישי רצוף.

 

קלעו לגלבוע/מעיינות :

אלון מורגנשטרן -19 נק', 10 כ"ח , עידו סגל – 16 נק', 11 כ"ח , 7 אס' , דביר אוחנה -13 נק' 4 כ"ח , איתי סדרס – 12 נק' , 5 חטיפות, רון קופר -11 נק' , ירין תורגמן -6 נק' 7 כ"ח, 3 חטיפות  , נדב לוי – 5 נק' 2 אס' , חן ארצי -2 נק', 5 כ"ח , 5 אס' , 2 חטיפות , יובל כוכבי, תומר ציבוטרו, אראל מלינרסקי -2 נק' כ"א

שותפו ותרמו אך לא קלעו : אלון קוזניציקי ואסף דליות

נתון כללי חשוב ומרשים  : 24/27 מהקו (89% מהקו)

 

הרבו לקלוע לעמק חפר :

אביתר מור יוסף -21, שוהם גת-12, עומר עצמון -10, יהונתן לוי -8 , ניר גל -7

 

הפועל גליל עליון צפת – א.ס. רמת השרון עלומים 78-46

רמת השרון ממשיכה להיות הפתעת העונה כשהיא מביסה בחוץ את גליל עליון ומעפילה למקום השני.

האורחים סגרו את המשחק ברבע הראשון כשהם מנצחים בו 36-6(!). אלון גילאי דותן עם 5 שלשות הוביל רבע מרשים של האורחים שהמקומיים נשארים בהלם.

הרבע השני היה רגוע יותר.צחי יתאח ועדי אדרי המקומיים ניסו להחזיר את הכבוד האבוד של המקומיים ובמחצית 19-48 לרמת השרון.

ברבע השלישי האורחים שוב מגדילים את הפער שצומח כמט עד 40 הפרש. אדם קליין, יואב הדר וגיא ארטמן מריצים אותה עד 28-65 בתום הרבע השלישי

ברבע האחרון גליל מצמקים במעט את הפער בראשות חן גיא ועדי אדרי לבדם לא מצליחים להושיע ובסיום 46-78 לרמת השרון.

הרבו לקלוע לגליל עליון:

עדי אדרי 14, חן גיא 9, מרק איברהים 8, צחי יתאח 7

הרבו לקלוע לרמת השרון:

אלון גילאי דותן 22, נדב נעים 15, אדם קליין 13

 

 

אליצור עירוני נתניה – הפועל כפר סבא אביב 58-66

אליצור נתניה מתחתית הליגה אירחה למשחק בית את הפועל כפ"ס שרוצה פלייאוף עליון.

חניכיו של רובי בלינקו פתחו את המשחק בסערה כשהם מוכוונים מטרה. מטח שלשות של נדב שיוביץ (3), אריק אדרי ומוחמד שומלי שמנגד עילי שאול מחזיק את הירוקים בתמונה ובתום הרבע 13-24 לנתניה.

ברבע השני המקומיים שומרים על היתרון ועל מטח השלשות שלהם שיונתן שישפורטש משלים עם שתי שלשות משלו, 10 שלשות במחצית לנתניה. מנגד שאול ואיתי חורין עם שלשות משלהם לא נותנים לנתניה לברוח ובמחצית 30-41 לנתניה.

הרבע השלישי היה בסימן ההגנה ששתי הקבוצות לא מצליחות לייצר נקודות וכפ"ס עם מיני מטח שלשות משלה

נוגסת בפער ומורידה לחד ספרתי.

ברבע האחרון נתניה מצליחה לשמור על היתרון שכפ"ס מנסה ללא הצלחה להתקרב אליה. רותם לוינשטיין ועומר שדה עם שלשות ומנגד שישפורטיש ועומר ותד היו אמונים על הנקודות. כפ"ס שלחו את בן ספוקויני ואיתי רונן אל

הקו, ואלה קלעו בקור רוח ובסיום ניצחון חשוב לנתניה 58-66 שבורחת מהתחתית.

 

הרבו לקלוע לנתניה:

יונתן שישפורטיש 13, נדב שיוביץ 12 (4 שלשות), עומר ותד ומוחמד שומלי 8, אריק אדרי 7

 

הרבו לקלוע לכפר סבא:

עילי שאול 14, עמר שדה, אפי טיומקין ורועי פריצקי 7

 

הפועל עמק יזרעאל – מכבי הוד השרון 56-70

עמק יזרעאל אירחה למשחק ביתי את סוגרת הטבלה מכבי הוד השרון וכיאה לליגה הצמודה המתחרשת לנגד עיננו השנה, מפגש הקצוות, היה צמוד.

הפתיחה היתה שייכת לאורחים מהוד השרון. יואב אוסלקה וגיל נויביץ הובילו את האורחים ברבע הראשון שמנגד יהל פלג עם 4 רצופות שומר את המקומיים בתמונה ובתום הרבע 9-16 מפתיע לאורחים מהוד השרון.

ברבע השני עמק יזרעאל חוזרת למשחק כשהיא עובדת היטב משני צידי המגרש. ליאל מלה, אוהד דקל ושלו לוגשי הריצו את המקומיים שמהעבר השני הצמד אולסקה וניב זרחוביץ קולעים את כל הנקודות להוד השרון ובמחצית 23-30 לעמק יזרעאל.

ברבע השלישי יזרעאל כבר עולים לדו ספרתי. דקל עם שני סלי שדה ושלשה ופלג עם שלשה משלו פתחו פער משמעותי. אולסקה המשיך להחזיק את האורחים בתמונה ובתום הרבע 39-51 לעמק יזרעאל.

ברבע האחרון הוד השרון ניסו לחזור למשחק עם שלשה של נדב הר לב וניב זרחוביץ. אבל מלה הגיב עם 7 רצופות. דקל וירדן אשכנזי סגרו את הסיפור ובסיום 56-70 לעמק יזרעאל.

 

קלעו לעמק יזרעאל:

אוהד דקל 17, ליאל מלה 15, ירדן אשכנזי 11, יהל פלג 10, רום גורן ושלו לוגשי 7, איתי זוארץ 2, אופק סער 1

 

הרבו לקלוע להוד השרון:

יואב אולסקה 17, אלון דורי 11, ניב זרחוביץ 10, איתמר הראל 7

 

 

טבלת מחוז צפון

מס'        קבוצה                                                            ניצ'/הפ'           נק'

 1. מכבי רעננה עירוני 10/4              24
 2. הפועל עמק יזרעאל 9/5                23
 3. א.ס.רמת השרון עלומים 9/5                23
 4. הפועל כפר סבא אביב 7/7                21
 5. מכבי חיפה אסי 7/7                21
 6. הפועל גליל עליון צפת 7/7                21
 7. הפועל עמק חפר 7/7                21
 8. הפועל גלבוע מעיינות 6/8                20
 9. אליצור עירוני נתניה 5/9                19
 10. מכבי הוד השרון 3/11              17

 

מחוז דרום

מכבי רחובות עומר – א.ס. אשקלון 78-80

שתי קבוצות במגמות הפוכות נפגשו ברחובות, שהמקומיים שואפים להגיע לפלייאוף העליון ואורחים להימלט מהמקום המוביל לליגה השנייה.

האורחים מתחתית הליגה שסוגרת את הטבלה הפתיעו בפתיחת המשחק. אליעד טל, רועי קינדה ורז כהן הובילו את האורחים שמנגד עומרי וורוטיצקי וטומס כץ שומרים מרחק ובסיום הרבע 20-24 לאשקלון.

ברבע השני האורחים מאשקלון ממשיכים להפתיע ומגדילים את הפער. שלשות של שגב שרף ורז כהן בפתיחת הרבע מול רבע טוב של סתיו פוקס ושגב הלוי ובמחצית 37-44 אשקלון.

ברבע השלישי המקומיים נוגסים בפער בראשות עומרי וורוטיצקי וסתיו פוקס, מנגד טל וקינדה מחזיקים את האורחים ובתום הרבע השלישי 59-64 לאשקלון.

הרבע האחרון היה במעמד צד אחד שהמקומיים משתלטים על המשחק. וורוטיצקי בפתיחת הרבע ביחד עם פוקס צמצמו את הפער. 5 רצופות של חן חסן וסל ועבירה של רז כהן לא הספיקו לאשקלון שנשארים עם הרבה מחמאות על המשחק. וורוטיצקי חותם את המשחק עבור המקומיים ובסיום 78-80 במשחק דרמטי והפכפך .

 

הרבו לקלוע לרחובות:

עומרי וורוטיצקי 22, סתיו פוקס 18, רועי תמר 15, טומס כץ 8

 

הרבו לקלוע לאשקלון:

רז כהן 28, אליעד טל 16

 

מכבי ת"א טדי – אליצור יבנה 45-78

מכבי ת"א מביסה ללא תנאי את יבנה בשידור ישיר בערוץ 5.

דורי סהר שהצטרף השבוע לסגל הקבוצה הבוגרת הוביל את הצהובים ברבע הראשון ביחד עם רזיאל חיון. מנגד נועם פוקס כמעט לבדו מחזיק את יבנה במשחק ובתום הרבע 9-20 למכבי ת"א.

ברבע השני הצהובים לא עוצרים בראשות שיר מוראידי ונדב ינקוביץ שעלו מהספסל ולקחו את ההזדמנות בשתי ידיים. מנגד עוז חולי היה ספק הנקודות העיקרי של יבנה. סהר בדקות טובות חתם את תוצאת המחצית 21-42 מכבי ת"א.

הרבע השלישי התנהל על מי מנוחות. עמית אהרוני ונדב סהר הצטרפו לדורי סהר והובילו את המקומיים מנגד היו אלה אופק לוי, ונועם פוקס ובתום הרבע 37-59 מכבי ת"א.

ברבע האחרון יבנה התקשו לייצר נקודות ומנגד יונתן אטיאס עם רבע נהדר עבור הצהובים עשה ככל העולה על רוחו ובסיום 45-78 למכבי ת"א.

 

קלעו למכבי ת"א:

דורי סהר 21 (15 ריב, 6 אס', מדד 31), יונתן אטיאס 12 (10 ריב', מדד 21), שיר מוראידי 9 (7 ריב'), נדב ינקוביץ 8, רזיאל חיון ועמית אהרוני 7, הראל רינסקי ויניר גדות 5, נדב סהר 4.

 

קלעו ליבנה:

נועם פוקס 13, עוז חולי 12, אופק לוי 8, ניב עמית 4, יונתן דורי 3 (6 ריב'), בר שינבוים וגיא שפריר 2, רביד סהר 1.

 

הפועל ירושלים עזרא – הפועל נס ציונה איתי 70-106

הפועל ירושלים אירחה את נס ציונה למשחק חשוב מאוד לאחר סדרת הפסדים שסיבכה אותם בתחתית בתקווה להשיג ניצחון ולצאת לדרך חדשה. המקומיים פתחו עם אריאל דרעי, טל בן עטר, רוי ג'וסלה, עמנואל פוקס ורז אפיק. נס ציונה עם גל כץ, אופיר גולדשטיין, גיל שראבי, תומר אברמוביץ' ושקד ג'רסי.

 

שתי הקבוצות נכנסו למשחק טוב בצד ההתקפי, בנס ציונה היה זה אופיר גולדשטיין שקלע בצבע ומחצי מרחק, בירושלים אלו היו רז אפיק בשלשה ובנקודות של טל בן עטר ואריאל דרעי ואחרי 4 דקות משחק שיווין 10. אריאל דרעי חימם את הידית וקלע 3 שלשות רצופות שפתחו פער לירושלים. טמיר בראלי ואלון אפל הוסיפו לירושלים עוד נקודות וירדו בסיום הרבע ביתרון 22-15. גם הרבע השני המשיך בשליטה של הירושלמים שעלו ל26-17. רותם קמיניץ ואפל בתוספת שלשה של אפיק הקפיצו את היתרון ל11 נק' שנותרו עוד 4 דקות למחצית. גם פסק זמן של נס ציונה לא עצר את הריצה ובן עטר ודרעי חטפו, קלעו והעלו 41-23. נס ציונה ניסו לצמק עם נקודות של גיל שראבי וגל כץ אבל ירושלים במחצית מצוינת יורדת ביתרון מבטיח 52-32.

המחצית השנייה הייתה תצוגה התקפית והגנתית של הירושלמים שנלחמו על כל כדור, והבליטה במיוחד את אריאל דרעי שהיה מעל כולם, לקח את המשחק עליו, צלף 3 שלשות נוספות (8 שלשות בסה"כ), הוסיף אסיסטים וחטיפות (11) והיה בלתי ניתן לעצירה עם 17 נקודות ברבע הזה כשהוא עם 38 נק' כבר אחרי 26 דקות משחק, כשמנגד כל שחקני נס ציונה עם 39 נקודות ביחד. בן עטר ועמנואל פוקס עם עבודה יפה בצבע הוסיפו נקודות והפער כבר מגיע לשיאו  בסיום הרבע השלישי 84-38 לירושלמים.

נס ציונה הראו אופי ולא נשברו ברבע הרביעי והורידו ל-24 נקודות הפרש אבל גם בירושלים השחקנים גילו אופי ומחויבות, הדקו שוב את ההגנה ורון דואניס, רוי ג'וסלה וגלעד אילוז הוסיפו שלשות משלהם ובסיום ניצחון חשוב, מרשים ויקר מאוד לירושלים 106-70.

 

קלעו לירושלים: אריאל דרעי 38 , רז אפיק 13, טל בן עטר 12, אלון אפל 11, רון דואניס 10, רותם קמיניץ 6, רוי ג'וסלה 5, גלעד אילוז 5, עמנואל פוקס 4, טמיר בראלי 2.

 

קלעו לנס ציונה: גל כץ 15, גיל שראבי 11, אופיר גולדשטיין 9, שקד ג'רסי 9, יובל שטל 9, תומר אברמוביץ 8, איתי הירש 5, ארז קליינמן 3, מתן גטה 1

 

הפועל יורם חולון – בני הרצליה 55-78

מכבי ראשל"צ איציק – הפועל ת"א אברהם (נדחה ליום רביעי 6.3)

 

טבלת מחוז דרום

מס'        קבוצה                                                            ניצ'/הפ'           נק'

 1. מכבי תל אביב טדי 12/2                   26
 2. הפועל תל אביב אברהם 12/1                   25 (משחק חסר)
 3. מכבי ראשלצ איציק 11/2                   24 (משחק חסר)
 4. אליצור יבנה 8/6                     22
 5. מכבי רחובות עומר 7/7                     21
 6. הפועל יורם חולון 6/8                     20
 7. הפועל נס ציונה איתי 5/9                     19
 8. הפועל ירושלים עזרא 4/10                   18
 9. א.ס. אשקלון 2/12                   16
 10. בני הרצליה 2/12                   16