סיכום המחזור ה-2 בליגת העל לנוער

מאת: אילון סלוס

שלוש קבוצות עם מאזן מושלם מובילות את טבלת ליגת העל במחוז צפון: הפועל גלבוע מעיינות, הפועל עמק יזרעאל ואליצור נתניה. גם מכבי רעננה עירוני ללא הפסד ומשחק חסר. במרכז הטבלה 4 קבוצות עם מאזן 1-1: הפועל כפר סבא אביב, מכבי הוד השרון, הפועל גליל עליון צפת ומכבי אסי חיפה. בתחתית עדיין ללא  ניצחון: הפועל קרית טבעון, מכבי חיפה צעירים, אליצור קרית אתא ובני הרצליה.

תוצאות המשחקים:

הפועל גלבוע מעיינות – בני הרצליה 62-79

(מתוך אתר סל הגלבוע)

גלבוע/מעיינות פתחו היטב את המשחק כשדן פריבר לוהט וקולע מכל טווח ו-9 נקודות שלו בחמש דקות הראשונות העניקו למקומיים יתרון 8-14 . קאן האורח שלא רצה לתת מומנטום אחד מקומי לקח פסק זמן שלאחריו החניכים שלו חזרו אגרסיביים ונחושים יותר ובסיום הרבע הראשון 17-20 גלבוע/מעיינות.

ברבע השני הרצליה עולה ליתרון ראשון במשחק בעיקר הודות למשחק טוב של רותם זיו הגבוה (25-24) אך עמית ראובן דאג מהר מאוד להחזיר את היתרון לאדומים וסיומת טובה של גלבוע/מעיינות מורידה את שתי הקבוצות ביתרון 9 מקומית 36-45 שהאורחים מספקים דקות טובות ואילו עמית ראובן ברבע שני מצויין (8 נקודות) מוביל את היתרון אצל האדומים.

בפתיחת הרבע השלישי גלבוע/מעיינות לא הותירו כל סיכוי לאורחים, ותוך 2 דקות מספקים ריצת 0-8 שקאן האורח לוקח שני פסקי זמן תוך 5 דקות מפתיחת הרבע השלישי אבל המקומיים לא עוצרים ומציגים רבע הגנתי טוב שמשאיר את האורחים על 5 נקודות בלבד מול 20 בהתקפה ובסיום הרבע השלישי 43-65 גלבוע/מעיינות.

ברבע הרביעי סלע האורח בדקות טובות ורון עם 2 שלשות צמצמו במעט את התוצאה שהמקומיים מציגים את השחקן הצעיר ביותר בליגה רזיאל חיון (כתה י') שמקנח את המשחק עם 2 שלשות ועם דאנק ענק אחרי חדירה ובסיום ניצחון 62-79 גלבוע/מעיינות ששומרת על המקום הראשון ועם מאזן מושלם.

קלעו לגלבוע/מעיינות : 

דן פריבר -16 (17 דקות משחק), עמית ראובן -12 (8 כ"ח), אביאל לוי -10 (8 כ"ח),אלון חנני, רזיאל חיון-9 כ"א, אייל ננקין-6, איתי מושקוביץ-5, נועם קינן, איתמר ברסון – 3 כ"א,יהל צור, בניהו סרור דניאל כהן -2 כ"א

הרבו לקלוע להרצליה : 

יעל סלע -10 ,בר טרומר-9  מעיין שקד-9, אראל עיני -7,רותם זיו -6

 

הפועל כפר סבא אביב – מכבי הוד השרון 57-65

(דיווחו של גבי ויגלר)

נוער על HACKER של חי דוידי ולירן ברמן חוזרים מכ"ס עם הפסד 57-65
רבע הראשון טוב של הוד השרון. סגירה נכונה של שחקני כפ"ס מול קליעות מוצלחות והרבע מסתיים ביתרון 10 להוד השרון 16-26.
הרבע השני, הגנתי עם החטאות ואיבודי כדור מצד שתי הקבוצות והסתיים בתוצאה נמוכה 11-9 ולמחצית הוד השרון יורדת ביתרון 12 מפתיע 37-25.
ברבע השלישי כפ"ס פותחת עם 5 נקודות ברציפות ואחרי דקה ורבע התוצאה 37-30 וחי דוידי, מאמנה של מכבי הוד השרון, לקח את פסק הזמן הראשון שלו במחצית השנייה. הגנה רופפת של הוד השרון שהמשיכה גם לאחר פסק הזמן השאיר את הוד השרון על שש נקודות ברבע 6-15 וצמצמו את התוצאה עד שלוש נקודות לקראת הרבע הרביעי 43-40.
ברבע הרביעי הוד השרון מצליחים לשמור על ההובלה 52-46 אך שלשה ועוד שתי סלי שדה ארבע דקות לסיום המשחק מביאים למהפך וכפ"ס מובילים בפעם הראשונה במשחק 52-53. בהמשך נקודות עונשין ושלשה של הוד השרון מצמצמים את התוצאה ל- 56-60 פחות מדקה לסיום המשחק שהסתיים בניצחון של כפ"ס בתוצאה 57-65.
מכבי רעננה עירוני – הפועל קרית טבעון 66-73

ניצחון במשחק הבכורה לרעננה על קרית טבעון. הדור שאחרי בני, בריסקר ונלגס יצטרך לעבוד קשה כדי שלמור את רעננה בחבורת הצמרת.

מכבי אסי חיפה – אליצור קרית אתא 57-87

ניצחון בכורה מוחץ למכבי אסי חיפה על קרית אתא.

הפועל עמק יזרעאל – הפועל גליל עליון צפת 60-67

עמק יזרעאל רושמת ניצחון שני במשחק צמוד מול גליל עליון צפת.

מכבי חיפה צעירים – אליצור עירוני נתניה 75-55

אליצור נתניה ממשיכה להרשים ורושמת ניצחון שני רצוף בחוץ מול מכבי חיפה צעירים

 

מכבי הוד השרון – מכבי אסי חיפה (משחק ממחזור 1) 46-50

(דיווחו של גבי ויגלר)

מכבי הוד השרון "HACKER" " פתחה השתתפותה בליגת העל לנוער במשחק ביתי מסקרן מול הקבוצה הבכירה של מועדון מכבי חיפה. ההוד השרונים אשר בעונה שעברה הגיעו עד לרבע גמר אליפות המדינה מעוניינים גם השנה להתברג בסוף הסיבוב הראשון בין הקבוצות אשר יעלו לפלייאוף העליון והמשחק אתמול היווה משוכה חשובה כדי להשיג את המטרה הזו.

כיאה למשחק ראשון בליגה הקבוצות היו מעט מבולבלת בפתיחה ולא קלעו באחוזים טובים מכל טווח, שחקני הוד השרון שמרו על פער שנע בין 4-6 נקודות מחיפה לאורך כל הרבע הראשון אשר היה מרובה באיבודי כדור לשני הצדדים, בסופו של דבר הוד השרון הצליחו לפתוח פער גדול יותר ובסיום הרבע 10-18 להוד השרון.
ברבע השני הקבוצה הירוקה נכנסה למומנטום חיובי, השאירה את הוד השרון על 24 נקודות לאורך כ-5 דקות, והצליחה לסיים את המחצית ביתרון קטן 26-24 לטובת הירוקים, מחצית ראשונה עם הרבה איבודי כדור לשתי הקבוצות וחוסר ריכוז.
החצי השני היה טוב יותר מבחינת שתי הקבוצות בעיקר בפן ההגנתי, אחוזי הקליעה לאט לאט התיישרו, והקבוצות היו צמודות לאורך כל הרבע השלישי שהסתיים בתוצאה 35-33 לזכות הירוקים מחיפה, בפתיחת הרבע הרביעי שחקני הוד השרון יצרו מומנטום חיובי ועלו ליתרון 37-41 תוך 3 דקות , קאמבק של חיפה ואנחנו בשיוויון 41-41 כאשר נותרו 4 דקות לסיום המשחק. הקבוצות נשארו צמודות עד השריקה האחרונה כאשר דקה וחצי לסיום המשחק הוד השרון קולעים שלשה חשובה מאוד שמעלה אותם ליתרון 44-43, והתקפה אחרי זה שחקני חיפה מחזירים שלשה מהירה מצדם ואנחנו ב 46-44 לזכות חיפה כאשר השעון מורה דקה לסיום המשחק. מכאן ועד לסיום שחקני הוד השרון הראו אופי גדול כאשר קלעו 6 נקודות ללא מענה מצד הירוקים ומסיימים את המשחק בניצחון 46-50 להוד השרון.

 

מחוז דרום:

חמש קבוצות מוליכות את מחוז דרום עם מאזן מושלם 0-2: הפועל ת"א, הפועל ירושלים דני, מכבי ת"א טדי, הפועל נס ציונה איתי ומכבי עופר ראשל"צ. במרכז הטבלה: מכבי ראשל"צ איציק ואליצור יבנה עם מאזן 1-1, ובתחתית חמש קבוצות שמחפשות ניצחון ראשון: הפועל ברנר, עירוני אהרון ר"ג, מכבי רחובות עומר, הפועל ירושלים יובל, הפועל גן יבנה/אשדוד.

 

תוצאות המשחקים:

מכבי רחובות עומר – הפועל נס ציונה איתי 71-48

נס ציונה איתי שהולכת חזק על התואר השנה התארחה ברחובות אצל מכבי המקומית. הפתיחה הייתה כולה של המארחים מרחובות שהוליכו 15-11 לאחר 5 דקות, כשנועם עמר פותח טוב את המשחק עם 3/3 ל-3, נס ציונה החלו לעבוד בהגנה שהם משאירים את רחובות על 2 נקודות בלבד עד סוף הרבע ובסיומו הוליכו 18-17.

ברבע השני נס ציונה רצה 16-0 בדרך ל-34-17 , 2 דקות לסיום המחצית, נקודות של הטריו: לוינסו, שבת ודרוקר סגרו רבע שני נהדר ובמחצית נס ציונה מוליכה 39-21.

ברבע השלישי הפער המשיך לטפס, לוינסון שלט בריבאונד ההתקפה, דרוקר קלע מבחוץ ושבת חדר את ההגנה ובסיום הרבע השלישי 55-29 נס ציונה.

ברבע הנועל נס ציונה כבר עלתה ל 65-31 כ-8 דק לסיום. עד הסיום רחובות צימקו את הפער ובסיום ניצחון שני לנס ציונה.

מכבי ראשל"צ איציק – הפועל ברנר 46-70

הכתומים רושמים ניצחון ראשון העונה על ברנר שתנסה להשיג את הניצחון הראשון שלה העונה בשבוע הבא בבית מול רחובות. ראשל"צ במבחן חשוב בשבוע הבא מול הפועל ת"א.

הפועל גן יבנה/אשדוד – הפועל ת"א 83-68

האדומים מאותתים שלמרות הסגל הצעיר והשאיפות הצנועות הם יכולים להתברג בבית העליון ומעבר לכך.

מכבי ת"א טדי – אליצור יבנה 57-103

האלופה לא מתקשה להביס את יבנה בבית ותחכה למבחנים האמיתיים שלה מול נס ציונה, ירושלים והפועל ת"א.

הפועל ירושלים דני – הפועל ירושלים יובל 52-77

הדרבי הירושלמי במעמד צד אחד בלבד מסתיים בניצחון האחות הגדולה.

עירוני אהרון ר"ג – מכבי עופר ראשל"צ 98-88 לאחר הארכה

סיום דרמטי בין שתי קבוצות שרוצות להתברג לפלייאוף העליון מסתיים לאחר הארכה. ההארכה היתה במעמד צד אחד בלבד שהאורחת מראשל"צ מנצחת 88-98.

 

בשבוע שעבר נערכה הגרלת גביע המדינה לנוער סיבוב שני. המשחקים ב-29.12

מכבי ת"א טדי – עירוני אהרון ר"ג

מכבי עמיחי חדרה – א.ס רמה"ש עלומים

בית"ר כפר יונה – מכבי הוד השרון

הפועל באר שבע – הפועל ירושלים יובל

הפועל ברנר – מכבי רעננה עירוני

מכבי ת"א – הפועל קרית טבעון

הפועל ירושלים דני – מכבי עופר ראשל"צ

הפועל גליל עליון צפת – אליצור יבנה

הפועל כפר סבא אביב – מכבי ראשל"צ איציק

א.ס אשקלון – מכבי חיפה אסי

הפועל באר טוביה – בני הרצליה

הפועל ר"ג\גבעתיים – הפועל ת"א

מכבי פ"ת יותם – אליצור עירוני נתניה

הפועל משגב – הפועל גלבוע מעיינות

הפועל יורם חולון – הפועל עמק יזרעאל

מכבי פרדס חנה – מכבי חיפה צעירים