סיכום המחזור ה-3 בליגת העל לנוער

מאת:אילון סלוס

מחוז צפון:

שלוש קבוצות עם מאזן מושלם 0-3 מובילות את טבלת ליגת העל במחוז צפון: הפועל גלבוע מעיינות, הפועל עמק יזרעאל ומכבי רעננה עירוני. במרכז הטבלה: אליצור נתניה, הפועל גליל עליון צפת (מאזן 1-2), מכבי אסי חיפה, הפועל כפר סבא אביב, אליצור קרית אתא, מכבי הוד השרון ובני הרצליה (מאזן 2-1). בתחתית עדיין ללא  ניצחון: הפועל קרית טבעון, ומכבי חיפה צעירים

 

תוצאות המשחקים:

הפועל קרית טבעון – הפועל גלבוע מעיינות 73-45

(מתוך אתר גלבוע/מעיינות)

המשחק נפתח בשליטה מוחלטת של המקומיים בחסות אריאלי שריקד על המגרש ועם שתי חדירות ושני אסיסטים מעלה ל 8-1 מהיר, קינר צור (8 נקודות ברבע הראשון) שהיה נפלא לכל אורך המשחק עם שתי שלשות ונקודות נוספות של אריאלי (9 נקודות ברבע הראשון) והתוצאה לאחר 5 דקות 18-3 מהמם למקומיים מטבעון.
פסק זמן של האורחים מוציא אותם לתצוגת הגנה ומאמץ מרשימה ב-15 הדקות הבאות נקלעו 2 שלשות ונקודות עונשין בלבד. בהתקפה מספקים נקודות: ננקין הנפלא עם 9 נקודות מגוונות ועמית ראובן עם 8 משלו בתוספת פאול וסל נהדר של מושקוביץ, ונקודות של נועם קינן. בהגנה עשו את העבודה לגלבוע/מעיינות, נועם קינן ויהל צור.  דניאל כהן חתם את הרבע השני בחדירה נפלאה וביצוע מושלם של הוצאת חוץ כ-10 שניות למחצית  29- 25 לגלבוע/מעיינות.

את הרבע השלישי פתחו האדומים בסערה ולאחר 3 דק' של כדורסל קבוצתי נפלא משני צידי המגרש- שלשות של דן פריבר ודניאל כהן עם נק' של ננקין וראובן והלוח מראה 39-25.

גם פסק הזמן של שי זרצקי המקומי לא עצר את האורחים כשבניהו סרור משתלט על הצבע, דניאל כהן ויהל צור בשלשות נוספות מסיימים רבע של כדורסל נהדר 51-34 אדום.

ברבע האחרון ממשיכים האורחים להעלות את רמת המאמץ ההגנתית, שומרים על ריכוז ומפרגנים בהתקפה ועד לדקה האחרונה עוצרים את המקומיים על 6 נק' בלבד ברבע ומנגד סל נפלא של איתמר ברסון, שלשות של ננקין ופריבר. נק' יפות של סרור בצבע ושתי שלשות רצופות של מושקוביץ ומנגד בדקה האחרונה- שלשה נוספת של קינר צור חותמת את תוצאת המשחק 73-45 לגלבוע/מעיינות.

קלעו לגלבוע/מעיינות:

דניאל כהן- 15 נק'/4 כ"ח/3 חט', עמית ראובן- 14 נק'/ 5 כ"ח/5 אס'/5 חט' , אייל ננקין- 11 נק'/8 כ"ח/2 חס'/2 אס' , דן פריבר- 10 נק'/ 3חט' , איתי מושקוביץ- 9 נק'/4 כ"ח/3 אס' , בניה סרור- 6 נק'/ 4 כ"ח , יהל צור- 3 נק' , נועם קינן ואיתמר ברסון- 2 נק' ו- 5 כ"ח כ"א לאחרון גם 4 אס' , רזיאל חיון- 1 נק'/ 8כ"ח/2 חט', אלון חנני- שיחק ולא קלע

דבר המאמן ליאור קרת: "ראשית, מגיע קרדיט ענק לטבעון על הפתיחה המוחצת שלהם. אני שמח שידענו להפגין חוסן מנטלי ולייצר עצירה אחרי עצירה עד סיום המחצית הראשונה. הפקת לקחים יעילה ובעיקר יישומה ברמת ביצוע גבוהה מאד של כל שחקני הקבוצה הביאו למחצית שנייה נהדרת עם כדורסל שמח ומהנה. אנחנו מסתכלים קדימה למשחק הבא מול נתניה, אנחנו נלמד ואני מאמין שניישם את הלקחים מהמשחק הזה ונמשיך להתקדם, להשתפר וליהנות ביחד"

בני הרצליה – מכבי אסי חיפה 62-78

בני הרצליה רושמת ניצחון בכורה משכנע על מכבי אסי חיפה שמאבדת גובה.

אליצור עירוני נתניה – מכבי רעננה עירוני 100-76

רעננה מביסה בחוץ יריבה שאמורה להיאבק אתה על הצמרת ובהחלט הצהרת כוונות לחבורה של רון נוה שהיא חברה קבועה בצמרת הליגה. נתניה תהיה חייבת לחזור למסלול הניצחונות אם תרצה להימנות על ששת הראשונות.

מכבי הוד השרון – הפועל עמק יזרעאל 73-70

עמק יזרעאל רושמת ניצחון חוץ חשוב על מכבי הוד השרון ויוצרת מקדמה חשובה בקרב על העלייה לבית העליון.

אליצור קרית אתא – הפועל כפר סבא אביב 58-68

ניצחון בכורה לקרית אתא על כפר סבא אביב. קרית אתא עוברת את כפ"ס בטבלה ובורחת מהתחתית.

הפועל גליל עליון צפת – מכבי חיפה צעירים 59-83

מכבי חיפה צעירים רושמת הפסד שלישי ותתקשה מאוד בליגה הבכירה. מנגד גליל לעליון צפת בהחלט יכולה להיאבק על הזכות לעלות לבית העליון

 

מחוז דרום:

 

מחזור חלקי במחוז דרום מותיר ארבע קבוצות עם מאזן מושלם: הפועל ת"א, מכבי ת"א טדי, הפועל נס ציונה איתי והפועל ירושלים דני (משחק חסר). במרכז הטבלה: מכבי עופר ראשל"צ (מאזן 1-2), הפועל גן יבנה/אשדוד ומכבי ראשל"צ איציק (מאזן 2-1) ואליצור יבנה (מאזן 1-1), בתחתית ארבע קבוצות שמחפשות ניצחון ראשון: הפועל ברנר, עירוני אהרון ר"ג, מכבי רחובות עומר והפועל ירושלים יובל. בשבוע הבא קרב צמרת בין שתי קבוצות עם מאזן מושלם: מכבי טדי ת"א מול הפועל נס ציונה איתי.

 

תוצאות המשחקים:

הפועל ת"א – מכבי ראשל"צ איציק 58-89

ניצחון מרשים ומוחץ לאדומים מת"א על הכתומים מעיר היין. הפועל ת"א רושמת ניצחון שלישי רצוף ועושה רושם שחניכיו של רן ששון יכולים להפתיע ולהגיע לשלבים הגבוהים.

הפתיחה היתה שייכת לאדומים שקלעו מכל מקום עומר הראל פתח עם שלשה כששחר עמיר מצטרף אליו. מנגד ניב בלול סיפק נקודות לכתומים. בהמשך הרבע גיא פלטין באדום סחף את המקומיים לרבע התקפי נהדר שגל בולקינד ממזער נזקים ובסיום הרבע 16-36 להפועל ת"א.

ברבע השני האדומים הגדילו את הפער עם נקודות של פלטין וחסון שמנגד בראשל"צ אופק אפריים מהשדה ושלשות של מור אלמוג מספקים לאורחים נקודות ובמחצית 33-59 להפועל ת"א

ברבע השלישי, לצד ההתקפה גם ההגנה של האדומים עבדה היטב כשהיא מחזיקה את ראשל"צ על 6 נקודות ברבע שפלטין, עמיר ורונאל שוורץ דואגים לנקודות ובתום הרבע 39-79 לאדומים.

ברבע האחרון שחקני הספסל של הפועל ת"א קיבלו את ההזדמנות מה שאפשר לכתומים לצמצמם את הפער. עמינדב חיון מהפועל ת"א קולע מהקו ומהשדה ומנגד טל עייש קולע לכתומים ובסיום 58-89 לאדומים שרושמים ניצחון שלישי רצוף.

קלעו להפועל ת"א: גיא פלטין ושחר עמיר – 18, נועם חסון – 10, עומר הראל – 9, רונאל שוורץ – 7, גיא עלוש ונטע טוביה – 5, גל שטרנברג – 4, אדם בובליל – 3, אסף שרף – 2.

קלעו למכבי ראשל"צ איציק: טל עייש – 16, מור אלמוג – 12, ניב בלול ואופק אפריים – 9, גל בולקינד – 7, ליאור צומר – 3, ניתאי קולדובסקי – 2.

הפועל נס ציונה איתי – עירוני אהרון ר"ג 53-71

ניצחון מרשים נוסף לנס ציונה ששומרת על מאזן מושלם. נס ציונה פתחה את המשחק היטב כשהובילה 0-10 לאחר 6 דקות של משחק. האורחים מרמת גן מצאו את הסל בפעם הראשונה לאחר 8 דקות ובסיום הרבע הראשון 6-18 לנס ציונה.  ברבע השני האורחים נכנסו למשחק בעיקר בזכות גיל אלון שקלע את רוב הנקודות עבור האורחים, בצד של נס ציונה היו אלה דרוקר ושהרבני שייצרו נקודות ובמחצית 24-40 נס ציונה.

ברבע השלישי נס ציונה שמרו היטב, עמית אזולאי מנס ציונה סיים היטב מתחת לסל ובסיום הרבע השלישי 37-60. ריצה של רמת גן עם פתיחת הרבע הנועל צימקה את הפער ל-12 בלבד, 48-60 אבל שלשות של שהרבני ושבת סתמו את הגולל על ניסיונות הקאמבק של האורחים ובסיום ניצחון 53-71 לנס ציונה שרושמת ניצחון שלישי משלושה משחקים.

הפועל ירושלים יובל – הפועל גן יבנה/אשדוד 66-64

ניצחון בכורה לגן יבנה/אשדוד בחוץ על הפועל ירושלים יובל במשחק צמוד ודרמטי. גן יבנה/אשדוד רושמים מקדמה משמעותית בקרבות התחתית.

מכבי עופר ראשל"צ – מכבי ת"א טדי 99-63

אליצור יבנה – הפועל ירושלים דני (נדחה למוצ"ש 19.11)

הפועל ברנר – מכבי רחובות עומר (נדחה ליום ראשון 20.11)