סיכום הסיבוב השני בגביע האיגוד לנשים

הסיבוב השני בגביע האיגוד לנשים שנערך אמש לא סיפק לנו יותר מדי הפתעות. נציגות הארצית שהעפילו לשלב הזה סיימו את דרכן, ובמפגשים על טהרת הליגה הלאומית מוליכות הטבלה עשו את העבודה וניצחו בדרך לרבע הגמר. רשימת העולות: בני יהודה, הפועל באר טוביה, הפועל כפ"ס, מכבי רעננה, הפועל גליל עליון, אליצור עירוני נתניה והפועל מג'דל כרום. אליהן מצטרפת אס"א ירושלים שהעפילה אוטומטית.

מאת: לילך וייס

בני יהודה – א.ס. רמה"ש גל 51:67

בני יהודה ממשיכה לרבע הגמע אחרי שהובילה לאורך כל המשחק נגד רמה"ש. במחצית הראשונה קיבלנו משחק שקול יחסית כשרמה"ש נשארת בתמונה, אבל במחצית השניה כשהשלשות של בני יהודה המשיכו לצלול פנימה המארחת ברחה לפער דו ספרתי עליו שמרה עד לסיום.

אחרי כמה דקות של גישושים כששתי הקבוצות לא פוגעות בפתיחת המשחק, בני יהודה הייתה הראשונה לאפס את היד עם סל בצבע של שירה בן דוד מאסיסט יפה של מורן ספיר. רמה"ש המשיכה לא לפגוע, ושתי שלשות רצופות של עמית בן אליעזר הקפיצה את המארחת ליתרון 0:8 בדרך לפסק זמן ראשון של יוני אורן. יעל גלילי וגילי ליאור העלו את האורחת על הלוח, אבל בני יהודה המשיכה לצלוף מבחוץ (בן אליעזר עם השלישית שלה ומגי איזה), ועלתה ל-5:14. המארחת איבדה קצת ריכוז בהתקפה ורמה"ש עם שליטה בריבאונד התחילה לצמצם את הפער, עד ששלשה של גלילי קבעה שוויון 18 בסוף הרבע הראשון.

הרבע השני נפתח דומה לראשון, כבן אליעזר מציגה דקות טובות עם איסט לבן דוד ושלשה נוספת מסדרת לבני יהודה יתרון קל. רמה"ש הגבירה אגרסיביות בהגנה שתוגרמה לכמה חטיפות, ולא נתנה לה הפעם לברוח ליתרון משמעותי. הרבע המשיך שקול עם יתרון קל למארחת כש-שתי הקבוצות עבדו קשה מאוד בצבע כדי לייצר נקודות. בירידה להפסקה 27:33 מקומי.

הרבע השלישי המשיך איפה שהשני הסתיים – ההבנות משני הצדדים לוחצות חזק וסוגרות את הצבע, ואין יותר מדי סלים. שוב המארחת הייתה הראשונה להתאפס עם שלשה נוספת של בן אליעזר ואחרי שתיים של רוני גולדין, שהקפיצו את הפער לדו ספרתי 31:40. ההתקפה של רמה"ש נראתה מפוזרת ולא הצליחה לייצר נקודות, עד ששירה בן אלי עם חטיפה שהסתיימה בסל ועבירה שברה את הבצורת. גם המשך הרבע לא האיר פנים יותר מדי לאורחת, ובני יהודה למרות אחוזים לא טובים הגדילה את הפער ל-34:50 בסוף הרבע השלישי.

הפער המקומי כבר התקרב ל-20 בתחילת הרבע האחרון, אבל רמה"ש סירבה לוותר ועם כמה דקות טובות בהגנה ונקודות של שלי שפית הצליחה לצמצם חזרה לל-14. אבל יותר מזה האורחת לא הצליחה להתקרב. בן דוד עם אסיסט לאדג'ה הואטרה וסל משלה הגדילה חזרה, ובהמשך השלשה המי סופר כמה של בן אליעזר קבעה 40:60. האורחת עוד ניסתה להוריד את ההפרש עם זריקות מבחוץ, אבל לא פגעה והפער נשאר עד לסיום. בין לבין עמית בן אליעזר קלעה את השלשה השמינית שלה לערב ועם נקודה מהקו חתמה את תוצאת המשחק על 51:67 לבני יהודה.

קלעו לבני יהודה: עמית בן אליעזר 25 (8 שלשות), מגי איזה 12, רוני גולדין 10, שירה בן דוד 8, מורן ספיר 6, אדג'ה הואטרה 4, זואי רייכמן 2.

קלעו לרמה"ש גל: יעל גלילי 10, שלי שפית וגילי ליאור 8 כ"א, רוני קלינגר ושירה בן אלי 7 כ"א, הילה הניג 5, אלה נר 4, תמר אנגל 2.

אליצור יבנה – הפועל באר טוביה 60:55

אומנם לא כדורסל גדול אבל כן משחק צמוד במיוחד קיבלנו ביבנה, שהוכרע רק בדקות הסיום לטובת האורחת מהדרום. אחרי שוויון 23 בסוף המחצית הראשונה, ברבע השלישי באר טוביה הצליחה לעלות ליתרון קל בעיקר בזכות ההגנה שלה. ברבע האחרון יבנה הצליחה להפוך את התוצאה ולהוביל בעצמה, אבל במאני טיים הייתה זאת האורחת שעם קבלת החלטות טובה ונקודות של ראם נונו הצליחה לסיים את המשחק בניצחון.

קלעו ליבנה: שחר עמית 13, סירין מוחמד 10, יאנה שפירו 9, הדר לזרוב 8, מעיין זילברמן 6, יפית כהן 5, הילי בוים 3, אופק טלקר 1.

קלעו לבאר טוביה: תמר קופילביץ 22, ראם נונו 17, שיר קרמר 7, יובל בן אבו ויעל שטיינברג 5 כ"א, תמרה צור 4.

הפועל כפ"ס – הפועל גלבוע מעיינות 57:68

כפ"ס שמחזיקה במאזן מושלם בליגה ממשיכה ברצף הנצחוונות שלה גם בגביע, אחרי שברחה ברבע השני ליתרון דו ספרתי עליו שמרה עד לסיום. המשחק התחיל בקצב התקפי טוב עם חילופי סלים משני הצדדים, והרבע הראשון נגמר ביתרון קל 18:21 למארחת. ברבע השני כבר ראינו הגנות יותר מרוכזות והקצב ירד, כשכפ"ס עם נקודות בצבע מצליחה אט אט להגדיל את היתרון שלה ל-28:38 בתום המחצית הראשונה.

החטאות רבות של גלבוע ו-8 רצופות של שיר תירוש בפתיחת המחצית השניה כבר קרבו את הפער המקומי לאזור ה-20, וגרמו לרן רונטל להזעיק פסק זמן. גלבוע חזרה מההפסקה הקצרה יותר מרוכזת בהגנה והצליחה להוריד את ההפרש ל-37:52 בתוך 3/4 משחק. גלבוע המשיכה ללחוץ בהגנה ברבע האחרון וגם הצליחה לקזז עוד קצת עם נקודות של אליס חתוקאי, אבל כפ"ס בצד השני לא נתנה לה להתקרב יותר מדי והפער נשמר סביב הדו ספרתי עד לסיום.

קלעו לכפ"ס: שיר תירוש 25, ליעד אורבך 12, קרן נחמה 10, אופיר פרפרה 8, אופיר וינרטוב 7, שחר רגנות, גלי קונטס ועלמה כהן 2 כ"א.

קלעו לגלבוע מעיינות: אליס חתוקאי 19, מורגאן סעדה 10, נועה רודה ושיר רביב 7 כ"א, עדי פירסטנברג 6, מאיה משה וגילי ארמה 4 כ"א.

צילום: אופיר פוס

מכבי רעננה – הפועל עמק יזרעאל 64:82

מוליכת הליגה הלאומית מסמנת וי נוסף גם בגביע. כבר ברבע הראשון השרוניות עם יכולת טובה של בר סלע וטל יעקב ברחו ליתרון דו ספרתי, שחצה את ה-20 הפרש במהלך הרבע השני. במחצית השניה האורחת מהצפון הצליחה קצת לצמצם אבל לא בצורה משמעותית, ורעננה ממשיכה לרבע הגמר עם ניצחון 64:82.

 קלעו לרעננה: טל יעקב 23, מורן שיטרית 18, בר סלע 17, ניקול מיכאילץ 10, לי קפיטולניק 5, מאיה מדרי 4, חנה הללי 3.

קלעו לעמק יזרעאל: נעמה הלוי 27, נטע רפאלי 15, בר אביטל 6, ליאן אשל 5, אורי אהרוני 4, אלה פינצ'י 3, בר קין ושירז כץ 2 כ"א.

הפועל כאוכב – הפועל גליל עליון 61:42

מחצית שניה טובה הספיקה לגליל עליון כדי לברוח ליתרון דו ספרתי בדרך לשלב הבא בגביע. המחצית הראשונה הייתה שקולה כשהקבוצות החליפו סלים (מיתר אסולין וליאן עודה בצד המקומי, הדר רפאל, דבי בלייברג וקרן מוזס עבור האורחות) והיתרון זז מצד לצד. בתום המחצית הראשונה שוויון 26. במחצית השניה ההגנה של גליל העלתה הילוך, עצרה את כאוכב על 6 נקודות ברבע השלישי והובילה אותה ליתרון 9 בסוף הרבע השלישי. ברבע האחרון גליל המשיכה בקצב ועלתה ליתרון דו ספרתי עליו שמרה עד לסיום.

קלעו לכאוכב: ליאן עודה 14, מיתר אסולין 11, דאליה חטיב 9, בארא מריח, היא סלאח, פאטמה חליל ואסיל עודה 2 כ"א.

קלעו לגליל עליון: קרן מוזס 20, הדר רפאל 14, דבי בלייברג 8, ענבר לברון 7, מיקה ביתן 6, סתיו זיו 4, רג'ינה גליידה 2.

מכבי ת"א גני תקווה – אליצור עירוני נתניה 89:38

אחרי שבסיבוב הקודם הדיחה את אליצור נתניה מהלאומית, הפעם אליצור עירוני נתניה הייתה גדולה של גני תקווה מהארצית שהצליחה לתת פייט מחצית אחת לפני שהאורחת ברחה לניצחון. כבר מהפתיחה ראינו את המארחת מתקשה מאוד מול ההגנה הלוחצת של נתניה, אבל למרות זאת גני תקווה הצליחה להישאר בתמונה והרבע הראשון נגמר ב-17:11 לאורחות. אחרי כמה דקות ללא נקודות בתחילת הרבע השני נתניה התאפסה כשליאל לייבוביץ ועדן אסטטקאו מקפיצות את הפער ל-16 הפרש. כמה דקות של חילופי סלים במשחק התקפי לא גדול משני הצדדים השאירו את נתניה ביתרון דו ספרתי קל, בדרך ל-32:22 בהפסקה.

המחצית השניה כבר הייתה אופרה אחרת. כבר מתחילת הרבע השלישי נתניה קלעה בקצב טוב, כשגני תקווה בצד השני מאוד מתקשה לייצר נקודות. הדר כהן ועדן מצארוה קלעו בצבע, לינוי ביטון הוסיפה צמד שלשות והיתרון של נתניה טס קדימה ל-64:34. הרבע האחרון המשיך בצורה דומה כשבנתניה כל שלשה נכנסת פנימה (8 שלשות במחצית השניה) וגני תקווה די הרימה ידיים. בסיום 89:38 לנתניה.

קלעו לת"א גני תקווה: ליעד קוטאי 13, לורן בניטה 8, אורנית שוורץ 7, הדר שאשא 4, עדי אוסטרובסקי 3, איריס רוזן 2, מיטל חיון 1.

קלעו לנתניה: הדר כהן 19, ליאל לייבוביץ 15, עמית כהן 14, לינוי ביטון 12, עדן מצארוה ומעיין זיידל 9, עדן אסטטקאו 8, ירוס קסה 3.

הפועל לב השרון – הפועל מג'דל כרום 96:30

גם הנציגה השניה של הליגה הארצית, לב השרון, סיימה את דרכה בגביע האיגוד אחרי משחק חד צדדי. מג'דל מצמרת הליגה הלאומית לא התקשתה לנצח בחוץ את היריבה, שלא ממש הופיעה למחצית השניה. ברבע הראשון השלשות של לב השרון עוד הצליחו להשאיר אותה קצת בחיים, אבל מהר מאוד מג'דל שגם הפציצה מבחוץ (15 שלשות במשחק) ברחה לפער דו ספרתי גבוה במיוחד ולא עצרה עד לסיום.

קלעו ללב השרון: דנה גרציאני 13, ליאור ראשית 11, שירי דגן וירדן קלירס 3 כ"א.

קלעו למג'דל כרום: ג'ואן מוחמד 32, שדא כנעאן 28 (6 שלשות), סמייה חמדאן 13, אפנאן סלאמה 8, אעישה חיג'אזי 6, עלית כהן 5, רואן חמדאן 4.