סיקור המחזור ה-21 בליגת העל לנוער

מאת: אילון סלוס

הבית העליון

מחזור שכולו ניצחונות ביתיים, ובסיומו נקבעו זהות שמונה הקבוצות שעלו לרבע גמר הפלייאוף. המחזור האחרון בשלב משחקי הבית העליון ולפני תחילת הפלייאוף, יקבע את המיקומים ויתרון הביתיות בשלב רבע הגמר ובשלבים שלאחריו.

גלבוע/מעיינות תלויה בעצמה במאבק עם מכבי ת"א על המקום הראשון. ניצחון שלה ברעננה במחזור הסיום יבטיח לה יתרון ביתיות לאורך כל הפלייאוף. עמק יזרעאל תלויה בעצמה במאבק על המקום השלישי עם הפועל ירושלים דני. שני ניצחונות שלה יבטיחו לה את המקום השלישי.

אליצור נתניה תארח את גליל עליון צפת והפועל ת"א תארח את נס ציונה בקרבות ישירים על מיקומים 5-8.

טבלת הבית העליון:

  1. הפועל גלבוע מעיינות 39 נק'
  2. מכבי ת"א טדי 39 נק'
  3. הפועל ירושלים דני 37 נק'  
  4. הפועל עמק יזרעאל 36 נק' (משחק חסר)
  5. הפועל ת"א 35 נק'
  6. גליל עליון צפת 34 נק'
  7. אליצור נתניה 32 נק' (משחק חסר)
  8. עירוני נס ציונה 32 נק' (משחק חסר)
  9. עירוני רעננה 32 נק' (משחק חסר)
  10. מכבי ראשל"צ איציק 32 נק'
  11. מכבי עופר ראשל"צ 28 נק'
  12. בני הרצליה 27 נק'

 

משחקי המחזור האחרון:

עירוני רעננה – הפועל גלבוע מעיינות

בני הרצליה – הפועל עמק יזרעאל

מכבי ראשל"צ איציק – מכבי ת"א טדי

אליצור נתניה – גליל עליון צפת

הפועל ירושלים דני – מכבי עופר ראשל"צ

הפועל ת"א – עירוני נס ציונה

משחקי המחזור – בית עליון:

הפועל גלבוע מעיינות – הפועל ירושלים דני 61-81

(אתר גלבוע/מעיינות)

לא פחות מ-200 צופים גדשו את אולם עין חרוד לצפות במשחק המשמעותי לשתי הקבוצות במחזור ה-10 בבית העליון לליגת העל לנוער.

בפעם הראשונה העונה עמד סגל מלא למאמנים ליאור קרת ונועם כהן שדניאל כהן חזר לאחר פציעה ארוכה.

גלבוע/מעיינות פתחה עם החמישייה הצעירה ביותר בליגת העל לנוער עם איתי מושקוביץ, איתמר ברסון, איל ננקין, יותם חנוכי ואביאל לוי. כבר מהפתיחה המקומיים נישאו מעל גלי האנרגיה שאולם עין חרוד הפיק להם ומהר מאוד זה דו ספרתי שאת כל 12 הנקודות הראשונות קולעים מושקוביץ ולוי. גלבוע/מעיינות עלתה ל4-15 ווכסלר האורח הזעיק פסק זמן ראשון. הירושלמים התעשתו וסגרו מעט פערים ובסיום הרבע הראשון 12-20 גלבוע/מעיינות.

ברבע השני המשיכו שחקני גלבוע/מעיינות להצר את צעדיהם של האורחים במגרש הפתוח שאלון חנני ועמית ראובן נותנים את הטון לביתיים אבל זה לא מתבטא בהפרש דו ספרתי נוסף והירושלמים בעניינים כל העת. אליאס האורח החזיק את וכסלר בחיים ואילו ברסון ומושקוביץ היו שם עבור הביתיים שעלו שוב לקראת סוף המחצית לדו ספרתי 25-36 .  גרינבלט וריינגולד הורידו את שחקני הבירה במינוס 7 בלבד 29-36 במחצית.

 

 

ברבע השלישי, קאמבק ירושלמי, כשהגארדים של וכסלר עושים עבודה נהדרת משני צידי המגרש ורגע השיא מגיע 4 דקות לסיום הרבע השלישי כאשר נבון האורח מוריד עד 45-48 שקרת בהחלטה מפתיעה מוותר על פסק זמן ומחליט על חילופים מהירים על הפרקט. בניהו סרור שנכנס ומושקוביץ שחזר ממנוחה עשו את שלהם שבניהו סרור באסיסט גדול לעמית ראובן עם שלשה, ומושקוביץ בעוד אחת נותן אוויר למקומיים ובניהו סרור סוגר ריצת 8-0 ופסק זמן וכסלר 45 שניות לסיום הרבע השלישי כאשר לוח תוצאות מראה 45-56 גלבוע/מעיינות. פריבורקין עלה חד לסיום הרבע ועם 4 אישיות סגר את הרבע השלישי בתוצאה 49-56.

 

גלבוע/מעיינות פתחו היטב את הרבע האחרון, כשהם רצים 0-11 תוך 2 דקות ועלו ליתרון 49-67 עם דקות טובות של חנוכי, ברסון ומושקוביץ. ירושלים חוזרים מפסק הזמן עם נקודות של נבון, אבל תגובה מהירה של אביאל לוי ב-4 רצופות משאיר את המקומיים ביתרון מבטיח. ניסיונות אחרונים של ירושלים לעשות קאמבק בראשות לפיד ואביסדריס עם שתי שלשות.מנגד דן פריבר עם שלשה משלו סוגר סיפור ומפה עד הסיום המשחק במעמד צד אחד, ובסיום 61-81 גלבוע/מעיינות

 

 

קלעו לגלבוע/מעיינות : איתי מושקוביץ -26 נק' (6 שלשות),11 כ"ח , אביאל לוי -14 נק' , 14 כ"ח , איתמר ברסון -12 נק' ,4 כ"ח, 4 אס' , עמית ראובן -11 נק' , 5 אס'  , יותם חנוכי -6 נק',5 כ"ח, 4 אס' , דן פריבר -5 נק' , רזיאל חיון,אלון חנני -3 נק' כ"א , בניהו סרור -2 נק' , דניאל כהן שותף אך לא קלע

 

הרבו לקלוע לירושלים: נדב נבון -12,נועם אליאס -11 נק', ליעד גרינבלט -11 ,רוני פריבורקין -8

 

מכבי עופר ראשל"צ – בני הרצליה 81-85

מכבי ת"א טדי – אליצור נתניה 82-100

גליל עליון צפת – הפועל ת"א 59-89

הפועל עמק יזרעאל – מכבי ראשל"צ איציק 44-78

עירוני נס ציונה – עירוני רעננה (נדחה ליום רביעי 5.4)

 

משחקים דחוי ממחזור 20:

הפועל ירושלים דני – עירוני נס ציונה 72-89

מפגש בין שתי קבוצות שזקוקות לנקודות. המקומיים מירושלים לשיפור עמדות ויתרון ביתיות ברבע הגמר ומנגד נס ציונה שנאבקת על הכרטיס לרבע גמר הפלייאוף. ירושלים פתחו את המשחק בסערה עם 14-3 אחרי 4 דקות, נס ציונה עם שלשה וסל של לוינסון הורידו ל 14-8 אבל אורי חי ודביר רינגוולד החזירו את הפער ל- 11 עם 5 רצופות, שהרבני עם שלשה ודרוקר בסל הורידו ל 21-13 אבל שתי שלשות רצופות של אורי חי פתחו פער של 14, לוינסון סיים את הרבע עם עוד סל ובתום הרבע 31-20 לירושלים.

ירושלים פתחו את הרבע השני בטירוף עם ריצת 11-0 ועלו ליתרון 42-20.

הפער המשיך לטפס וירושלים כבר עלו ל 52-25 והמשחק נראה בדרך לגארבג' טיים ארוך. נס ציונה עם משחק פנים טוב של לוינסון וסלים מבחוץ של גיל דרוקר ונועם שנקר הורידו במחצית ל 60-39.

נס ציונה פתחו בטירוף את הרבע השלישי, הידקו את ההגנה יצאו למתקפות וריצת 18-4 החזירה את האורחים למשחק כשהלוח מראה 64-57 בלבד לזכות המקומיים, סיומת טובה של ירושלים והרבע השלישי מסתיים ביתרון 68-57 לירושלים.

נס ציונה המשיכו במומנטום בפתיחת הרבע הפועל ושוב הורידו ל 70-61 אולם במצב זה שריקה לעבירה טכנית לספסל עצרה את המומנטום של האורחים שניצלו זאת כדי לפתוח פער 74-61 6 דקות לסיום.

לוינסון המשיך לקלוע אצל האורחים, אולם יום קליעה נהדר של אורי חי ומשחק נהדר של דביר רינגוולד שמרו את הניצחון בבירה ובסיום 72-89.

הרבו לנס ציונה: תומר לוינסון 28 אלון דרוקר 15 עידו שבת 10

הרבו לירושלים: אורי חי 26 דביר רינגוולד 20

 

הבית התחתון

שתי קבוצות ירדו לליגה הלאומית: הפועל ברנר ומכבי רחובות. הקרב על ההישארות בליגה פתוח, ושתי יורדות ייקבעו במחזור האחרון, שרק אחת מבין השלוש תישאר בליגה:  חיפה צעירים (תשחק נגד מכבי אסי חיפה בבית. זקוקה לניצחון והפסד של קרית אתא וטבעון), קרית אתא (תשחק נגד כפ"ס בבית. זקוקה לניצחון והפסד של טבעון), וקרית טבעון (תשחק נגד הוד השרון בבית. זקוקה לניצחון או הפסד של חיפה וקרי אתא).

במקרה של שוויון נקודות לחיפה צעירים יתרון פנימי על קרית אתא וטבעון , לטבעון יתרון על קרית אתא.

 

 

טבלת הבית התחתון:

  1. מכבי אסי חיפה 34 נק'
  2. מכבי הוד השרון 31 נק'
  3. הפועל גן יבנה/אשדוד 31 נק'
  4. אליצור יבנה 31 נק'
  5. הפועל כפר סבא אביב 31 נק'
  6. הפועל ירושלים יובל 30 נק'
  7. עירוני אהרון ר"ג 29 נק'
  8. הפועל קרית טבעון 28 נק'
  9. אליצור קרית אתא 28 נק'
  10. מכבי חיפה צעירים 27 נק'
  11. הפועל ברנר 24 נק'
  12. מכבי רחובות עומר 23 נק'

 

משחקי המחזור – בית תחתון:

מכבי רחובות עומר – מכבי חיפה צעירים 62-64

אליצור יבנה – אליצור קרית אתא 54-72

הפועל כפר סבא אביב – עירוני אהרון ר"ג 72-78

הפועל גן יבנה/ אשדוד – הפועל קרית טבעון 86-59

מכבי הוד השרון – הפועל ירושלים יובל 54-78

מכבי אסי חיפה – הפועל ברנר 50-74