סיקור המחזור ה-6 בליגת העל לנוער

מאת: אילון סלוס

מחוז צפון:

צמרת טבלת ליגת העל במחוז צפון כוללת את שלושת קבוצות ההתיישבות העובדת: הפועל גלבוע מעיינות, הפועל עמק יזרעאל (0-6) וגליל עליון צפת (1-5) במרכז הטבלה עם מאזן חיובי: אליצור נתניה (2-4) ומכבי רעננה עירוני (1-4 ומשחק חסר), אחריהן מכבי הוד השרון (3-3) , בני הרצליה, הפועל כפר סבא אביב (4-2), ומכבי אסי חיפה (3-2 ומשחק חסר). בתחתית: אליצור קרית אתא, (מאזן 5-1) ושתי קבוצות ללא ניצחון: הפועל קרית טבעון, ומכבי חיפה צעירים

 

תוצאות המשחקים:

מכבי הוד השרון – אליצור קרית אתא 47-65

מכבי הוד השרון HACKER של חי דוידי ולירן ברמן אירחה את קרית אתא למשחק חשוב עבור המשך העונה של הלבנים מהוד השרון. השחקנים המקומיים הגיעו אחרי ניצחון במחזור הקודם ורצו להמשיך את המומנטום החיובי שלהם עם ניצחון נוסף.

המשחק החל בדקות של בלבול מצד שתי הקבוצות ובמשך 3 לא ראינו נקודות מאף קבוצה , אך שחקני הוד השרון התעשתו מהר יותר , רבע ראשון טוב בהגנה של הלבנים הצליח לכפר על אחוזי קליעה לא טובים שהיו לשחקני הוד השרון ברבע ובסיומו הלוח מורה 17-11 לזכות הוד השרון. הרבע השני היה סיפור אחר לגמרי , הוד השרון עלו מפוקסים מתחילתו ופתחו פער של 20 נקודות 34-14 לקראת אמצע הרבע , פסק זמן של האורחים הוריד מעט את ההפרש ובמחצית הוד השרון מובלים 39-21.
החצי השני התנהל גם בשליטה של הוד השרון , והפרש השיא הגיע כבר ל -28 נקודות , המשחק התחמם מעט עם עבירות טכניות ובלתי ספורטיביות אך הפעם נשאר סביב ה20- נקודות, כל שחקני הוד השרון נוטלים חלק במשחק , אשר מסתיים בתוצאה 65-47 לזכות הביתיים.
בשבוע הבא יוצאת הקבוצה למשחק חוץ קשה מאוד מול הרצליה במאבק ישיר על עלייה לבית העליון.
מכבי חיפה צעירים – הפועל גלבוע מעיינות 86-52

(מתוך אתר גלבוע/מעיינות)

האדומים יצאו לחיפה למשחק החוץ הרביעי ברציפות בתוך שבוע ימים כשהם מבינים שהאתגר במשחק יהיה בעיקר מנטלי.המשחק החל בהחטאת ליי-אפ מרגיזה של עמית ראובן לאחר חטיפה אך הוא התעשת מהר ועם שלוש נק' ראשונות אל מול שני סלים של גרציאני המקומי ולאחר כ-3 ד'- 4-3 למקומיים.יהל צור שפתח ושיחק נהדר עם שלשה וננקין עם שלשה משלו. חנני ופריבר שעלו מהספסל נהדר מסיימים את הרבע ב- 18-11 לגלבוע/מעיינות.

ברבע השני המשיך לידור הבר את סיום הרבע הראשון וברבע אישי נפלא עם 9 נק' אישיות מנגד האורחים במשחק קבוצתי עם דק' טובות של אביאל לוי, ראובן, דן פריבר וקינן אשר מוסיף גם שלשה משלו ובירידה למחצית 41-27 אדום.

לאחר שיחת מחצית בה דובר על דרך ועל מה אנו מצפים מעצמנו בכל אימון ומשחק עלו שחקני גלבוע/מעיינות נחושים וברבע נפלא בו ספגו שלושה סלי שדה בלבד- שניים מהם שלשות מטורפות בצירוף משחק התקפה שוטף מול האזורית של המקומיים, כאשר איתי מושקוביץ בדק' נפלאות ביחד עם דן פריבר, איתמר ברסון, חנני ויהל צור עם שלשות משלהם מפרגנים את הכדור ומסיימים רבע נפלא של כדורסל 65-35 לאורחים.

ברבע האחרון הבר ממשיך להיות יעיל עם 7 נק' אישיות ומנגד ברסון עם שלשה, לוי וראובן ממשיכים להיות יעילים וננקין עם שלשה נוספת בדק' טובות מתנסה בעמדת הרכז בחמש הדק' האחרונות והמשחק מסתיים 86-52 לגלבוע/מעיינות.

קלעו לגלבוע/מעיינות: אביאל לוי- 22 נק'/ 18 כ"ח/2 אס'/2חט' , עמית ראובן- 22 נק'/8אס'/8חט' , אייל ננקין- 10 נק'/6 כ"ח/3 אס'/3 חט' , דן פריבר- 9 נק'/5אס'/3 חט' , אלון חנני- 7נק'/3 אס' , יהל צור- 6נק'/4כ"ח/3 חט' , איתי מושקוביץ- 4 נק'/6אס'/3כ"ח , איתמר ברסון ונועם קינן- 3 נק' כ"א האחרון הוסיף 2 כ"ח ו-2 חט', דניאל כהן ובניה סרור- שיחקו ולא קלעו

הפועל גליל עליון צפת – בני הרצליה 63-70

הפועל כפר סבא אביב – אליצור עירוני נתניה 89-63

הפועל עמק יזרעאל – הפועל קרית טבעון 58-87

מכבי רעננה עירוני – מכבי אסי חיפה (נדחה למוצ"ש 31.12)

 

מחוז דרום:

 

מחזור חלקי התקיים במחוז דרום. האלופה מכבי ת"א טדי בודדה בפסגה (0-5 ומשחק חסר), אחריה בצמרת הטבלה, הפועל ת"א, הפועל נס ציונה איתי, והפועל ירושלים דני (1-4 ומשחק חסר). ביום שבת יתקיים הדרבי הגדול במשחק השלמה למחזור. במרכז הטבלה: הפועל גן יבנה/אשדוד, מכבי ראשל"צ איציק (3-3), עירוני אהרון ר"ג (4-2), מכבי עופר ראשל"צ (1-3 ושני משחקים חסרים). בתחתית: אליצור יבנה (3-2 ומשחק חסר), הפועל ברנר (5-1), הפועל ירושלים יובל (4-1 ומשחק חסר), ומכבי רחובות עומר מחפשת ניצחון ראשון.

 

תוצאות המשחקים:

הפועל גן יבנה/אשדוד – מכבי רחובות עומר 47-82

הפועל ירושלים דני – הפועל ברנר 31-90

עירוני אהרון ר"ג – מכבי ראשל"צ איציק 88-86

מכבי עופר ראשל"צ – אליצור יבנה (נדחה)

הפועל ירושלים יובל – הפועל נס ציונה איתי (נדחה ליום רביעי 7.12)

מכבי ת"א טדי – הפועל ת"א (נדחה למוצ"ש 10.12)

 

הפועל נס ציונה איתי – הפועל ירושלים דני 68-75

(משחק דחוי ממחזור 5)

הכתומים מנס ציונה רושמים ניצחון ביתי חשוב ומנחילים לירושלמים הפסד ראשון העונה. נס ציונה מתברגת בצמרת ומסמנת כוונות לגבי המשך הדרך. נס ציונה פתחו את המשחק בסערה כשהוליכו 4-16 בעיקר בזכות משחק טוב של אלון דרוקר שתרם 12 נקודות ברבע,  אורי חי ובר שפע איזנו את הכוחות ובסיום הרבע הראשון  12-16 לנס ציונה. האדומים מהבירה הידקו את ההגנה ברבע השני, המקומיים התקשו למצוא את הסל ובסיום החצי הראשון 28-25 לאורחים מירושלים.

ברבע השלישי עידו שבת לקח את העניינים לידיים עבור הכתומים שנטלו את ההובלה אולם סיומת טובה של הרבע נתנה לירושלים יתרון 47-45 בתום הרבע השלישי.

גיל דרוקר פתח בטירוף את הרבע השלישי עם 3 שלשות, והוסיף שתי חטיפות אותן תירגם תומר לוינסון לנקודות ונס ציונה עולים ל 62-52 כ-5 דק לסיום, האורחים בעיקר בזכות בר שפע המצוין שקלע שלוש שלשות רצופות עוד ניסו לחזור למשחק אך עידו שבת בקור רוח מהקו סגר עניין בסיום ניצחון חשוב לנס ציונה 68-75.

הרבו לקלוע לנס ציונה:  עידו שבת 22 אלון דרוקר 19 תומר לוינסון 13 גיל דרוקר 11.

הרבו לקלוע לירושלים:  בר שפע 21 אורי חי 14 ליעד גבינלט 10