עירוני נס ציונה מחזיקת גביע המדינה נערות ב'

גביע ראשון בהיסטוריה למחלקת הנערות של עירוני נס ציונה! אחרי שאשתקד קבוצת ילדות א' של המועדון זכתה באליפות, עכשיו מגיע תואר נוסף כשקבוצת נערות ב' זכתה בגביע ע"ש נילי נאתכו אחרי משחק גמר קצבי, הפכפך ודרמטי לעיני כ-1,500 איש ואווירה נהדרת בהיכל הדרייב אין. הכתומות כבר מצאו את עצמן בפיגור דו ספרתי והצליחו לשמוט בעצמן פיגור 8, אבל ידעו לעשות את העבודה במאני טיים ולסיים עם הגביע. איילה אורן נבחרה לשחקנית המצטיינת עם קרוב לטריפל דאבל.

מאת: לילך וייס-רוזנברג
צילומים: עודד קרני

יופי של קצב קיבלנו ברבע הראשון. אחרי פתיחה צמודה, נס ציונה הייתה הראשונה לפתח מומנטום כשהיא מנצלת את ההחטאות של רמה"ש מצד אחד ויכולת נהדרת של איילה אורן בצד השני (10 נק' ו-3 חט' ברבע הזה) כדי לעלות ליתרון 8:14. רמה"ש חזרה מהר לעניינים וצמצמה את הפער, כשסל כמעט באזר של רוני נוה קבע שוויון 16 אחרי 10 דקות.

הרבע השני המשיך שקול עם חילופי סלים, כשנס ציונה מקפידה לשמור על יתרון קל. אחרי לא מעט החטאות מחוץ לקשת של הכתומות, מעיין כהן צלפה פעמיים והעלתה את קבוצתה לפלוס 4. רמה"ש הגיבה עם לחץ הגנתי טוב וחטיפות כש-שלשה גדולה של גלי רוטשילד קבעה מהפך – 36:33 לאדומות, בדרך ליתרון 40:36 בסיום המחצית הראשונה.

המחצית השניה גם התחילה עם קצב טוב וחילופי סלים, כשסל של מיכל ששון מאסיסט גדול של אורן קבע 42:41 לרמה"ש. כאן רמה"ש שוב הגבירה לחץ בהגנה, חטפה כמה כדורים והענישה בצד השני כשרוטשילד עם השלשה השלישית שלה במשחק הקפיצה את הפער לראשונה לדו ספרתי – 51:41. נס ציונה ירדה לפסק זמן וחזרה בו עם מיני מומנטום משלה והורידה את הפער בעקביות עד שהגיעה לשוויון 57 בסיום הרבע השלישי.

נס ציונה פתחה נהדר את הרבע האחרון עם קליעה טובה מחצי מרחק, ובעוד רמה"ש פשוט לא פגעה, הצליחה לברוח ליתרון 57:65. הפעם היה זה פסק זמן בהול של רמה"ש שעזר לה לחזור לעניינים, כשרוטשילד קטעה את הבצורת ולאחר מכן הוסיפה גם אחת מבחוץ וזה רק 65:67 לנס ציונה כ-5 דקות לסיום. מכאן קיבלנו משחק סופר צמוד עד להכרע – 4 רצופות של נוה החזירו את היתרון לרמה"ש, לפני ששלשה של רוני נוימן שוב הפכה. זה המשיך ככה עוד קצת, עד שסל מריבאונד התקפה של כהן קבע 72:74 כתום דקה וקצת לסיום. בזמן שנותר שתי הקבוצות לא קלעו. כ-5 שניות לסיום לרמה"ש היה הכדור להתקפה אחרונה, אבל חטיפה גדולה של אורן סגרה את הסיפור ובסיום כאמור חגיגות בכתום.

קלעו לנס ציונה: איילה אורן 17 (7 רב', 5 אס', 8 חט', 2 חס'), מיכל ששון 15 (8 רב'), מעיין כהן 13 (14 רב', 5 אס', 2 חט'), איילה רובין 12 (9 רב', 4 אס'), תמר אלון 10, רוני נוימן 7.

קלעו לרמה"ש: גלי רוטשילד 23 (4 רב', 4/8 ל-3), רוני נוה 16 (17 רב', 6 אס', 6 חט'), אריאל סולומון 11 (7 רב', 5 אס', 3 חט'), נעמי כהן מינץ ורותם ורסנו 6 כ"א, שי-לי קרניסקי 4 (4 רב'), מיקה שטיין, אורי אליה ונועה בן דוד 2 כ"א.