פוקוס על לימור מזרחי

הפוקוס השבועי יתמקד היום בלימור מזרחי, אחת השחקניות הגדולות של ישראל בכל הזמנים.
 
לימור חגגה השנה 50 אביבים. היא נולדה ב-24 ביוני 1970 והחלה את דרכה בעולם הספורט דווקא כשחיינית בהפועל גבעתיים שם זכתה באליפות ישראל עד גיל 12.
 
היא החלה לשחק כדורסל בגיל 6 וכבר בגיל 15 עלתה לליגת העל עם בני יהודה, בה שיחקה 10 שנים עד גיל 20 וזכתה עם הקבוצה בגביע המדינה כשהיתה רק בת 17.
 
בעונת 91/92 ניסתה את מזלה בארה"ב והצטרפה לאוניברסיטת מרילנד מה-NCAA. לימור חזרה לישראל בתום שנה אחת ובמשך שש השנים הבאות היתה לאחת השחקניות המצטיינות בליגה הלאומית לנשים. היא שיחקה שנתיים באליצור חולון, שנה אחת ברמת השרון, שנה אחת בהרצליה ועוד שנתיים באליצור רמלה.
 
בעונת 98/99 שוב יצאה לימור לארה"ב, הפעם אחרי שנבחרה בדראפט ע"י קבוצת ניו אינגלנד בליזארד מליגת ה-ABL. אחרי עונה אחת התפרקה הליגה הזו, ואחריה כבר הוקמה ליגת ה-WNBA. לימור עברה לאיסלנד ושיחקה גם בקבוצת רקוואיק לפני ששבה בחזרה לישראל בקיץ 1999. בעונתה ברקוואיק היא זכתה באליפות וגם נבחרת לשחקנית העונה.
 
מזרחי המשיכה בקריירה המפוארת בישראל ומדי פעם עשתה קפיצה לחו"ל. היא שיחקה שנתיים בכרמיאל, עוד שנה אחת בחולון, שנה נוספת ברמת השרון ויצאה לשחק בפולין בקבוצת ארקה גדיניה בעונת 2003/04 איתה הגיעה לגמר היורוליג. היא גם זכתה בתואר הMVP בחצי גמר היורוליג. לאחר מכן שיחקה במכבי רמת חן ועוד שנתיים ברמת השרון, הקבוצה בה שיחקה את מרבית שנותיה בקריירה. באמצע היא חתמה גם בקבוצת ZKK גוספיץ הקרואטית. בקיץ 2008 ולאחר 20 עונות כשחקנית כדורסל מקצוענית, הודיעה מזרחי על פרישה.
 
השגיה כשחקנית בלתי נגמרים. יש לה 7 אליפויות בקריירה!
שתיים עם אליצור חולון, אחת עם אליצור רמלה, אחת עם אנדה רמה"ש, אחת בקרואטיה, אחת בפולין ואחת באיסלנד. היא זכתה 4 פעמים בגביע המדינה הישראלי, פעם אחת בגביע הפולני בעונת הדאבל עם גדיניה וגם גביע האיסלנדי.
 
ההישג האישי הגדול ביותר בקריירה של לימור היה בחירתה לשחקנית העשור של הכדורסל הישראלי בשנות ה-90, מטעם משרד המדע, התרבות והספורט.
היא שימשה בין היתר כעוזרת מאמן אליצור נתניה וכמאמנת נבחרת הקדטיות של ישראל בשנת 2015.
 
לימור מזרחי היתה גם חלק בלי נפרד מנבחרת ישראל במהלך כל שנות ה-90, כאשר חלקה את עמדת הרכזת עם אלומה גורן וגם שימשה כקפטנית הנבחרת מספר שנים. היא עברה את כל נבחרות ישראל החל מגיל 13 והשתתפה פעמיים באליפויות אירופה – 1991 באליפות שנערכה בישראל ו-2003 בטורניר ביוון. יש לה מעל 100 הופעות בינלאומיות.