העתיד כבר כאן: שחקני הסגל הצעיר של נבחרת ישראל עושים חיל בליגת העל

שלושה מגיבורי המחזור האחרון בליגת העל – כארם משעור, יפתח זיו ואדם אריאל – הם חלק מהסגל הצעיר של נבחרת ישראל, ושיחקו עם הנבחרת בקיץ האחרון במחנה האימונים שהתקיים בעיקר כדי להריץ את השחקנים הצעירים ולאפשר להם דקות משחק משמעותיות בנבחרת ישראל.

"כל מי שהיה בקיץ בנבחרת נראה מצוין", אמר אחרי המשחק נגד הפועל ירושלים אריאל והוסיף: "היה לי קיץ מעולה, הרגשתי בנבחרת המון ביטחון, זה היה קמפיין מדהים בשבילנו, להיכנס ככה לעונה זה מדהים. שנה שעברה קלעתי טוב, ובמשחקים זה לא נכנס, שמח שעכשיו זה נכנס, ומקווה שזה ימשיך להיכנס. כל מי שהיה הקיץ בנבחרת נראה מצוין, לשחק במסגרת כזאת הכין אותנו לעונה מצוינת".

מעניין לבחון את הדברים ולראות מה השתנה אצל צעירי הנבחרת הלאומית מאז העונה שעברה, והאם הם הולכים ותופסים מקום משמעותי בקבוצות שלהם.

עושה רושם שאת הקפיצה הכי מרשימה עד כה ביצע שחקן בני הרצליה, כארם משעור (25). בעונה שעברה משעור היה שחקן משלים בהרצליה עם הבלחות פה ושם שהוכיחו שיש לו פוטנציאל. את העונה שעברה הוא סיים עם ממוצעים של 8.4 נקודות ו-4.1 כדורים חוזרים.

העונה הפך משעור לשחקן הבולט של הרצליה, ונכון לעכשיו הוא הישראלי עם המספרים הכי מרשימים בליגת העל עם ממוצע של דאבל דאבל –  13.8 נקודות למשחק ו-10.3 ריבאונדים. כאשר במדד היעילות של הישראלים הוא מדורג ראשון עם 16.3 נקודות. כמובן שמשעור גם רואה הרבה יותר פרקט העונה, 33 דקות לעומת 20 בעונה החולפת.

רכזה של אשדוד, יפתח זיו (21), גם הוא חווה עונה נהדרת. זיו, שפרץ לתודעה בעונה שעברה כאשר הגיע לבני הרצליה במהלך העונה והפך לאחת מהפתעות העונה של מיקי גורקה בהרצליה, נדד השנה דרומה לחיקו של מאיר טפירו באשדוד, וגם לו שורה סטטיסטית נהדרת הכולל 11 נקודות, 3.8 ריבאונדים ו-4.2 אסיסטים אותה הוא צובר במהלך 25.7 דקות שבהן הוא נמצא על הפרקט.

tel aviv
זיו מככב

גם חברו באשדוד, אדם אריאל (22), לא מצטער לרגע על המעבר דרומה אחרי עונה פושרת במדי הפועל חולון (2.8 נק' ו-1.7 ריב'). אריאל מייצר 8.5 נקודות בממוצע ב-24 דקות, ומוסיף גם 3.2 כדורים חוזרים.

שחקן נוסף שנטל חלק במסע של הנבחרת בקיץ האחרון, ועשה התקדמות משמעותית השנה הוא עמית שמחון שעבר בקיץ מאילת למכבי חיפה. שמחון מוביל את הישראלים בכמות הנקודות שהוא מייצר – 14.2 למשחק ב-30.2 דקות שהוא נמצא על הפרקט. בעונה שעברה באילת היה לו ממוצע של 10.1 נקודות למשחק.

שחקן צעיר נוסף ממכבי חיפה, עוז בלייזר (24), העלה את התפוקה שלו השנה והוא מייצר 11 נקודות בממוצע למשחק לעומת 8.8 נקודות בעונה החולפת.

גם עידן זלמנסון (21), שחקן ראשל"צ, הכפיל את התפוקה מהעונה החולפת בה עמד על ממוצע של 2.4 נקודות ב-6.4 דקות בהן שותף, לעומת 6 נקודות שהוא קולע השנה ב-10 בהן הוא נמצא על הפרקט.

בר טימור, שכבר היה חלק מהנבחרת הבוגרת באליפות אירופה 2015, הפך לרכז המוביל של הפועל ירושלים, עם המספרים הטובים בקריירה שלו 10.3 נקודות למשחק עם 68 אחוזים לשתי נקודות ו-43 לשלוש

tel aviv
טימור הרכז המוביל של הפועל ירושלים

גם נאור שרון פורח. הגארד שעזב את מכבי אשדוד בטריקת דלת, מצא בית חם בהפועל אילת ואמש בהפסד של אילת בגן נר, קבע שיא קריירה בליגת העל עם 14 נקודות ב-21 דקות ובכלל הממוצעים שלו מרשימים 7.3 נקודות ב-18 דקות ו-55 אחוזים מעבר לקשת.

תומר גינת משחק העונה לראשונה בליגת העל ומי שהיה שחקן העונה בליגה הלאומית, הוא היום שחקן רוטציה קבוע בהפועל ת"א ונראה שאילולא הפציעה, גם איתי שגב היה מוצא דקות במכבי ת"א, שבטוח זקוקה לשחקן עם אורינטציה ויכולות הגנתיות כמו שלו.

לסיכום, יחד עם שחקנים צעירים אחרים כמו שון דוסון, רפי מנקו, תמיר בלאט, רועי הובר, דניאל דנינו, איגור קולשוב שמשחק בכללה, בן אלטיט, דניאל קופרברג, גולן גוט, אלון ספיר, איגור מאיורתום מעיין ואחרים, אפשר כבר להתחיל לחשוב על חילופי המשמרות בנבחרת הבוגרת בעוד מספר שנים לא גדול.