פותחים עונה – סיקור מחזור ראשון בליגה א'

"תחל שנה וברכותיה" כך אומרים, המחזור הראשון של ליגה א' שוחק השבוע בכל רחבי הארץ וגם השנה כמו כל השנים איגוד הכדורסל ימשיך לתת במה ויסקר את הליגה.
מאת: אודי בורנשטיין – איגוד הכדורסל
מחוז צפון:
4 משחקים בלבד התקיימו במחוז הצפוני בעקבות דחייה של שני משחקים למועד מאוחר יותר.
תוצאת המחזור שייכת להפועל גוש זבולון, שנשארה בליגה בעקבות אי רצון של קבוצה אחרת לשחק בה, זבולון גברה על הפועל גליל חיספין 99 – 52.
הפועל עמק הירדן שלא צלחה את משחקי המבחן בעונה שעברה רוצה השנה לסיים מקום אחד גבוה יותר וניצחה במחזור הפתיחה את מכבי טבריה 67 – 48.
מכבי קריית ביאליק, אחרי עונה מאכזבת בשנה שעברה, פתחה את העונה בניצחון 88 – 73 על הפועל מגידו, שסיימה את העונה בשנה שעברה בצורה טובה ותנסה להתאושש במחזור הבא.
הפועל נצרת עילית עם ניצחון יפה במשגב 74 – 67 במחזור הפתיחה.
מחוז שרון:
מחוז שרון השנה השתנה מאוד בעקבות מעברים של קבוצות למחוזות אחרים (בית"ר ת"א/נווה אליעזר ואליצור גבעתיים הוחזרו למחוז המרכז) פרישתה של מכבי נתניה, עלייתן של הפועל ג'ת ואליצור נתניה ו 2 קבוצות שירדו לליגה ב'.
אחרי כל השינויים מחזור הפתיחה הפגיש בין 2 קבוצות שירוצו חזק השנה במחוז השרון. אליצור גבעת שמואל (שירדה מהארצית אך כל שחקניה הינם שחקניה של אליצור ר"ג מהשנה שעברה במחוז המרכז) נגד א.ס.רמה"ש כוכבים אשר סיימה במקום השלישי בעונה שעברה. גבעת שמואל פתחה את העונה בצורה טובה ובסיום ניצחון 84 -69.
מכבי רעננה יאיר פתחה את העונה כמו בשנה שעברה עם ניצחון על העולה החדשה, הפועל פ"ת, 75 – 57.
הפועל כפר סבא מאמנים, שעלתה לליגה א' פתחה את העונה עם ניצחון על עולה נוספת, הפועל אריאל 61 – 45.
הפועל זכרון/מעגן מיכאל עשתה טבילת אש רצינית למכבי אום אל פחם 81 – 52 במשחקה הראשון בליגה א' ושמרה על הביתיות במשחק.
במשחק נוסף ניצחה הפועל חוף השרון את מכבי תל כביר (יורדת נוספת מהארצית) 63 – 57.

 

מחוז מרכז:
אליצור גבעתיים, שחזרה למחוז אחרי שנת "הגלייה" במחוז השרון מוליכה את המחוז אחרי המחזור הראשון אחרי ניצחון על אליצור רמת גן 75 – 56. מכבי גדרה רשמה ניצחון יפה גם היא על מכבי תל כביר סיון, העולה החדשה, 91 – 73.
מ.ס הד"ג פ"ת רשמה ניצחון על אליצור חולון 70 – 56 אחרי שלושה רבעים צמודה הקבוצה מפ"ת לחצה על דוושת הגז ורשמה ניצחון ראשון לעונה זו על העולה החדשה מחולון.
מכבי בית דגן, שהושארה בליגה אחרי התפרקות קבוצה אחרת, פתחה את העונה בצורה טובה אחרי ניצחון על סגנית העונה שעברה, הפועל נצר סירני 66 – 64.
הפועל תל אביב עודפים הפתיעה בביתה את אליצור גבעת שמואל 59 -55. גבעת שמואל בנתה קבוצה מאוד חזקה ורוצה לעלות ליגה בסוף העונה.
משחק חזק התנהל בנווה אליעזר כאשר בית"ר ת"א/נווה אליעזר פגשה את הפועל נען, שסיימה בעונה שעברה במקום השלישי ומעוניינת לסיים גבוה בטבלת הליגה.
המשחק היה צמוד לכל אורכו. במחצית הוליכה הקבוצה מנען ב 8 הפרש שצמח עד כדי 11 הפרש ברבע השלישי, בית"ר התעוררה ובסיום הרבע השלישי נקודה בלבד לאורחים. בית"ר כבר הצליחה לעלות ליתרון 4 אך נען חזרה למשחק והשוותה. שוויון 67-67 דקה לסיום המשחק. בית"ר קלעה אחד מהעונשין, נען דייקה פעמיים, החטאה של בית"ר וקרש סל בצד השני ובסיום 71 – 68 לנען במשחק הפתיחה.
מחוז דרום:
אליצור גוש עציון הביסה את בית"ר ירושלים, שהושארה בליגה אחרי התפרקות קבוצה אחרת, 85 – 38.
אס"א ירושלים פתחה עונה יפה עם הבסה של הפועל ברנר 72 – 39.
הפועל ירושלים מרכז ניצחה את מכבי דימונה 76 -53.
הפועל גזר/נען, העולה החדשה מליגה ב', ניצחה את הפועל באר שבע אסא 72 – 61.
הפועל מרחבים/מבועים, סגנית האלופה משנה שעברה ניצחה את א.ס. אשקלון 69 -64 ותנסה השנה לסיים מקום אחד גבוה יותר.
הפועל ירושלים פ.זאב פתחה את העונה עם ניצחון גם היא על מכבי באר שבע 83- 75.

אתם רוצים לשתף אותנו בתוצאות השבועיות שלכם. להעביר תוצאות רבעים, קלעים וכמובן לשלוח לנו תמונות מהמשחקים. אתם מוזמנים להעביר לכתובת מייל oudybornshtein@gmail.com מיד בסיום המשחק שלכם בשבוע הבא. אנחנו מחכים לסיקור המשחקים והתמונות שלכם.