עודד קטש: הכי חשוב לשמור על הבריאות ומהר מאוד להבין מול מי משחקים

לקראת הבועה בולנסיה ושני המשחקים מול ספרד ופולין, התקיימה היום מסיבת עיתונאים של נבחרת ישראל עם מאמן הנבחרת עודד קטש, שחקני הנבחרת גיא פניני וגל מקל, יו"ר האיגוד עמירם הלוי, ראש מטה השיווק בבנק הפועלים אסף אזולאי, מנהל הנבחרת מוטי דניאל ועמוס פרישמן יו"ר הועדה המקצועית באיגוד הכדורסל.

יו"ר איגוד הכדורסל עמירם הלוי איחל הצלחה לנבחרת ישראל והביע תקווה שההצלחות עם הנבחרות הצעירות ימשכו גם בנבחרת הבוגרת. מוטי דניאל מנהל הנבחרת עדכן שכל השחקנים וצוות הנבחרת נמצאו שליליים לבדיקת הקורונה שנערכה השבוע, סיפר על ההערכות הלוגיסטית המורכבת לקראת היציאה לבועה והעובדה שחמישה משחקני הסגל משחקים כיום בחו"ל ויצטרכו להגיע באופן עצמאי לולנסיה.

יו"ר הועדה המקצועית באיגוד הכדורסל עמוס פרישמן אמר: “היום זה יום חג לספורט הישראלי ונאחל בהצלחה לנבחרת הכדורגל. זה נמשך עם חגיגה בלילה ונאחל בהצלחה לדני אבדיה וים מדר. המטרה שלנו – לנצח בכל משחק שאנחנו משתתפים בו. שמח לראות נבחרת עם מחויבות מדהימה, יש לנו שחקנים ישראלים יוצאים מן הכלל שעובדים חזק. מקווה שראשי קבוצות ליגת העל יתנו עוד במה לשחקנים האלה, כך הם יוכלי להצליח. אני מבקש להפסיק עם זה שהופכים את המתאזרחים לסוג ב’, גם בתקופה ששיחקתי מתאזרחים תרמו מאוד לנבחרת ישראל וגם היום זה קיים. צריך לדעת איך לשלב אותם בלי לפגוע בכדורסלן הישראלי”.

המאמן עודד קטש דיבר על המשחקים הקרובים: "היה צריך להיות חלון של משחקי בית מול קהל, זה יכול היה להבטיח העפלה. מצד שני, זה לא מובן מאליו שמשחקים כדורסל. האתגרים קיימים. יש סגלים לא ברורים, בדיקות קורונה. אני שמח שגל מקל יקח חלק, זה חשוב לנו ומשמעותי. הכי חשוב לשמור על הבריאות ומהר מאוד להבין מול מי משחקים. אלה שתי נבחרות טובות, אולי ספרד תציב נבחרת יותר טובה".

על הסגל עצמו אמר: "יהיו שחקנים צעירים שיהוו שלד בשנים הקרובות. יש רכזים צעירים ומאוד מוכשרים. זה נותן אופטימיות. בעמדה הזו נחלנו הצלחות. בנוסף, אני מאחל הרבה הצלחה לים ודני הלילה. זה יכול לעשות דברים מדהימים לכדורסל הישראלי. מדר מגלה מחויבות ורוצה להיות חלק ואנחנו שמחים על כך".

על הצטרפות בן קרטר: “כולם רואים את ההתפתחות שלו, הוא יכול לשחק בשתי עמדות ויש לו ביטחון. היה ראוי לרשום אותו ברשימות שלנו ולבדוק אפשרות לשלב אותו. ההשתלבות שלו תלויה בכשירות של השחקנים, רוצים לראות אותו איתנו גם אם לא בטוח שהוא ישותף בחלון הזה. הוא בחור מקסים, הראש שלו במקום הנכון וזה מסוג השחקנים שהנבחרת תתברך באופי שלו”. 

על המצב בתקופת הקורונה: “שחקנים שהם לא גיא פניני למשל, זה שאין קהל עוזר להם. בכל אופן שחקנים למדו להתמודד עם זה, זה פוגע בכל הקבוצות. נצטרף לתקווה הגדולה, שזה יעבור מהר ושיהיה כבר חיסון”. 

גל מקל: “אני בסדר גמור, הייתי קצת פצוע בחודש האחרון עם קרע קטן בשריר. עשיתי שיקום כמו שצריך וכבר לפני שבועיים חזרתי לפעילות מלאה עם מלאגה, התאמנתי במשך יותר משבוע. הרגשתי דקירה קטנה בשריר ודי פחדתי מזה שאפסיד את משחקי הנבחרת אבל עכשיו אני מרגיש יותר טוב. מבחינתי אני יכול לשחק עם הקבוצה כבר ביום ראשון אבל לא ניקח את הסיכון, קבלתי את האישור לשחק עם הנבחרת וזה חשוב. זה גם יעזור למצב שלי במלאגה. מבחינת המצב בספרד, איפה שאני נמצא במלאגה המצב בסדר אבל יש מקומות עם בעיות והגבלות, אבל זה משהו שכל העולם מתמודד איתו ולמדנו לחיות עם זה. לגבי הבועה בוולנסיה, הספרדים יעמידו לנו את התנאים הטובים ביותר. רוצים לעלות לאליפות אירופה”.

גיא פניני אמר: “אנחנו לפני שמונה ימים מאוד מאתגרים עם מתכונת שאנחנו לא מכירים, פעם ראשונה להיכנס לבועה שאנחנו צריכים לשחק בה שני משחקי בית. למדנו לחיות עם הסיטואציה הזו וכולם כבר הסתגלו לדבר הזה שנקרא קורונה. נצטרך לעשות הכול כדי להוציא את התוצאות הכי טובות מהמשחקים האלה. המטרה זה לעזור לנבחרת לעלות וזה מה שעמוד מול העיניים שלי, לעזור לנצח. בשבילי זה כיף להיות חלק מהנבחרת עם השחקנים הצעירים האלה יחד עם הוותיקים, יש פה חילופי דורות. כיף ובגלל זה אני פה”.