רבע גמר גביע המדינה ווינר סל: ההצגה של נהריה; ההישג של נס ציונה; הפוטו פיניש של ראשל"צ; הדרמה של ירושלים

וואו. איזה משחקי רבע גמר היו לנו. רגע לפני שארבע קבוצות מתכנסות לשלב חצי גמר גביע המדינה ווינר סל, קיבלנו 4 משחקים נהדרים שבסיומם היו אלה הפועל ירושלים, עירוני נהריה, מכבי ראשל"צ ועירוני נס ציונה שחגגו העפלה לחצי הגמר, וכעת הן במרחק של שני משחקים בלבד מזכייה בגביע המדינה.

שלב רבע הגמר נפתח עם ההצגה של עירוני נהריה שהגיעה להיכל טוטו בחולון במוצאי שבת, לא התחשבה בתוכניות של המארחת והביסה אותה ללא תנאי 67-90. המחצית הראשונה נתנה את האות למה שעומד לקרות כאשר הצפוניים של דני פרנקו שלטו והוליכו 28-40 בתום 20 דקות. ברבע השלישי נמשכה ההצגה של נהריה, ואחרי 30 דקות לוח תוצאות היבהב עם התוצאה 48-70. הרבע האחרון היה לפרוטוקול בלבד, ונהריה חגגה בסיום ניצחון ענק. 18 נקודות של דומיניק ווטרס פלוס 6 אסיסטים, 17 של ג'רל מקניל, 16 של טוני גפני ו-11 של איתי שגב הובילו את נהריה לחצי הגמר.

ביום ראשון התקיימו שני משחקים נוספים . בראשון שבהם אירחה עירוני נס ציונה את גלבוע/גליל וניצחה 86-97. רבע ראשון מצוין עם 33 נקודות של המארחים הסתיים ביתרון 22-33 לקבוצה של נדב זילברשטיין. גלבוע חזרה לעניינים ברבע השני, ובמחצית יתרון 7 נקודות לנס ציונה. בחצי השני נמשכה השליטה של המקומיים שלא שמטו את היתרון וחגגו בסיום העפלה שנייה בתולדותיה לחצי הגמר. ג'ף וויטי עם ערב גדול של 20 נקודות 17 ריבאונדים ו-5 חסימות, דקוואן קוק עם 19, ג'רמי האלוול עם 15 ורביב לימונד עם 14 נקודות ו-8 אסיסטים הוןבילו את נס ציונה לניצחון.

באותו ערב התקיים גם המפגש בין נציגת הליגה השנייה בני הרצליה למכבי ראשל"צ, ומי שחשב שראשל"צ תטייל לחצי הגמר קיבל פוטו פיניש מרתק באולם "היובל" בהרצליה כשבסיומו חוגגים גיא גודס וחבורתו ניצחון דרמטי 84-85. ראשל"צ שלטה בחצי הראשון והוליכה אחרי 20 דקות 39-49. אבל הרצליה לא הרימה ידיים וחזרה לעניינים במחצית השנייה, ויכולה היתה לקחת את המשחק להארכה, אלמלא החטאת עונשין של אור לאומי בשניות הסיום. אלכס המליטון עם 21 נקודות, עוז בלייזר וג'יימס קלי עם 16 נקודות כ"א הובילו את ראשל"צ לחצי הגמר.

המשחק שנעל את רבע הגמר ביום שני בערב הפגיש בת"א את מחזיקת הגביע הפועל ירושלים עם האלופה מכבי ת"א, וחובבי הכדורסל הישראלי קיבלו משחק ברמה הגבוהה ביותר כאשר אחרי סיום דרמטי במיוחד היתה זו ירושלים שחגגה את ההעפלה לחצי הגמר, 92-94, ותוכל לנסות להגן על תוארה ולשחזר את הזכייה מהשנה שעברה.