רבע הגמר הסתיים בסוויפ, נקבעו סדרות חצי הגמר

שלב רבע גמר הפלייאוף בליגת העל לנערות הסתיים אמש – כשכל הסדרות נגמרו בסוויפ. חיפה ניצחה בכפ"ס בדרמה גדולה בסיום, עמק יזרעאל ברחה לחולון במאני טיים וראשל"צ שוב הביסה את גלבוע. החצאים מתחילים ב-8.5.

חצאי הגמר:
הפועל ראשל"צ – מכבי חיפה
הפועל עמק יזרעאל – א.ס. רמה"ש

מאת: לילך וויס-רוזנברג

אליצור חולון – הפועל עמק יזרעאל 60:51 (2-0 לעמק יזרעאל בסדרה)

עמק יזרעאל חוזרת מחולון עם ניצחון חוץ גדול, אחרי משחק בו הובילה כמעט לכל אורכו. חולון שנאלצה לרדוף אחרי היריבה שלה לאורך כל המשחק הצליחה כמה פעמים לחזור מפיגור סביב הדו ספרתי וגם הובילה לזמן קצר, אבל במאני טיים הצפוניות היו עדיפות ועם 2-0 בסדרה חוזרות לראשונה זה שנים ארוכות למעמד חצי גמר הפלייאוף.

עמק יזרעאל פתחה את המשחק חזק מאוד עם 3 מהלכים רצופים של 3 נקודות ויתרון 9:0 מוקדם. חולון ירדה לפסק זמן ממנו חזרה הרבה יותר טוב בהגנה ובהתקפה, והחלה בקיזוז ההפרש עם התקפות מעבר מהירות. דקה נהדרת של ליבי מתתיהו שכללה חסימה ו-4 רצופות בצבע הורידה למינוס 5, אבל העמק הגיבה עם צמד שלשות וברחה שוב – 16:10 סוף רבע ראשון.

רבע שני – ההגנות נותנות את הטון במשחק והסקור נשאר נמוך עם יתרון קל לזכות הצפוניות. קצת חילופי סלים בין הודיה קבדה בצהוב לנעמה הלוי בכחול, כשלקראת סוף הרבע העמק גם הצליחה שוב 'לברוח' לפלוס 6. שתי דקות נהדרות הגנתית של חולון עם שלשות בצד השני של מתתיהו ורותם כחלון קבעו מהפך ויתרון ראשון לחולון (24:25), אבל הסיום היה של העמק שעם שלשות משלהן החזירו לעצמן את היתרון – 30:28 בירידה להפסקה.

הרבע השלישי התחיל עם קצב משחק טוב, אבל נקודות ראינו רק בצד של עמק יזרעאל שעלתה ל-35:28. קבדה עם סל ועבירה קטעה את הבצורת המקומית, אבל זה גם לא ממש עזר לקבוצתה להתעורר. ההתקפה המקומית נראתה לא מרוכזת מה שהקל על העמק לחטוף כדורים ולהגדיל עוד קצת, כששלשה של ליאן אשל מריבאונד התקפה קבעה 13 הפרש. זה כנראה היה האות של חולון להתעורר ועם ריצת 9-0 (שלשה של רביב פסר ו-4 קשות בצבע של מתתיהו) ופתאום זה רק 44:40 בכניסה לרבע המכריע.

חולון כבר הצליחה להוריד את הפער ל-2 בלבד בתחילת הרבע הרביעי, אבל לא הצליחה שוב להפוך את התוצאה. העמק עם הגנה טובה וכמה חטיפות הגדילה שוב ל-55:41 אחרי מהלך של סל ועבירה של הלוי. המארחת המשיכה להילחם על הכדורים ועם לחץ מאסיבי מאוד בהגנה הצליחה לקזז ל-57:51 בלבד אחרי שלשה נוספת של נועה ושדי. ואז הגיעה הלוי בצד השני עם עוד מהלך של סל ועבירה, ולמעשה סגרה את הסיפור. בסיום 60:51 לא קל בכלל לעמק יזרעאל, שכאמור ממשיכה לחצי הגמר.

קלעו לחולון: הודיה קבדה 15, ליבי מתתיהו 13, רותם כחלון 10, נועה ושדי 7, רביד פסר 6.

קלעו לעמק יזרעאל: נעמה הלוי 28, יעלי אורן 12, יולי טל 8, מיקה ינאי 5, אורי אהרוני 4, ליאן אשל 3.

הפועל כפ"ס – מכבי חיפה 81:78 (2-0 לחיפה בסדרה)

דרמה ענקית קיבלנו בכפ"ס אחרי רבע אחרון סופר צמוד, שבסופה מכבי חיפה יצאה עם הניצחון ועם הכרטיס לחצי הגמר. כפ"ס שהגיעה למשחק כשהיא חייבת ניצחון פתחה חזק מאוד בהתקפה וסיימה את הרבע הראשון ביתרון 7, אבל בהמשך המשחק נהיה שקול יותר והפכפך כשהיתרון מחליף ידיים לא מעט. לרבע האחרון כפ"ס עלתה ביתרון נקודה, אבל חיפה הפכה והיא זאת שהובילה בהפרש של פוזשן אחד כמעט לכל אורכו.

כדקה וחצי לסיום אסיסט גדול של תמר זינגר לנעה ליפשיץ העלה את חיפה לפלוס 2. שתי הקבוצות לא מצאו את הסל בהתקפות הבאות אבל קלעו מהעונשין, וחיפה הצליחה להגדיל ל-81:78 אחרי 2/2 של טופז מרץ. לכפ"ס נותר זמן לנסיון שלשה שלא צלח וגם נסיון נוסף אחרי ריבאונד התקפה הלך החוצה – וחיפה נשאר עם הניצחון. כפ"ס מסיימת עונה לא רעה בכלל עם הפסד מאכזב והדחה ברבע הגמר, חיפה כאמור תמשיך לסדרה מול הפועל ראשל"צ על המקום בגמר.

קלעו לכפ"ס: אופיר וינטרוב 21, מאיה זילברשלג 19, עלמה כהן 18, שחר גרנות 11, טופז דייגי 5, אלה הדר 2.

קלעו לחיפה: תמר זינגר 31, דניאלה גיל 28, נעה ליפשיץ 9, ליהיא שמר 5, רוני ברק ומיקה דנה 3 כ"א, טופז מרץ 2.

הפועל גלבוע מעיינות – הפועל ראשל"צ 108:37 (2-0 לראשל"צ בסדרה)

כמו במשחק הראשון בסדרה, גם אמש פערי הכוחות היו ברורים וראשל"צ שלטה במשחק מההתחלה. ההתקפה של גלבוע נראתה קצת יותר טוב מבמשחק הקודם והצליחה לייצר יותר, אבל לא הצליחה להוות איום כלשהו על האורחות מראשל"צ שמסיימות את הסדרה בדרך להופעה נוספת בחצי הגמר.

קלעו לגלבוע מעיינות: נטע חן 13, ליהיא שחם 11, נוגה הרן 4, מיקה שובל 3, שחר טשקורי 2, בר ידן וסתו לוי 1 כ"א.

קלעו לראשל"צ: עמית טרנר 30, הילה קארש 27, רוני גופר ונגה אטינגר 12 כ"א, רומי אלבז 10, דוריאן דהן סוויץ 8, תהל קוור 7, רומי עובד 2.