רון וורוטיצקי: "זאת הייתה עונה היסטורית, הליגה הלאומית תמשיך להעניק במה לצעירים"

לקראת חצאי הגמר: מנהלת ליגה לאומית קיימה מסיבת עיתונאים. יו"ר המנהלת, רון וורוטיצקי: "זאת הייתה עונה היסטורית, הליגה הלאומית תמשיך להעניק במה לצעירים". רובן נייברגר: "אנחנו רוצים לפתח שחקנים, ולצד זאת גם לעלות לליגת העל".

מאת: ניב שמולי
צילום: יעל אמסילי

ליגה לאומית Winner מגיעה לנקודת רתיחה. אחרי רבעי גמר מותחים, היום (חמישי) נערכה מסיבת העיתונאים לפני חצאי הגמר שיפגישו בין מכבי עירוני רמת גן לאליצור איתו אשקלון ואת הפועל עפולה עם אליצור נתניה. כזכור, בעונה הנוכחית שתי קבוצות תעפלנה אל ליגת העל, כך ששתי המנצחות בחצאי הגמר יחגגו עליית ליגה.

את מסיבת העיתונאים פתח יו"ר מנהלת ליגה לאומית Winner, רון וורוטיצקי שבירך את הקבוצות על הגעתן לחצאי הגמר והוסיף: "העונה הזאת היא עונה היסטורית עבור הליגה, לאחר שחתמנו הסכם חסות עם הטוטו-ווינר. גם השנה קיבלנו ליגה מותחת וצמודה, עם המון שחקנים ישראלים צעירים שפרצו וקיבלו את הבמה. ליגה לאומית Winner תמשיך לטפח ולפתח שחקנים ישראלים".

"כולנו רואים את הפועל באר שבע, הפועל חיפה, קרית אתא וגליל עליון", המשיך וורוטיצקי. "הקבוצות הללו תקעו יתד בליגת העל אחרי שהעפילו מהליגה הלאומית, ואני שמח על כך ובטוח ששתי עולות זה הצעד הנכון לטובת הכדורסל הישראלי. אחת המטרות הבאות שלנו היא לשפר את חווית הצפייה לאוהדים בבית ובמגרשים. כידוע, כל משחקי הליגה משודרים ללא עלות באתר איגוד הכדורסל, ואני שמח לבשר שבעונה הנוכחית מעל ל-170,000 צופים צפו במשחקי הליגה בשידורים החיים. בעונה הבאה ננגיש את המשחקים לקהל באמצעות אפליקצייה ייעודית".

לאחר מכן, רשות הדיבור עברה אל מכבי עירוני רמת גן ואליצור LSports איתו אשקלון, אשר יתמודדו מחר (שישי, 14:00).

שמוליק ברנר, מאמן מכבי עירוני רמת גן, דיבר על השוני בין העונה הסדירה לפלייאוף: "מה שהיה בליגה הסדירה זה טוב ויפה, אבל זה לא רלוונטי כרגע. יתרון הביתיות שלנו גם קריטי, אבל כל סדרה היא סיפור בפני עצמה ומתפתחת באופן שונה. הביתיות לא תבטיח לנו כלום. מאמנים נוהגים לומר שבכל סדרה יש לעשות התאמות, ואנחנו צריכים גם כן לעשות זאת כי ברבע הגמר פגשנו קבוצה אחרת לגמרי מבחינת הסגנון. האתגר שלנו יהיה לעשות התאמות כמה שיותר מהר על מנת לנצח כבר את המשחק הראשון ולשמור על הבית".

בן אלטיט ממכבי עירוני רמת גן התייחס לסדרה: "אשקלון קבוצה מאד מאד פיזית עם עומק וזה יהיה אתגר שלנו לעשות התאמות ולהסתגלת לפיזיות שלהם. גם לנו יש סגל ארוך, ואני מאמין שתהיה סדרה מעניינת".

דוד אלהרר: "עשינו סדרה גדולה מול מכבי ראשון לציון, וגם מכבי עירוני רמת גן היא קבוצה עמוסה בכשרון. אנחנו נהיה חייבים להוית מאד אגרסיביים ולהיצמד למה שמאפיין אותנו לכל אורך העונה. יחד עם זאת, יש שוני בין מכבי עירוני רמת גן למכבי ראשון.אנחנו נצטרך קצת לבלבל את העמדות, ללחוץ את הכדור כמו שאנחנו רגילים לעשות ובהתקפה להיות מאד ממושמעים וללכת למקומות שאנחנו רוצים ולא לתת להם להוציא אותנו מהשטף שלנו. ברג שנעשה זאת – אני מאמין שנהיה צמודים ונביא את התוצאות לטובתנו".

רביב פיטשון, קפאן אליצור איתו אשקלון: "שתי הקבוצות חזקות ושיוויוניות עם הרבה ניסיון. אני חושב שמה שינצח פה זה הצד המנטלי, ואנחנו מתרכזים בזה. בתור אחד שמשחק הרבה שנים בליגה, לא כל קבוצה שמסיימת מקום ראשון עולה ליגה, וכחלק מכך זה קשיים שעוברים במהלך העונה. עליות וירידות זה חלק מעונה, ואנחנו נשארנו חזים מנטלית בעקבות מה שקרה לנו העונה. נשארנו מפוקסים במטרה שלנו, ואני מקווה שנגיע לכך. אני ודימיטריוס טרידוול עלינו יחד עם גלבוע/גליל, ואני רוצה לסגור מעגל לאחר שבקדנציה הקודמת שלי לא הצלחנו לעמוד במטרה עם הקבוצה".

הפועל עפולה ואליצור 'בריגה' נתניה ייפתחו את הדרה ביום ראשון (21:00).

רועי פרל, מאמן הפועל עפולה: "להיות עם יתרון ביתיות זה נחמד יפה אבל כל קבוצה בסדרה שלנו ניצחה בחוץ. קשה מאד להעריך כיצד הביתיות תשפיע, ואני לא יודע כמה זה יהיה משמעותי בסוף הסדרה הזאת. איתן בורג ובן שרף שני שחקנים שעושים הרבה מאד כבד ראש. לכל אורך העונה ידענו להבדיל בין עיקר לטפל על המגרש, ואנחנו נצטרך למצוא יותר מפתרון אחד על מנת לנסות לפגוע בשטף של אליצור נתניה. הסגנונות של שתי הקבוצות זהים עם שני זרים בצבע וגארדים צעירים, וזאת הולכת להיות מלחמה מאד גדולה בכל עמדה. לכל צד יש את האיכויות שהוא ינס להבליט, ואני מקווה שהקהל ייהנה".

רועי נציה, קפטן הפועל עפולה: "אנחנו מגיעים מאד מוכנים לסדרה, אבל אנחנו נישאר עם מה שהוביל אותנו – ההגנה שלנו. הכל מתחיל אצלנו בהגנה ובאגרסיביות וככה אנחנו רוצים להגיע".

רובן נייברגר, מאמן אליצור נתניה: "קודם כל אנחנו שמחים להיות פה. זו שנה שלישית ברצף שאנחנו מגיעים לפלייאוף עם קבוצה צעירה. מה שהיה לפני שנתיים כשניצחנו באשקלון היה אחרת לגמרי. לכל אורך השנה הראנו שאנחנו ברמה שווה מול כל הקבוצות ואנחנו רוצים לעשות עוד צעד אחד קדימה. אנחנו משחקים נגד קבוצה שסיימה את העונה במקום הראשון בליגה, וזה לא קרה סתם".

"אחת המטרות שלנו היא להכין שחקנים לשלב הבא ולפתח אותם, וזה תענוג גדול. אנחנו מתכנסים כל שנה כדי לפתח ולקדם שחקנים, וזה לא רק הישראלים כי עשינו זאת גם עם ברייס וושינגטון. יחד עם זאת, זה לא סותר את הרצון שלנו להתחרות ולנצח ולהגיע לליגת העל".

איתן בורג: "המאצ'-אפ מול עפולה לא פשוט בכלל. מהמשחקים עם עפולה אני יודע שזה היה אחד המשחקים הכי קשים העונה, אבל אנחנו נמשיך בקו שלנו – נבוא לעשות את שלנו עם האמת שלנו שמלווה אותנו, ואני בטוח שנצליח לעשות את ההתאמות גם נגד קבוצה".
על שיתוף הפעולה עם בן שרף: "אני יכול לדבר רבות ע בן. זה ילד, שהוא לא ממש ילד, לא רק על המגרש. הוא עשה התאמות לקבוצה של בוגרים באופן מדהים. על המגרש היכולות שלו מדברות בעד עצמן והשמיים הם הגבול עבורו. אין לי ספק שעוד נשמע עליו המון. הסדרה הזאת היא מבחן עבורו, ואני בטוח שהוא יצליח".