רעננה ניצחה והשוותה את סדרת הגמר

סדרת הגמר בליגה הלאומית לנשים הולכת למשחק שלישי. מכבי רעננה הצליחה אמש לנצח בבית את כפ"ס, והשוותה את הסדרה ל-1-1 והיא תוכרע ביום שלישי הקרוב. רעננה הובילה לאורך כל המשחק וברבע האחרון הצליחה גם לברוח ליתרון דו ספרתי בדרך לניצחון הראשון שלה העונה על כפ"ס, שמשאיר אותה במאבק על האליפות והכרטיס לליגת העל.

צילומים: קובי אליהו

מכבי רעננה – הפועל כפ"ס 60:75

לשתי הקבוצות לקח כמה דקות לאפס את היד בתחילת המשחק. רעננה הייתה הראשונה להיכנס לקצב כשטל יעקב שנהנתה מאסיסטים יפים של חברותיה לקבוצה והחלה לפתוח פער קל, כשאסיסט שלה בעצמה לשלשה של טלי בן ישי הגדילה ל-9:18. ליעד אורבך ודרור מייברג קלעו בצד השני וצמצמו, לפני שסל מחצי מרחק של בן ישי חתם את הרבע הראשון ב-14:22 רעננה.

הרבע השני נפתח דומה לראשון, כש-שוב שתי הקבוצות לא ממש ייצרו נקודות. כפ"ס הייתה קצת יותר בעניינים והצליחה להוריד את הפער ל-4, כשלקראת סוף הרבע המשחק קצת התעוררה עם חילופי סלים ששמרו את רעננה ביתרון קטן. בתום המחצית הראשונה 31:34 מקומי.

כפ"ס פתחה את המחצית השניה עם שלשה שהשוותה את המשחק, אבל רעננה הצליחה להחזיר לעצמה את היתרון במהרה. הרבע המשיך צמוד כמה דקות, עד שרעננה עם כמה עצירות יפות בהגנה הצליחה שוב לפתוח יתרון קל – 36:43. 5 אישיות של מיכל אפשטיין צמצמו את הפער, לפני שסל באזר של בן ישי הגדילה חזרה ל-47:52 לרעננה בסוף הרבע השלישי.

רעננה פתחה בטירוף את הרבע האחרון ותוך פחות מדקה כבר הייתה ביתרון דו ספרתי. שלשה של בן ישי הגדילה ואסיסט גדול של ניקול מיכאילץ למורן שטרית הגדילו עוד יותר ל-49:64, כשבמקביל רעננה חוטפת לא מעט כדורים בהגנה וכפ"ס נראית תקועה. לבדקות האחרונות אפשטיין וגלי קונטס הצליחו לייצר קצת בצבע לזכות האורחת, אבל לא מספיק. רעננה שמרה על היתרון הדו ספרתי עד לניצחון 60:75 בסיום ושלחה את הסדרה למשחק שלישי ומכריע.

קלעו לרעננה: טל יעקב 26, טלי בן ישי 17, מורן שטרית 16, ניקול מיכאילץ 10, רוני זהות ולי קפיטולניק 3 כ"א.

קלעו לכפ"ס: מיכל אפשטיין 19, שיר תירוש 11, קרן נחמה 10, ליעד אורבך 9, גלי קונטס 6, דרור מייברג 5.