שומרים על מעמד המאמן הישראלי

משרד התרבות והספורט, קבע יחד עם איגוד הכדורסל נוהל חדש וקריטריונים למאמנים זרים המבקשים לאמן בליגות הכדורסל, כך שישפרו את רמת מאמני הכדורסל המבקשים לאמן בישראל ויחזקו את מעמד המאמן הישראלי. בכך משרד הספורט ואיגוד הכדורסל מיישרים קו עם המדינות המובילות בכדורסל האירופאי.

על פי הנוהל החדש מאמן שמבקש לעבוד בישראל יהיה כזה שאימן ב-12 השנים האחרונות לפחות ארבע שנים מלאות במדינה בה אימן בליגה הבכירה ביותר, או שנתיים לפחות בליגת NCAA בכירה, השתתף לפחות בשתי אליפויות יבשת כמאמן ראשי בבוגרים, זכה עם קבוצה במפעל אירופי או יבשתי חשוב, אימן עונה אחת ב-NBA או WNBA, אימן שתי עונות מלאות ביורוליג, או 3 ביורוקאפ\צ'מפיונס ליג. התקנה היא לגבי מאמנים זרים ולא עולים חדשים והיא תכנס לתוקפה ב-1.1.21.

שר התרבות והספורט חילי טרופר:
"העלאת רמת הכדורסל בארץ תלויה גם ברמת המאמנים. מדובר בצעד חשוב שגם מעלה את הרמה וגם מחזק את מעמד המאמן הישראלי. מטרת התיקונים הללו היא להבטיח בין השאר כי המאמן הישראלי לא נשאר מאחור. השחקנים והשחקניות על המגרש ומחוצה לו יקבלו מקסימום מקצוענות כראוי לענף הכדורסל. אני מאמין כי שמירה על המאמנים הישראלים שלנו בעלי האיכויות והישגיהם המרשימים יעלו את מדינת ישראל מעלה לקטוף הישגים רבים ובו בזמן לשמור על המאמנים כחול לבן."

יו"ר איגוד הכדורסל עמירם הלוי:
"אני מברך את משרד התרבות והספורט והשר טרופר, על ההחלטה שבאה להגן על מעמדו של המאמן הישראלי. המאמנים הישראלים הוכיחו לאורך השנים שהם בצמרת המאמנים באירופה ובעולם ואני מודה על הסדרת אמות המידה להעסקת מאמנים זרים בארץ כמקובל במדינות כדורסל מובילות".