שמעון אמסלם יוביל את הפרויקט לקידום הכדורסל בנגב ולפיתוח הנגב באמצעות הכדורסל

אחרי חודשים של ישיבות, מפגשים ובניית תוכנית, יצא לדרך אחד הפרויקטים החשובים של איגוד הכדורסל לקידום הכדורסל בדרום הארץ ובנגב.
לפני מספר חודשים הגיע פיני גרשון המנהל המקצועי של איגוד הכדורסל ליום של מבחנים לשחקנים צעירים לנבחרת הטרום קדטים של ישראל בדרום. גרשון הופתע לגלות מיעוט שחקנים ורמה נמוכה והחליט, יחד עם יו"ר האיגוד עמירם הלוי ואחרים להקים את הפרויקט שמטרתו הראשונית הגדלת מספר השחקנים מכ-1,200 כיום ל-5,000 תוך שלוש שנים בישובים באר שבע, דימונה, נתיבות, שדרות, אופקים, המועצות האזוריות והפזורה הבדואית. המטרות הנוספות של הפרויקט הן גידול משמעותי של מספר הקבוצות, המועדונים והישובים בהם משחקים כדורסל בדרום ובטווח הרחוק יותר שילוב שחקנים ושחקניות בליגות הבכירות, שילוב שחקנים ושחקניות בנבחרות ישראל ומצב בו קבוצות מהדרום ישתלבו בליגות הבכירות של איגוד הכדורסל.

לטובת המטרה הזו גייס האיגוד את שמעון אמסלם, יליד שדרות, שחקן עבר בנבחרת ישראל שירכז את הפרויקט עבור האיגוד. אמסלם וגרשון כבר נפגשו עם מנהלי מחלקות הספורט של כל הישובים והמועצות בדרום וקיבלו את ברכת הדרך.
הפרויקט יתמקד בשלב הראשון בגילאים 10-18 בשילוב משרדי הממשלה השונים, משרד התרבות והספורט בראשות השרה מירי רגב, משרד החינוך, משרד הפריפריה הנגב והגליל בראשות אריה דרעי, איתו התקיימה פגישה ב-23 לינואר, הרשויות השונות', פרויקט פרחי ספורט והתאחדות בתי הספר.
כדי לממש את החזון, האיגוד יעניק לכל הקבוצות הקיימות בנגב מעטפת מקצועית, מבדקי יכולת גופנית, יעוץ והכוונה, הרצאות מקצועיות וסדנאות,. השחקנים המוכשרים יותר בעלי הפוטנציאל יתאמנו בנוסף לאגודות בסגלים מיוחדים לפחות פעם בשבוע ובימים מרוכזים בחופשות.
אחת מהמטרות החשובות של הפרויקט היא הכשרת מדריכים ומאמנים גם באמצעות השתלמויות שיעבירו מאמני הנבחרות שיגיעו לאזור.

שמעון אמסלם שינהל את הפרויקט עבור האיגוד אמר: "זו שליחות בשבילי, כאחרון שהגיע לפני יותר משלושים שנים מהדרום לנבחרת ישראל. חשוב לי להחיות מחדש את הכדורסל בדרום הארץ ולנסות להנחיל ערכים של הישגיות, ספורטיביות ותרבות. זו מלחמה שאסור לנו להפסיד בה לטובת הנוער בדרום. אסור שנאבד חבל ארץ של חצי מיליון תושבים המעוניינים בשיתוף פעולה ואני מתכוון לעשות ככל שאדרש ומעבר לזה לטובת הצלחת הפרויקט