אליפות אירופה לנבחרות עתודה עד גיל 20, תתקיים בקיץ 2019 בישראל

אתמול אישר הועד המנהל של פיב"א אירופה את בקשת איגוד הכדורסל לארח את האליפות אירופה עד גיל 20 בשנה הבאה בת"א והיא אמורה להתקיים בין התאריכים 13-21 ביולי 2019.
לפני כשבועיים ביקרו בארץ שני נציגים בכירים של פיב"א אירופה מוניקה פוכנר סמנכ"לית פיב"א אירופה וסאקיס קונטוס קצין העיתונות והתרשמו לחיוב מהמתקנים בהם יתקיימו המשחקים, מבתי המלון והתנאים האחרים לספורטאים.
המשחקים יתקיימו בשני אולמות, בכל אחד מהם 2 בתים ובסך הכל 4 משחקים ביום. האולם המרכזי יהיה היכל קבוצת שלמה שם גם תשחק נבחרת ישראל והשני יהיה אולם תיכונט בצפון ת"א שם יתקיימו משחקים של שני בתים אחרים. משחקי ההכרעה והגמר יערכו גם הם בהיכל קבוצת שלמה.
מדובר באליפות יוקרתית עם 16 הנבחרות הטובות באירופה, כולל שחקנים שהם העתיד של הכדורסל האירופי והעולמי, מה שמושך אליו תמיד סקאוטים רבים מאירופה וארה"ב.
העובדה שבקיץ האחרון איגוד הכדורסל אירח בהצלחה גדולה בית באליפות אירופה לבוגרים ואת אליפות אירופה לנשים עד גיל 20 באילת, עזרו לקבל את האירוח היוקרתי.
מאיגוד הכדורסל נמסר: "אנו שמחים וגאים להביא לארץ עוד טורניר יוקרתי וזאת במסגרת מדיניות האיגוד להביא ארצה כמה שיותר טורנירים בינלאומיים. אנו מודים לפיב"א על האמון ובטוחים שנעמיד אליפות מאורגנת, מתוכננת ויוקרתית כפי שאנו יודעים לעשות".
כזכור נבחרת העתודה האחרונה של ישראל סיימה במקום השני את אליפות אירופה בכרתים. הקיץ תשתף הנבחרת שלנו באליפות שתתקיים בגרמניה והעובדה שנארח את האליפות שלאחר מכן, מבטיחה עוד שנה בדרג א' ללא קשר לתוצאות.