אלעד חסין: "אנחנו שני משחקים מלעשות משהו מטורף"

מאמן נבחרת העתודה אלעד חסין אמר בסיום הניצחון על גרמניה וההעפלה לחצי הגמר: "בטלוויזיה זה נראה קל. באנו מוכנים ועשינו את זה טוב, ב-23:00 הודיעו שהמשחק זז מ-21:00 לצהריים, עשינו הכל לבוא כדי לבוא מוכנים. כל הכבוד לשחקנים ששמו עייפות בצד, הובלנו לאורך כל המשחק והיינו טובים יותר. אנחנו נהנים מהמסע הזה".

על דני וולף: "הוא שחקן שיכול לעשות הרבה דברים, גבוה עם נפש של גארד, הוא היה גארד וגבה ב-15 סנטימטרים והפך לסנטר. הוא ילד מדהים. רואים את המהלכים היפים. יש שחקנים פחות בולטים, אבל הם עושים עבודה של הקרבה, נחישות, הגנה ואם לא היינו נבחרת לא היינו עוברים את ספרד וגם לא עוברים את גרמניה".

על גרמניה ומה שניצח את המשחק: "הגרמנים, כיאה לקבוצות גרמניות, מאוד אינטנסיביים. רצינו להוריד את זה והם עובדים כשיטה לחדירת בייס-ליין, והיום הגענו מוכנים לזה. רצינו לעצור את הריצה שלהם, זו קבוצה אתלטית וגבוהה. עצרנו אותם על 65 נקודות. התכוננו על רטאיי כמו שצריך, באנו מוכנים לחדירה לבייס-ליין ועשינו התאמות טקטיות לא באולם אלא בחדר וידאו".

על יובל לוין: "יוצא מן הכלל, עבר תקופת הכנה לא קלה, פציעה בשרירי הבטן אבל אמר לי כל הזמן שהוא 100% ועושה הכל להיות מוכן ואני נותן לו קרדיט ענק. הוא יכול היה להגיד 'אני לא מסתכן ואחכה לליגה'. הוא אמר לי שהוא יתחיל לאט, אבל שהוא בנבחרת ב-100%, היה לו משחק יוצא מן הכלל ומגיע לו המון המון קרדיט".

"אנחנו נלך משחק אחר משחק ונישאר צנועים, זו נבחרת שאמרתי לפני הקמפיין שלא שיחקה הרבה. רוב הסגל לא שיחק הרבה ואנחנו מגיעים כאנדרדוג כמעט לכל המשחקים. אנחנו שני משחקים מלעשות משהו מטורף. ניראה מי היריבה ונתעסק בחצי גמר".

המאמן נשאל מתי התחיל להאמין שזה אפשרי: "זה התחיל במשחקי הכנה מול ספרד, צרפת וליטא. היינו ממש טובים בשני הראשונים והפסדנו בסוף. ואז הגיע המשחק מול טורקיה שראינו את הפוטנציאל, ואז בשניים אחריהם ראינו את הצד האפל שלנו. כשאתה מנצח את ספרד וכולם פה מדברים על המשחק הזה, אז משתחרר אצלך משהו וראיתי את זה בקבלת ההחלטות בזריקות ובביחד".

נועם יעקב: "כמובן שאנחנו שוב מאוד שמחים על הניצחון הגדול הזה, יש לנו יום מנוחה להתכונן ולבוא כמו שצריך לחצי גמר, אם זה מנטלית וגופנית, הצוות ידאג לכולנו. לא הסתפקנו, אנחנו רוצים עוד, נבוא להטריף בחצי גמר".

יובל לוין: "התגשות אדירה וגאווה עצומה, הרגשנו את כל המדינה מאחורינו, אנחנו עם הפנים לחצי הגמר, ננוח ונתכונן למשחק הבא".

מצטיין המשחק רון ציפר אמר: "שמחים מאוד על הניצחון אבל יש לנו עוד משימה חשובה, אנחנו ניתן הכל".

שר התרבות והספורט מיקי זוהר אמר: "ההצלחה בספורט הישראלי נמשכת! ברכות ענקיות לנבחרת העתודה שלנו שכובשת את אירופה ומביאה אותנו לחצי גמר היורובאסקט עד גיל 20".