ניצחון נוסף לנבחרת ישראל על גאורגיה

רבע שלישי גדול של נבחרת ישראל הפך פיגור ליתרון דו ספרתי ובסופו של דבר לניצחון של נבחרת ישראל על גאורגיה 68:81, ניצחון שני ביומיים. ישראל כבר במאזן 0-3 במשחקי ההכנה, היא תנחת מחר בארץ ותתמודד מול נבחרת רומניה בהיכל קבוצת שלמה בשני משחקים – בשלישי ובחמישי השבוע.

מאמן הנבחרת גיא גודס אמר בסיום המשחק: "מחצית שניה טובה שלנו, זה דבר חשוב כשאתה מגיע מרוכז למשחק יום אחד אחרי ניצחון. חצי ראשון היינו פחות מרוכזים ופחות חדים אבל אני חושב שהחבר'ה נענו לאתגר, עצרנו אותם על 27 נקודות במחצית השניה וקלענו 47, זו היתה הזדמנות מבחינתנו לתת לרומן ולג'ייק לנוח ולראות גם את זלמנסון יותר דקות וגם את גבי וג'ון די. אלו משחקי מבחן וכל אחד צריך לקבל דקות כדי להראות לנו שאנחנו לא מפספסים משהו בדרך. אלו היו שני משחקים טובים, יש לנו עוד הרבה מה לשפר והכי חשוב להישאר בריאים".

הנבחרת פיגרה לאורך כל המחצית הראשונה וירדה במינוס 34:41 בסיומה כאשר נקודת האור היה גבי צ'צ'אשווילי שקלע נקודות בכורה בנבחרת וסיים עם 6 נקודות.

הרבע השלישי היה המוצלח של ישראל הערב, היא ניצחה אותו 14-28 וקלעה באחוזים גבוהים מאוד לשלוש כשפניני, זוסמן, מקל ובלאט צולפים מרחוק. את הרבע ישראל סיימה עם שלשה ממחצית המגרש של ים מדר שקבע 55:62 לנבחרת שלנו. ברבע האחרון גל מקל עם שלשה ונקודות שהעלו ל-57:70 שלח את גאורגיה לפסק זמן 4 דקות לסיום, תומר גינת הבטיח את הניצחון לאחר מכן,

קלעו לישראל: פניני 12, גינת 10 (10 ריב'), מדר 10, דיברתולומיאו 9, צ'אצ'אשוילי 8 (3 חס'), זלמנסון 8, זוסמן 7, מקל 7, בלאט 6, סורקין 2, נמרוד לוי 2.

הרבו לגאורגיה: ממוקלאשווילי 16, שרמאדיני 15.

ניצחון מרשים לנבחרת ישראל בגאורגיה

נבחרת ישראל השיגה הערב ניצחון נוסף במסגרת משחקי ההכנה שלה למוקדמות גביע העולם וליורובאסקט, כשגברה בחוץ 96:104. על נבחרת גאורגיה. ישראל שיחקה התקפה נהדרת ומתואמת, קלעה בסקור גבוה ובאחוזים גבוהים והציגה משחק שוטף גם ללא דני אבדיה מול נבחרת טובה עם שחקנים איכותיים כמו שנגליה, שרמאדיני ומקפאדן. מחר בשעה 17:00 תתמודד ישראל שוב מול גאורגיה במשחק סגור לקהל שלא ישודר.

בסיום ההתמודדות אמר מאמן הנבחרת גיא גודס: “קודם כל צריך לתת קרדיט לשחקנים, הם עובדים קשה באימונים. אנחנו עובדים על קצב גבוה של משחק וזה בא לידי ביטוי היום. עשינו 20 נקודות במתפרצות, 36 אסיסטים לעומת שבעה איבודים וזה אחד ממשחקי ההתקפה הכי טובים שהייתי שותף בהם. הכדור זז מיד ליד והיה פרגון הדדי. ברור שמבחינה הגנתית אנחנו צריכים להשתפר וגם כשההפרש כבר היה 17 בדקות הסיום הורדנו רגל מהגז ונתנו להם לחזור למשחק סתם מחוסר ריכוז או אני לא יודע מה, אבל אחנו יכולים להיות מרוצים מקצב ההתקדמות שלנו. אני חושב שאנחנו משחקים בקצב טוב ולאט לאט נכנסים לכושר. צריך להמשיך להתכונן ויש לנו עוד משימות קשות לפנינו”.

סורקין וזוסמן היו אחראים לנקודות הראשונות של ישראל במשחק אבל הגאורגים הפעילו מצוין את שנגליה מתחת הסל והקבוצות עמדו על שיוויון 7:7 אחרי 3 דקות. סורקין המשיך להיות נהדר בהתקפה ועם הנקודה העשירית שלו קבע 13:19 לישראל אחרי 5 דקות. גודס החליף את כל החמישיה בבית אחת , נמרוד לוי תרם 4 נקודות אבל שלשות של מקפאדן וצינצאדזה הורידו את ישראל ביתרון 26:29 אחרי שלשה של פניני בשניה האחרונה של הרבע הראשון.

שיתוף הפעולה בין פניני לנמרוד לוי המשיך להית מצוין גם בפתיחת הרבע השני ודאנק של האחרון קבע 26:35 לישראל, 5 נקודות רצופות של תומר גינת העלו את ישראל ליתרון דו ספרתי, 29:40 אחרי 3 דקות בלבד ברבע השני. דקות טובות של הגאורגים הורידו את היתרון אבל שלשות של בלאט וזוסמן החזירו את היתרון הדו ספרתי לישראל. דקה לסיום המחצית הראשונה מהלך של 4 נקודות של מקפאדן הורידו את הקבוצות להפסקה ביתרון 48:54 לישראל.

למרות יכולת טובה של לוי וסורקין גם בפתיחת הרבע השלישי, הגאורגים התקרבו עם אחוזים טובים מעבר לקשת. שלשות של מנקו וסורקין שמרו על היתרון הישראלי, 66:73 כשנותרו 3 וחצי דקות לסיום הרבע השלישי. ישראל המשיכה עם מבול השלשות, הפעם היה זה תורם של ים מדר וג'ייק כהן לקבוע 68:79 לישראל ולהחזיר את היתרון הדו ספרתי. היתרון רק צמח עם נקודות של מקל ומדר וישראל ירדה בסיום הרבע השלישי ביתרון שיא, 68:84.

היתרון כבר צמח ל-19 הפרש אחרי 5 נקודות רצופות של ים מדר ודקות טובות של גל מקל, הנבחרת שיחקה משחק התקפי שוטף ומהנה אבל הגאורגים בכמה דקות טובות הוידו עד 82:95 וגודס לקח פסק זמן 5 דקות לסיום המשחק. ים מדר חזר מצוין מהספסל ועם אסיסט לגינת ושלשה מיד לאחר מכן קבע 84:100 לישראל, 4 דקות לסיום. יתרון השיא הגיע ל-20 הפרש אבל גאורגיה צמצמה ובסיום 96:104 לישראל.

קלעו לישראל: גינת 18, סורקין 18 (6 ריב'), מדר 18, מנקו 13, נמרוד לוי 10, ג'ייק כהן 9, בלאט 6 (8 אס'), זוסמן 6, מקל 3, פניני 3 (7 אס').

הרבו לגאורגיה: שנגליה 26, שרמאדיני 16, סנאדזה 15, מקפאדן 13.

צילומים: basketball_somova