בראשון ב-15:00: נבחרת ישראל נשים מול לטביה

אחרי הניצחון הנהדר 68-75 על שבדיה באופסלה, תנסה נבחרת ישראל לרשום ניצחון נוסף, מחר בשעה 15:00 (שידור בספורט 5+) נגד לטביה בריגה. הלטבים מסתמנים כנבחרת החזקה בבית. בשנה שעברה הם השיגו שני ניצחונות על ישראל בת"א 56-62 ועל שבדיה בבית 70-89, כך שניצחון מחר יבטיח להם עליה לאליפות אירופה בקיץ הקרוב ואולי ביקור נוסף בת"א. בסגל הלטבי שתי שחקניות מוכרות בארץ היטב, אלינה בבקינה מאליצור רמלה, שנמצאת פה לא מעט זמן עם 4 חברותיה לקבוצה, עודן רוטברג, אליסה בארון, נור כיוף וג'ניפר פליישר ואילזה יקובסנה ממכבי אשדוד.

הנבחרת שלנו במצב רוח מצוין, אבל גם מחר תשחק בלי ג'ני סימס שעדיין לא סיימה סופית את הליך האזרוח שלה כפי שפיב"א דורשת וגם דניאל רבר, שסובלת מפציעה ביד בספק למשחק.

שרון דרוקר המאמן שרשם ניצחון בכורה על שבדיה אמר לקראת המשחק: לטביה בעיקר קבוצה שרצה יחד הרבה שנים, אותן שחקניות, אותו מאמן, אותה שיטה, פגשנו אותם בנובמבר וזה כמעט אותו הסגל. אנחנו מעדיפים להסתכל על עצמנו, בטח אחרי שבדיה. צריך לשים לב לשני אספקטים, הטוב בהם שנבוא עם הרבה ביטחון ואמונה בעצמנו בידיעה שאפשר לעשות דברים טובים. והשני שהשחקניות שלנו יבינו שכל משחק מתחיל באפס אפס ושום נקודה משבדיה לא תעזור לנו בלטביה. נצטרך לשחק הגנה חזקה, לשלוט בריבאונד כמו שעשינו במשחק הקודם, להתרכז בתכנית משחק מול השחקניות שלהם ולהוציא נכון לפועל בהתקפה.

מעבר ליכולת והניצחון, מה שבלט מול שבדיה היה רוח הלחימה של השחקניות ודרוקר התייחס לזה: זה מה שנבחרת ישראל צריכה להביא למגרש. אנחנו צריכים להביא דברים טקטיים ורוח לחימה שכל שחקנית נופלת לרצפה מתי שצריך. באחת על אחת מול נבחרות אירופיות גדולות ואיכותיות קשה לנו ולכן אנחנו צריכים להביא את האקסטרה וזה מה שאנחנו מבקשים מהשחקניות שלנו.

בריגה פגשה הנבחרת את ננו גינזבורג, מאמנה של פרומטיי האוקראינית, שכמו כל קבוצה מהמדינה שחיה תחת מלחמה כבר יותר מחצי שנה, מצאה בית חדש ומפה היא נודדת למשחקים במסגרת היורוקאפ והליגה הצפון אירופית בה היא משתתפת.