ברביעי הגרלת יורובאסקט נשים – צ'כיה שותפה של ישראל

ביום רביעי בשעה 18:00 (שעון ישראל) תתקיים בטירת בראדו הסמוכה ללובליאנה, הגרלת יורובאסקט נשים 2023. 16 הנבחרות המשתתפות, יוגרלו לארבעה בתים בני 4 נבחרות כל אחד, שניים מהבתים ישוחקו בישראל בהיכל קבוצת שלמה החל מה-15.6, שני בתים נוספים יתקיימו בלובליאנה בירת סלובניה ושם גם יתקיימו משחקי ההכרעה. לישראל וסלובניה המארחות, ניתנה הזכות להזמין מדינה שותפה, שתתארח אצלה וזאת לפני ההגרלה. איגוד הכדורסל חתם על הסכם שותפות עם צ'כיה והיא זו שתגיע ארצה ותהיה בבית אחד עם נבחרת ישראל. סלובניה בחרה את סרביה, אלופת אירופה, אבל החליטה שהיא תשחק בבית המקביל לזה שלה.


16 הנבחרות חולקו לארבעה דרגים, אחת מכל דרג תוגרל לכל בית. נבחרת ישראל נמצאת בדרג הרביעי יחד עם הונגריה, לטביה וגרמניה והן לא יוגרלו מולה. נבחרת ישראל התקדמה בדירוג העולמי החדש של פיב"א 5 מקומות למקום ה-49, אבל היא עדיין הנבחרת בדירוג הנמוך ביותר שתשתתף ביורובאסקט הקרוב.
המשחקים יתקיימו כאמור בארבעה בתים. כל קבוצה תשחק נגד כל קבוצה באותו הבית ובסיום שלושה המשחקים, הראשונה תבטיח את עלייתה לרבע הגמר, האחרונה תודח והשני והשלישית ישחקו בהצלבה נגד השלישית והשניה בבית המקביל והמנצחות של משחקי ההכרעה האלו יטוסו גם הן ללובליאנה.
קבוצות הדירוג (בסוגריים הדירוג העולמי):

  1. ספרד (4), צרפת (6), בלגיה (7), סרביה (8)
  2. טורקיה (11), איטליה (14), יוון (17), סלובניה (19)
  3. בריטניה (20), מונטנגרו (21), סלובקיה (22), צ'כיה (23)
  4. הונגריה (24), לטביה (25), גרמניה (36), ישראל (49)

בהגרלה תייצג את ישראל קפטנית העבר של הנבחרת קטיה לוציקי, שיחד עם גל מקל קפטן הנבחרת בעבר גם הוא, נבחרו ע"י איגוד הכדורסל להיות שגרירים של היורובאסקט בארץ ובעולם.
לקראת ההגרלה והאליפות בארץ אמר יו"ר איגוד הכדורסל עמירם הלוי: אנו מודים להתאחדות הצ'כית שנעתרה לבקשה שלנו להיות מדינה שותפה ביורובאסקט הקרוב בישראל. אני יכול להבטיח להם ולשאר הנבחרות שיגיעו לישראל, חווית כדורסל ואירוח כמו שאנחנו יודעים לתת. ההכנות לאליפות נמצאות בשיאן ואני קורא לאוהדי הכדורסל להגיע ולתמוך במשחקים שיתקיימו בהיכל קבוצת שלמה. בעזרת האווירה הביתית והנבחרת שלנו שתגיע מוכנה למשחקים, אני מאמין שנוכל להגיע להישגים ובעזרת האליפות הזו, למנף את כדורסל הנשים בישראל.

ההגרלה תשודר בערוץ הספורט ובאולפן המיוחד לצורך האירוע, יתארח מאמן הנבחרת שרון דרוקר וקפטנית הנבחרת עדן רוטברג