בשישי: מחזור הסיום בליגה הסדירה

המחזור האחרון בעונה הסדירה בליגה הלאומית בכדורסל יתקיים מחר (שישי) בשעה אחידה (14:00). כזכור, במחזור האחרון נקבעו שמונה הקבוצות שהעפילו לפלייאוף העליון, אולם מרבית המיקומים טרם ידועים. סדרה אחת שכבר נקבעה היא בין אליצור איתו אשקלון למכבי עירוני ר"ג. 

מאת: ניב שמולי
צילום: הראל שוורצברג

מכבי אשדוד, שהבטיחה את העונה במקום השני, תצא למשחק חוץ בקרית אתא שחייבת את הניצחון לביתיות בפלייאוף. אליצור 'קוסמוס נדל"ן' נתניה תתארח באשקלון אצל אריק אלפסי, כשגם היא רוצה את הביתיות ברבע הגמר. בתחתית, אליצור יבנה תצא למשחק חוץ מול א.ס רמה"ש שיין נדל"ן שלוהטת ועכו/מטה אשר תתארח בכפר בלום.

שימו לב: בשלבי ההכרעה של העונה הליגה הלאומית תיכנס לחגיגות שידורים. מעבר לשידורים הישירים באתר האינטרנט של האיגוד ישודרו שני משחקים בעמוד הפייסבוק, וכן שני חצאי הגמר בערוץ הספורט.

הפועל 'נופר אנרגיה' גליל עליון – הפועל עכו/מטה אשר

אחרי ההפסד הביתי הכואב לאליצור איתו אשקלון, הפועל 'נופר אנרגיה' גליל עליון מתייצבת למשחק ביתי נוסף בידיעה שאם תגיע לשלב חצי הגמר לא תהנה מיתרון ביתיות. הקבוצה מכפר בלום תקווה לשמור על המקום השלישי, וזה תלוי רק בה כאשר ניצחון יבטיח לה אותו. אנטוני פישר, שלא שיחק במשחק הקודם, נמצא בספק. מנגד, הפועל עכו/מטה אשר לא במצב האופטימלי רגע לפני פתיחת משחקי הבית התחתון. העולה החדשה הפסידה בשישה מתוך שבעת המשחקים האחרונים ותהיה חייבת לשנות כיוון בבית התחתון על מנת לשרוד.

עירוני קרית אתא – מכבי אשדוד

כמו אליצור איתו אשקלון, גם מכבי אשדוד מגיעה למחזור האחרון כשהיא יודעת בוודאות שהמקום השני שלה. עופר רחימי העניק במשחק האחרון מנוחה לבילי מקפשרד, אך הצליח להסתדר בלעדיו כשקיבל משחק טוב מרביב פיטשון ומאריאל ז'אנו. לעומת זאת, בעירוני קרית אתא רוצים להשיג את המקום הרביעי שמעניק יתרון בשלב רבע הגמר, אך גם ניצחון לא יבטיח זאת. הקבוצה של שרון אברהמי תהיה תלויה בתוצאות האחרות, כאשר מפגש ראש בראש רק עם אליצור 'קוסמוס נדל"ן' נתניה יעניק ליהלומים יתרון. במחצית השנייה בהפסד השבוע לעירוני 'יובלים' רעננה, קלעה הקבוצה 23 נקודות בלבד – שיא שלילי העונה עבורה למחצית. אלייז'ה הירש רשם את משחקו החלש ביותר העונה עם 3 נקודות בלבד.  

אליצור איתו אשקלון – אליצור 'קוסמוס נדל"ן' נתניה

משחק הבכורה של אריק אלפסי כמאמן אליצור איתו אשקלון הסתיים בניצחון מרשים בכפר בלום. מוליכת הטבלה רוצה להמשיך במומנטום ולהגיע לפלייאוף עם יותר בטחון, ועל הדרך לנקום ביהלומים על ההפסד בסוף השבוע האחרון. מנגד, אליצור 'קוסמוס נדל"ן' נתניה שואפת להשיג יתרון ביתיות בשלב רבע הגמר, ולחתום עונה סדירה אדירה בטעם מתוק עוד יותר. בנתניה נהנים מיתרון בהפרשים במפגשי ראש בראש עם עירוני קרית אתא, אך בחסרון מול הפועל 'מגה אור' חבל מודיעין. בוריס בוגוסלבסקי רשם שיא עונתי בניצחון על אליצור יבנה כשקלע 5 שלשות.

מכבי 'סנו' הוד"ש – מכבי קרית מוצקין

קרב תחתית בין שתי קבוצות שחייבות לנצח עבור מטרות שונות. מכבי קרית מוצקין יודעת שניצחון שלה יכול לפתוח את הקרב בתחתית ולהחזיר אותה לחיים. מנגד, מכבי 'סנו' הוד"ש זקוקה לניצחון כמו אוויר לנשימה ובכדי להתרחק מהאזור המסוכן. שתי הקבוצות זכו למנוחה לאחרונה, כאשר ביום שלישי האחרון מכבי קרית מוצקין לא שיחקה. מכבי 'סנו' הוד"ש שיחקה פעם אחת בלבד בשבועיים האחרונים. כזכור, הקבוצה של אלון שטיין החתימה את אייק אופייבו רגע לפני תום מועד ההעברות אבל לא הצליחה להשיג ניצחון עם הסנטר החדש. מכבי קרית מוצקין נהנית מתרומה אדירה של צמד הזרים, ראשד מאדן וכריס אוטול, שמובילים אותה במרבית הקטגוריות. ניצחון של מכבי קרית מוצקין יצמצם את הפער בין הקבוצות לשני משחקים בלבד, כאשר הן תפגשנה בבית התחתון פעם נוספת. 

עירוני 'יובלים' רעננה – הפועל 'מגה אור' חבל מודיעין

משחק קריטי עבור שתי הקבוצות. עירוני 'יובלים' רעננה טיפסה מעל לקו האדום עם הניצחון הביתי ביום שלישי על עירוני קרית אתא. הקבוצה של יוסי בונן נראית הרבה יותר טוב באולמה הביתי, ובתקופתו ניצחה גם את הפועל עפולה ואליצור 'קוסמוס נדל"ן' נתניה. מהעבר השני, הפועל 'מגה אור' חבל מודיעין, שהייתה בצמרת הגבוהה לאורך מרבית שלבי העונה, לא רוצה למעוד במחזור הנעילה. בקבוצה יודעים כי הפסד עלול לדרדר אותם למקום השביעי בטבלה, ואילו ניצחון עשוי להקפיץ אותם למקום הרביעי. יחד עם זאת, נתי כהן יהיה תלוי ביתר הקבוצות שנאבקות איתו על הפלייאוף.

א.ס רמת השרון שיין נדל"ן – אליצור יבנה

א.ס רמת השרון צריכה עוד ניצחון אחד על מנת להיות רגועה יותר, ולא להסתבך בתחתית. הקבוצה של גיא קנטור זוכרת איך במשחק הקודם בין הקבוצות קיילב ווקר קלע שלשת ניצחון על הבאזר, ותקווה להשיג נקמה. מנגד, אליצור יבנה מגיעה למחזור הנעילה של העונה הסדירה כשהיא מתחת לקו האדום, וזאת לאור הניצחון של עירוני 'יובלים' רעננה. היבנאים מגיעים לאחר שני הפסדים ביתיים רצופים שבלמו את המומנטום החיובי בו הם היו. ג'רארד דה וון לא הצליח להתמודד עם צמד הזרים של אליצור 'קוסמוס נדל"ן' נתניה במשחק האחרון ונעצר על 8 נקודות בלבד.

הפועל URDUNS ר"ג גבעתיים – הפועל עפולה

לאורך רוב שלבי העונה האורדונים היו במרכז הטבלה כלפי מעלה, אלא ששלושה הפסדים בארבעת המשחקים האחרונים, כולל הפסד בדרבי, הותירו את הקבוצה מחוץ לפלייאוף העליון. יחד עם זאתב ניצחון במשחק הנוכחי יפחית דאגות בבית התחתון. בהפועל עפולה יוכלו להתקדם למקום השישי, רק אם המאזן שלהם יהיה זהה לזה של הפועל 'מגה אור' חבל מודיעין בלבד. העפולאים ספגו הפסדים כפולים מאליצור 'קוסמוס נדל"ן' נתניה, עירוני קרית אתא והפועל 'נופר אנרגיה' גליל עליון, כך שבכל בית משולש או מרובע עם הקבוצות הללו הם יהיו אחרונים ויסיימו שביעי. כזכור, מקום שביעי בסוף העונה הסדירה יפגיש את הקבוצה עם מכבי אשדוד.