ג'ייק כהן: "החלק האהוב עלי בנבחרת זה שכולם קרובים זה לזה"

מחר בשעה 18.30 שעון ישראל תעלה נבחרת ישראל למשחק הלפני אחרון שלה במסגרת מוקדמות אליפות אירופה כשהיא במאזן מושלם 0-4 ועם הכרטיס לאליפות שתתקיים בקיץ הבא, נגד הקבוצה החלשה בבית, רומניה במאזן הפוך 4-0.

הרומנים הפסידו את ארבעה המשחקים שלהם ואיבדו סיכוי לעלות לאליפות. אם את הקמפיין הם התחילו בהפסדים סבירים ב-13 הפרש לספרד ו-16 לישראל, בפברואר שעבר, אז בבועה בולנסיה, שם שהו מרבית הזמן בבידוד מחמיר, הם חטפו תבוסות ב-30 הפרש לפולין וב-53 לספרד.

הנבחרת שלנו מגיעה בהרכב חסר. גל מקל מחלים, עידן זלמנסון נשאר בארץ וגם נמרוד לוי וגולן גוט שהיו חלק מהבועה הקודמת לא איתנו. אבל זו הזדמנות לאחרים לקבל דקות. נועם דוברת, משחקני העתיד של ישראל, יערוך הופעות בכורה וגם ספנסר וייס שנראה מצוין. יפתח זיו וים מדר יעזרו לתמיר בלאט בניהול המשחק ולנבחרת שלנו יש הרבה ניסיון ואופי עם שחקנים כמו תומר גינת, רפי מנקו, ג'ייק כהן וכמובן גיא פניני. אדם אריאל שהחמיץ את החלון הקודם חוזר לסגל בכושר קליעה טוב וגם בן קרטר ימשיך לקבל דקות. רומן סורקין שקיבל מעט דקות בולנסיה, צפוי לשחק בבועה הזו גם בעמדה 5 בגלל החסרון של זלמנסון.

המאמן עודד קטש אמר לקראת המשחק: "למרות שעלינו אנחנו צריכים להמשיך את התהליך שאנחנו עושים, אנחנו בסגל מעט חסר שגל שהוא עוגן מבחינתנו לא נמצא אבל יש לנו צעירים מכשירים שאני מאוד סומך עליהם. אנחנו רוצים להמשיך לנצח. גם בבית מול הרומנים היה משחק לא קל, הם קבוצה צעירה ומוכשרת, בעוד שנתיים הם יהיו חזקים יותר. תמיד צריך לכבד אותם, הם חסרים שחקן דומיננטי אבל זה יתן אפשרות לצעירים שלהם להוכיח את עצמם". על נועם דוברת אמר קטש: "יהיו לו עוד הרבה שנים טובות בנבחרת, מהמעט שיצא לי לאמן אותו הוא לא מרגיש כמו בן 18, הבגרות וההבנה שלו וגם הדרך שבה הוא משחק כדורסל זו דרך בוגרת".

ג'ייק כהן: "כבר עלינו ואנחנו יכולים להשתמש במשחקים האלה כדי להשתפר וכמובן רוצים לנצח. תמיד הסוד שלנו הוא כדורסל קבוצתי והחלק האהוב עלי בנבחרת זה שכולם קרובים זה לזה. בלי זלמנסון יהיה שונה אבל בשביל זה יש לנו סגל טוב ורחב. יש פה הרבה צעירים ואנחנו בתור הותיקים יש לנו יותר אחריות, מנסים להראות איך עושים דברים ולזרוק הערות חשובות. לרומנים יש כשרון, ראינו וידאו שלהם היום, אנחנו חייבים להיות מרוכזים ולעשות את העבודה שלנו".

במשחק הנוסף בשעה 21.30 תנסה פולין לנצח את ספרד ולהבטיח גם היא עלייה, למרות שניצחון מוקדם יותר של ישראל על ספרד וגם היא באליפות. הפולנים הביאו את המתאזרח המצוין שלהם איי.ג'יי סלוטר.