גליל עליון ואליצור נתניה עלו לחצי גמר הפלייאוף

שני משחקים נערכו הערב (שלישי) במסגרת שלב רבע הגמר בליגה הלאומית, כך שתמונת חצי הגמר הושלמה בחלקה. כזכור, המשחקים בין מכבי אשדוד להפועל עפולה ובין אליצור איתו אשקלון למכבי עירוני ר"ג נדחו ליום שישי לאור המצב הבטחוני. על הפרקט קיבלנו שני משחקים צמודים – בקרית אתא הקבוצה המקומית הפסידה 85:84 אחרי מותחן אדיר בסיומו מרליין ויל החטיא שלשה שיכלה לנצח את המשחק. בכפר בלום, הקבוצה המקומית זכתה לעידוד מסיבי בדרך לניצחון על הפועל 'מגה אור' חבל מודיעין שקלעה 2 שלשות בלבד לכל אורך המשחק. הקבוצה של ברק פלג תמתים למנצחת בין אשדוד לעפולה, ואילו היהלומים ימתינו למנצחת בין אליצור איתו אשקלון למכבי עירוני ר"ג. 

מאת: ניב שמולי
צילום: מנהלת הליגה הלאומית, לימור מלינוף

עירוני קרית אתא – אליצור 'קוסמוס נדל"ן' נתניה 85:84 (1:2 בסדרה לאליצור 'קוסמוס נדל"ן' נתניה)

וואו. משחק אדיר באולם רמז שנגמר במותחן בסיומו היהלומים עולים אל שלב חצי הגמר ויפגשו את אליצור איתו אשקלון או מכבי עירוני ר"ג. הקבוצה של רובן נייברגר שלטה לאורך רוב שלבי המשחק וברבע האחרון גם עלתה ליתרון שיא 81:70, אך דווקא כאן עירוני קרית אתא חזרה לתמונה עם 8 נקודות ברצף והמשחק חזר להיות צמוד. במהלך האחרון עמית ראובן סחט עבירה בלתי ספורטיבית כשקרית אתא בפיגור 85:82, ואחרי שקלע פעמיים מהקו מרליין ויל החטיא את הזריקה האחרונה. הקבוצה של שרון אברהמי מסיימת עונה אדירה מבחינתה עם כאב לב, לאחר שגם בסדרת רבע הגמר האחרונה שהתקיימה היא הפסידה במשחק השלישי בנקודה בלבד. איתי מושקוביץ הוכיח שהוא שייך לליגת של הגדולים עם 26 נקודות ומשחק אדיר. היהלומים שלטו בריבאונד וניצחו 39-30 בקטגוריה זו.

אחרי פתיחה קצת יותר טובה של עירוני קרית אתא, איתי מושקוביץ לקח אחריות וצימק ל-10:11. מרליין ויל היה האיש של המקומיים בפתיחה, אך איתי מושקוביץ איזן בשלשה ומצא את ברייס וושינגטון לנקודות קלות בדרך ל-22:22 בסוף הרבע הראשון. בפתיחת הרבע השני עבדוליא גויא עשה צרות למארחת עם שליטה אבסולוטית בריבאונד וקבע 30:24 לאורחים. בצד השני, אלייז'ה הירש ועמית ראובן קלעו מחוץ לקשת וקיזזו ל-37:34. רובן נייברגר לקח פסק זמן, אך עירוני קרית אתא לא עצרה וקלעה 5 נקודות ברצף בדרך לפסק זמן נוסף של האורחים. שחר לזר סגר את החצי הראשון בשלשה שקבעה 40:39 לאורחים. גם בפתיחת הרבע השלישי היהלומים שלטו והובילו, אך ג'ליאן בויד עם שלשה השווה ל-50:50, 5 דקות לרבע האחרון. שתי שלשות של האורחים העניקו להם יתרון 62:60 לאחר שלושה רבעים. הרבע האחרון נפתח בבליץ של האורחים, אלא ששוב השחקנים של שרון אברהמי חזרו – 72:70 בלבד לאליצור 'קוסמוס נדל"ן' נתניה, 5 דקות לסיום. היהלומים חזרו מפסק זמן עם שלוש שלשות ברצף בדרך ליתרון שיא 81:70. בקרית אתא הגיבו עם 8 נקודות ברצף והלוח הראה 81:78, 55 שניות לסיום. עמית ראובן עמד בלחץ מקו העונשין ו-5 שניות לסיום גם סחט עבירה בלתי ספורטיבית. במצב של 85:84 לאורחים קרית אתא קיבלה הזדמנות לנצח, אך מרליין ויל החטיא.

הרבו לקרית אתא: ג'וליאן בויד (10 ריבאונדים, 11/16 מהשדה) 27 נק', אלייז'ה הירש 21 נק', עמית ראובן 12 נק', מרליין ויל (11 אסיסטים) 9 נק'.

הרבו לאליצור 'קוסמוס נדל"ן' נתניה: איתי מושקוביץ 26 נק', עבדוליא גויא (10 ריבאונדים) 18 נק', ברייס וושינגטון (10 ריבאונדים, 9 אסיסטים) 14 נק', עמית אהרוני 12 נק'.

הפועל 'נופר אנרגיה' גליל עליון – הפועל 'מגה אור' חבל מודיעין 75:84 (1:2 להפועל 'נופר אנרגיה' גליל עליון בסדרה)

הפועל 'נופר אנרגיה' גליל עליון עמדה בלחץ ושמרה על הבית בדרך לשלב חצי הגמר. הקבוצה של ברק פלג התקשתה לכל אורך המשחק, אלא שברבע השלישי הצליחה לעלות ליתרון דו ספרתי והצליחה להתגבר גם על קאמבק של האורחים. הקבוצה של נתי כהן מסיימת עונת שיא מבחינתה לאחר שאשתקד שיחקה לראשונה בליגה הלאומית. ללא יריב עמירם הפצוע, הפועל 'מגה אור' חבל מודיעין נתנה את כל מה שיש לה, אבל מול העומק של הקבוצה מכפר בלום זה לא הספיק. הערב, חמישה שחקנים קלעו בדאבל פיגרס עבור המנצחת שהשאירה את האורחים על 2 שלשות בלבד ב-16 אחוז.

צילום: גיל נוימן

אלון ספיר ועומר טל הובילו את קבוצתם ליתרון 12:15 לאחר 5 דקות. לייס דאן ועומר שושני ביצעו כ"א שתי עבירות בשלב מוקדם והפועל 'נופר אנרגיה' גליל עליון הצליחה לעצור את ההתקפה של האורחים בדרך ל-14:23 בתום הרבע הראשון. עם פתיחת הרבע השני לייס דאן ספג עבירה שלישית, אך הקבוצה שלו הצליחה לקזז את הפער ל-21:25. אלון ספיר קלע שלשה חשובה במעבר, אך דניאל דנינו במתפרצת קיזז ל-31:32 בלבד, 3 דקות למחצית. די ג'יי שארפ סגר את החצי הראשון בשלשה בדרך ל-37:40 לקבוצה מכפר בלום עם הירידה לחדרי ההלבשה. הרבע השלישי נפתח ביכולת טובה של אייזיאה אייזנדורף ואדריאן יוטר שקבעו 41:49 למקומיים. קנדל אנטוני הוסיף שלשה והקבוצה של ברק פלג סיימה את הרבע השלישי ביתרון 52:62. הפועל 'מגה אור' חבל מודיעין חזרה למשחק עם נקודות בצבע ברבע האחרון והלוח הראה 62:66 לביתיים. החניכים של ברק פלג הלכו לאלון ספיר ולאייזיאה אייזנדורף שסיפקו נקודות בצבע והצליחו לשמור על היתרון המקומי עד לסיום המשחק.

הרבו להפועל 'נופר אנרגיה' גליל עליון: קנדל אנטוני 17 נק', אלון ספיר 15 נק', עומר טל (6 אסיסטים) 14 נק', אדריאן יוטר (8 ריבאונדים) ואייזיאה אייזנדורף (8 ריבאונדים) 10 נק'.

הרבו להפועל 'מגה אור' חבל מודיעין: סטורם וורן (13 ריבאונדים) 28 נק', עומר שושני 15 נק', דניאל דנינו 14 נק', לייס דאן 10 נק'.