גן עדן – סוף הוא התחלה חדשה

נבחרת העתודה נשים סיימה אמש במקום השישי את אליפות אירופה דרג ב' ברומניה ובכך הגיעה לסיומה אחת הקריירות המרשימות של שחקנית בנבחרות הצעירות של ישראל בכל זמנים. עדן רוטברג מסיימת את אליפות אירופה השישית שלה עם לא פחות מ-520 נקודות באליפויות אירופה (ועוד מאות נקודות נוספות במשחקי הכנה בינלאומיים) ומעתה היא שחקנית נבחרת הבוגרות לכל דבר ועניין.
הנבחרת שלנו לא הצליחה לעלות לדרג א', אבל רוטברג סיימה את האליפות הטובה ביותר שלה ברמה האישית ובמקום השלישי בין הקלעיות של האליפות עם ממוצע של 17.9 נקודות למשחק ושיא קריירה באליפויות אירופה, 28 נקודות נגד בולגריה.
לפני כשבועיים רוטברג חגגה עשרים קיצים ויכולה להסתכל לאחור על קריירה שספק אם היו רבות כמותה. זה התחיל כבר בגיל 15, די מזמן בשנת 2013, עם הופעה ראשונה בנבחרת הקדטיות, יחד עם חברתה לנבחרת הנוכחית יערה יצחקי ו-35 נקודות בסך הכל שעזרו לנבחרת לסיים במקום השישי.
שנה מאוחר יותר כבר הייתה הקלעיות המובילה של אותה נבחרת עם ממוצע של 12.9 נקודות למשחק ו-90 נקודות בסך הכל.
בשנת 2015 בגיל 17, כבר שיחקה עם נבחרת הנערות באליפות אירופה דרג א', כשרק היא ונוגה פלג פלץ ילידות 1998, בעוד עשר השחקניות האחרות בנבחרת גדולות בשנה. רוטברג סיימה את האליפות כקלעית המובילה של הנבחרת עם ממוצע של 11.4 נקודות וחשוב מכל עזרה לה להישאר שנה נוספת בדרג א'.
שנה מאוחר יותר, שוב נבחרת הנערות בדרג א', הפעם זה נגמר בהפסד שובר לב 87-84 לצ'כיה אחרי הארכה והנבחרת נושרת חזרה לדרג ב'. רוטברג שוב מסיימת כקלעית המצטיינת של הנבחרת עם ממוצע כמעט זהה לזה של השנה הקודמת 11.1 נקודות לערב.
בשנה שעברה התקיימה אליפות דרג ב' לנבחרות עתודה באילת. רוטברג, באליפות אירופה החמישית שלה, יחד עם יערה יצחקי, נגה פלג פלץ, ליאור הלוי וצליל וטורי הן הצעירות בחבורה, הנבחרת לא עולה לדרג א' ורוטברג מסיימת כקלעית השנייה בטיבה בנבחרת עם 11.1 נקודות למשחק, אחרי טל לב.
השנה כאמור מסיימת לה תקופה בה רוטברג הובילה את נבחרת ישראל הצעירות. אנו מאחלים לה המשך קריירה מופלאה ומקווים שרבות ילכו בדרכה.