הערב: מי תרד לליגה הארצית?

שלושה משחקים יתקיימו היום בבית התחתון של הליגה הלאומית ויהיו להם השלכות כבדות משקל על זהות היורדות. אנחנו נשדר את כל המשחקים באתר איגוד הכדורסל ואת המשחק בין אליצור יבנה למכבי הוד השרון גם בדף הפייסבוק שלנו.

מאת: ניב שמולי

אליצור יבנה – מכבי 'סנו' הוד"ש (ישיר בפייסבוק)

משחק העונה בתחתית עם השלכות ברורות – הפסד של אליצור יבנה יוריד אותה סופית לליגה הארצית וישאיר את מכבי 'סנו' הוד"ש בליגה, בעוד ניצחון יבנאי ישמור אותה בתמונת הסיכויים ויסבך את מכבי 'סנו' הוד"ש. שתי הקבוצות מגיעות לאחר הפסד במחזור החולף, ושתיהן יודעות כי מדובר במשחק על עונה שלמה. ביבנה קיבלו את קיילב ווקר בחזרה, וביחד עם פרנק האסל יש לאליצור יבנה צמד זרים נהדר. מנגד, האורחים יצטרכו להציג אחוזים גבוהים יותר מאשר במחזור החולף כדי לנצח את אליצור יבנה לראשונה העונה.

הפועל עכו/מטה אשר – הפועל ר"ג גבעתיים

הניצחון של האורדונים על אליצור יבנה הבטיח לקבוצה של מתן חרוש יכולה להיות רגועה לאחר שהבטיחה הישארות בליגה. מהעבר השני, העולה החדשה חייבת ניצחון ויודעת שהפסד יחזיר אותה לליגה הארצית. עמית תמיר קיבל במשחק האחרון תרומה משמעותית מהצוות הישראלי שלו, ויצטרך אותו גם במשחק הזה. ג'ורדן לואיס ינסה להימנע מירידת ליגה לאחר שאשתקד עלה ליגה עם הפועל חיפה.

מכבי קרית מוצקין – א.ס רמת השרון

שתי הקבוצות שיחררו את השחקנים הזרים, כך שנקבל משחק בין שתי קבוצות עם סגלים ישראלים. מעבר לכך, לשתי הקבוצות אין על מה לשחק – א.ס רמת השרון שיין נדל"ן הבטיחה הישארות בליגה ומכבי קרית מוצקין יודעת כי בעונה הבאה היא תשחק בליגה הארצית.