הפועל חולון עלתה לחצי הגמר אחרי 88:96 על מכבי חיפה

הקבוצה של דדאס שלטה במשחק רבע הגמר מול מכבי חיפה ברוממה ולא איבדה את היתרון מהפתיחה. גיא פניני הצטיין עם 19 נקודות לחולון שעלתה לחצי הגמר. חיפה קיבלה 22 נקודות ממייקל בריסקר ודאבל דאבל של רומן סורקין.

צילומים: עודד קרני

מכבי חיפה פתחה טוב, כאשר ההגנה של חולון לא הצליחה להסתדר עם דונטה סמית' , שקלע ארבע נקודות קלות. אבל לאחר מכן האורחת התעשתה, ויצאה לריצה של 0:6 ועלתה ליתרון. המשחק נותר צמוד, אבל שלשה של מגי ועוד שתי נקודות מהצבע של דה זאו העלו את חולון ליתרון של חמש הפרש. גיא פניני עלה לפרקט וקלע שתי שלשות רצופות, כשבתווך, דונטה סמית' ירה שלשה משלו. חולון סיימה את הרבע הראשון ביתרון 27:30.

הרבע השני נפתח בקצב הרבה יותר נמוך מקודמו, כאשר שתי הקבוצות התקשו לייצר נקודות. גיא פניני המשיך לבלוט אצל הסגולים, בשני צידי המגרש ושתי זריקות שלו מהקו קבעו יתרון שיא של חולון 28:36. פניני בהמשיך בשלו והוסיף שלשה נוספת שקבע יתרון דו ספרתי, לאחר מכן בורדיון הוסיף סל נוסף מחוץ לקשת. חמש דקות ועשר שניות לתוך הרבע השני שמכבי חיפה לא הצליחה לקלוע סל שדה אחד, עד שטיילור ברון קלע סל ועבירה. בהמשך שתי הקבוצות די ויתרו על ההגנה, ובסיום המחצית התוצאה היא 42:51 לזכות הפועל חולון.

חולון פתחה את הרבע השלישי עם שלשה ועבירה של מיילס. ג'ונס קלע עוד אחד מחוץ לקשת וקבע יתרון של 15 הפרש לזכות חולון. גם הפעם לירוקים לקח הרבה זמן לקלוע סל שדה, בסופו של דבר מנדוזה היה הראשון לעשות זאת בלייאפ מצוין.  חולון המשיכה לזרוק מחוץ לקשת, כאשר במקביל, סמית' צימק את הפער מעט עם סלים בתוך הצבע והוסיף עד שלשה משלו. 66:76 לחולון בסוף הרבע השלישי.

למרות הבדלי רמות ברורים ברוב שלבי המשחק, ברבע הרביעי נאור שרון נכנס למשחק וסחב את מכבי חיפה על גבו. הגארד סיפק 10 נקודות מתוך ה-12 שלו ברבע הרביעי והצליח לצמק ל-6 הפרש בלבד. אבל טיירוס מגי היה שם כדי להשיב את המצב לקדמותו וגם כשהרוחות סערו לקראת סיום המשחק, כשדה זאו ובריסקר קיבלו שתי עבירות בלתי ספורטיביות. בשלב הזה הירוקים, שאיבדו גם את סורקין בחמש עבירות כבר לא הצילחו לחזור. חולון ניצחה 88:96

הרבו לחולון: פניני 19, מגי 19, ג'ונסון 18, דה זאו 13

הרבו לחיפה: בריסקר 22, סמית' 18, ברון 16, סורקין 12 (10 ריב'), שרון 12

סטטיסטיקה מלאה