הפועל עמק חפר ומכבי ראשל"צ עלו לגמר גביע המדינה לנוער

שני חצאי גמר גביע המדינה לנוער נערכו היום באולם האנרבוקס החדש והיפה בחדרה. לאור האפשרות לבדיקות מהירות בכניסה קיבלנו לא מעט קהל בשני המשחקים עם נוכחות יפה גם של ילדים ביציע.

מאת: לילך וייס

הפועל כפ"ס – הפועל עמק חפר 69:58

המשחק הראשון שפתח לנו את הערב הפגיש בין שתי השרוניות מהצמרת של המחוז הצפוני בליגת העל. אחרי כמה דקות צמודות בפתיחה עמק חפר החלה לברוח ועם מטווח שלשות לקראת סיום הרבע הראשון עלתה ליתרון דו ספרתי 18:29. ברבע השני שתי הקבוצות צופפו חזק יותר את ההגנה מה שהשאיר את הסקור די נמוך, וחפר שמרה על יתרון של 10-12 הפרש. לקראת סיום הרבע כפ"ס הצליחה להוריד לאזור ה-8 הפרש, וחטיפה של שגיב גורמן הסתיימה בסל של בן ליכטנבאום שקבע 34:40 בלבד בהפסקה.

הרבע השלישי המשיך שקול יחסית ועם מיני מומנטומים לשני הצדדים. חפר הצליחה לברוח שוב ליתרון דו ספרתי אחרי שלשה של אריאל אייזיק, אבל כפ"ס עם שלשות משלה שוב הצליחה לקזז את ההפרש. המומנטום של הירוקים נמשך והם צימקו עוד ל-49:52 בלבד סוף שלישי. לכפ"ס היו כמה הזדמנויות טובות להשלים את המהפך ברבע האחרון, אבל חפר התעוררה בזמן עם ריצה מהירה להתקפות אחרי ריבאונד ושוב יצרה לעצמה יתרון קל. בדקות האחרונות כפ"ס התקשתה מול ההגנה בכחול ולא הצליחה לייצר נקודות, והעמק ברחה ליתרון דו ספרתי שנשמר עד לניצחון בסיום. עבור עמק חפר מדובר בהיסטוריה קטנה עבור המועדון, שעולה בפעם הראשונה לגמר גביע המדינה לנוער.

הפועל עמק יזרעאל – מכבי ראשל"צ איציק 78:68

במשחק השני של הערב מוליכת מחוז דרום של ליגת העל פגשה את מחזיקת הגביע מ-17/18. המשחק נפתחה בהרבה מאוד החטאות של לייאפים, ומעט מאוד נקודות על הלוח. עמק יזרעאל הייתה הראשונה להתאפס וברחה ליתרון קל, אבל היתרון שלה לא נשמר לאורך זמן. אחרי כ-7 דקות במשחק ראשל"צ החלה סוף סוף לקלוע סלי שדה, ומכאן פחות או יותר לא הפסיקה לקלוע. את הרבע הראשון היא סיימה ביתרון 11:14, והמשיכה עם המומנטום לתוך הרבע השני שם כבר עלתה ליתרון דו ספרתי 15:28. יזרעאל אחרי כמה דקות של בצורהת חזרה לקלוע בצבע, אבל ראשל"צ עם קליעות מבחוץ שמרה על הדו ספרתי וירדה להפסקה ביתרון 28:38.

 ברבע השלישי קיבלנו קצב טוב עם חילופי סלים משני הצדדים. יזרעאל במיני ריצות הצליחה להוריד את ההפרש לאזור ה-4-6, אבל ראשל"צ דאגה לשמור את היתרון אצלה. מטווח שלשות הדדי לקראת סיום הרבע חתם אותו ב-54:58 לראשל"צ. גם הרבע האחרון המשיך צמוד. יזרעאל כבר הצליחה להוריד את הפיגור לנקודה בלבד, אבל לא קלעה בהתקפות הבאות והכתומים ברחו שוב לפלוס 9 עם סלים חשובים של טל פלד – 62:71 כ-2 דקות לסיום. יזרעאל הצליחה לצמצם, אבל סל ועבירה של נקרשביץ די סגר את הסיפור. בסיום 68:78 לראשל"צ שחוזרת לגמר.