השר מתן כהנא ביקר במשרדי איגוד הכדורסל

השר לשירותי דת, ח"כ מתן כהנא, הגיע אתמול למשרדי איגוד הכדורסל, יחד עם רז שרייבר מנהל ליגות בתי הכנסת ונפגשו עם היו"ר עמירם הלוי, המנכ"ל יעקב בן שושן והמנהל המקצועי של נבחרות ישראל פיני גרשון. הנושא שעמד במרכז הפגישה היה 'איגוד הכדורסל משלב ידיים עם המגזר הדתי בישראל'. הנושאים שעלו על הפרק והוצגו ע"י ד"ר איציק בן מלך, היו בין השאר הגדלת הפעילות במגזר הדתי, הגדלת מספר העוסקים בענף, הרחבת שורות בכל הגילאים. האיגוד הציע מסגרת מסודרת למתפללי בתי הכנסת, לתלמידי ישיבות תיכוניות, לחניכי מכינות קדם צבאיות וכן לקהילה הדתית והחרדית. האיגוד הציע את תמיכתו בצד המקצועי והארגוני, בקביעת תקנונים, שופטים, הכשרת מדריכים ועוד.

FIBA 3×3 U23 odedgaya@gmail.com

כמו כן נידונה ההצעה להפוך את ליגת בתי הכנסת לליגה שתתופעל בתוך איגוד הכדורסל במטרה להגדיל את טווח הגילאים בה, להפוך אותה לליגה ארצית, שתאגד תחתיה את אלופות הליגות המקומיות, כולל משחקי פלייאוף ופיינל פור.

שני הצדדים הביעו את תקוותם שתוך זמן קצר הפרויקט המשותף יצא לדרך ויביא לגידול משמעותי של ילדים וצעירים שישחקו כדורסל בכל רחבי הארץ, בדיוק כפי שקרה בפרויקט נגב-סל של האיגוד, שהביא לגידול עצום של שחקנים בדרום הארץ.

השר ביקר גם במוזיאון לתולדות הכדורסל בישראל.

FIBA 3×3 U23 odedgaya@gmail.com

צילומים: עודד קרני, איגוד הכדורסל הישראלי