חואקין שוכמן מצטרף לנבחרת ישראל 3X3 ויוביל אותה במוקדמות אליפות אירופה בת"א

זו השנה השנייה ברציפות שמוקדמות אליפות אירופה 3X3 לנשים ולגברים יתקיימו בת"א ובשנה הבאה תתקיים בארץ האליפות עצמה.

השנה ובשנים הקרובות, מי שיוביל את הנבחרת הוא חואקין שוכמן (27, 1.91) שחקנה של הפועל אילת. שוכמן שיחק בנבחרות הנוער, העתודה והאולימפית של ישראל ובהמשך גם הופיע 7 פעמים במדי הנבחרת הבוגרת.

בימים אלה, שוכמן החליט לקחת על עצמו אתגר חדש ולהמשיך את הקריירה הבינלאומית שלו במדי הנבחרת  3X3 ולהוביל אותה למטרת העל שלה – המשחקים האולימפיים פאריס 2024.

שוכמן שהיה בפגישה באיגוד הכדורסל אמר: "בשבילי ללבוש את המדים של נבחרת ישראל זו תמיד הייתה ותהיה זכות אדירה.  בשנים האחרונות צפיתי בעשרות משחקי 3X3 מרחבי העולם וכן בנבחרת שלנו שעלתה לאליפות אירופה בקיץ שעבר ואני מוכן לקראת האתגר החדש והמרתק. אנחנו נבנה נבחרת חזקה ואטרקטיבית שתרוץ יחד בשנים הקרובות ותביא אותנו להישגים, כשהמטרה הסופית היא פאריס 2024. אני יודע שזה לא יהיה קל, אבל אנחנו מאמינים בדרך שלנו ובאפשרות לעשות היסטוריה בענף".

החל מה-28 בחודש יתקיימו בוולודרום בצפון ת"א שלושה טורנירים ברצף במגרש שיבנה במקום באופן מיוחד. בין התאריכים 28-29.5 יתקיים טורניר מסבב הנשים הבינלאומי בהשתתפות נבחרת הנשים של ישראל. בין ה-30.5-1.6 יתקיימו שלושה ימי טורניר של ליגת האומות עד גיל 23 ולאחר מכן ב-3-4.6 יתקיים הטורניר המרכזי, מוקדמות אליפות אירופה לנשים ולגברים. הכניסה לכל המשחקים חופשית.

צילום: FIBA.COM