ישראל הפסידה לפינלנד וירדה למאזן 4-3 במוקדמות גביע העולם

למרות משחק צמוד ברוב שלביו, נבחרת ישראל הפסידה הערב 73:79 בטמפרה פינלנד לנבחרת המקומית, זהו הפסדה הרביעי של ישראל בקמפיין שתארח את שבדיה ביום ראשון כדי לנסות לנצח ולשפר את המצב בטבלה. רומן סורקין ונמרוד לוי הצטיינו בישראל שהגיעה עד מרחק של נקודה אחת בלבד דקה לסיום אך לא הצליחה לסיים בניצחון.

ישראל פתחו עם זוסמן, אבדיה, גינת, כהן ותמיר בלאט שעם שני אסיסטים ושלשה בפתיחה העלה את ישראל ליתרון 2:7 אחרי 2 דקות. הנבחרת התקשתה בהתקפה בדקות לאחר מכן והפינים קבעו שיוויון 8:8 אחרי 4 דקות. מרקאנן בשלשה העלה את מאזנו האישי ל-10 נקודות ואת פינלנד ליתרון ראשון 12:14. גודס עשה מספר חילופים ורפי מנקו עם שלשה החזיר את היתרון לישראל אבל מבול השלשות של הפינים סיים את הרבע הראשון ביתרון מקומי 19:22.

פינלנד המשיכו לצלוף מעבר לקשת בפתיחת הרבע השני ומי שהחזיק את ישראל במשחק היה רומן סורקין עם 6 נקודות רצופות ואסיסט לשלשה של ים מדר, 26:27 לפינלנד אחרי 3 דקות ברבע השני. אסיסט נוסף של בלאט לג'ייק כהן ושלשה שלו החזירו את היתרון לישראל אבל ישראל לא הצליחה לעצור את מרקאנן שסיים את המחצית הראשונה עם 20 נקודות ואת סאלין שעם שלשה קבע יתרון שיא לפינלנד בהפסקה 37:47.

יובל זוסמן ספג את העבירה השלישית שלו מיד בפתיחת הרבע השלישי, ההגנה של הפינים עלתה מדרגה וישראל התקשתה מאוד לייצר נקודות מהשדה. אחרי 6 וחצי דקות בלי סל שדה, שלשה של נמרוד לוי הורידה את היתרון המקומי עד 44:53. נקודות נוספות שלו ושלשה של אבדיה פתחה את המשחק והחזירה את ישראל לעניינים בזמן. שלשה נוספת של לוי הוריד עד 52:55, שתי דקות בלבד לסיום הרבע השלישי. נקודות של גינת הורידו את ישראל בפיגור 56:58 בסיום 30 דקות.

שני איבודים של אבדיה בפתיחת הרבע האחרון פספסו צ'אנס של ישראל להשוות וקופונן עם שלשה קבע 60-67 לפינלנד אחרי 2 וחצי דקות. זוסמן עם שלשה ואסיסט לסורקין שמרו על ישראל במשחק ושלשה ענקית של ים מדר הורידה עד 70:71 בלבד, 3 וחצי דקות לסיום. מרקאנן עם סל ועבירה העלה ל-4 וישראל הסתבכה בהתקפה לאחר מכן, זוסמן החטיא שלשה ופינלנד ברחה לניצחון 73:79.

קלעו לישראל: סורקין 14 (8 ריב'), לוי 13, מדר 11, אבדיה 8, בלאט 8, גינת 7, כהן 5, זוסמן 4 (7 ריב'), מנקו 3.