לאומית: אשקלון עם ניצחון ביתי על חבל מודיעין, אשדוד ניצחה את נתניה

הליגה הלאומית קיימה הערב מחזור מלא עם שבעה משחקים כאשר במוקד אליצור איתו אשקלון ניצחה 74:87 את הפועל 'מגה אור' חבל מודיעין בקרב צמרת. במשחק צמרת נוסף ניצחה מכבי אשדוד את אליצור 'קוסמוס נדל"ן' נתניה בזכות מחצית שנייה נהדרת. בתחתית בוער לא פחות – עירוני 'יובלים' רעננה ספגה הפסד ברמה"ש ואליצור יבנה ניצחה את האורדונים. שמוליק ברנר עם הפסד רביעי ברצף במדי מכבי עירוני ר"ג שנכנעה 91:97 למכבי 'סנו' הוד"ש. 

מאת: ניב שמולי
צילום: אלעד עילאי

מכבי אשדוד – אליצור 'קוסמוס נדל"ן' נתניה 81:94

משחק הצמרת הבטיח הרבה, וגם קיים. מכבי אשדוד נעזרה במחצית שנייה אדירה על מנת לשמור על הבית, ועשתה צעד נוסף בדרך ליתרון ביתיות בפלייאוף. בילי מקשפרד ודורנד סקוט סיפקו משחק נהדר ועם 14 שלשות ב-51 אחוז של הביתיים, אליצור 'קוסמוס נדל"ן' נתניה לא יכלה ונכנעה בפעם השנייה ברציפות.

בפתיחת המשחק האורחים הלכו פנימה ועבדוליא גויא עהש הרבה צרות לאקסית. בוריס בוגוסלבסקי קלע שלשה והרבע הראשון נגמר ב-20:19 ליהלומים. המארחת כפתה שיוויון 27:27 בפתיחת הרבע השני, אך שוב צמד הזרים של נתניה עשה נקודות בצבע. עד למחצית היתרון של האורחת נשמר – 42:36. ברבע השלישי מכבי אשדוד הציגה יכולת נהדרת, לא לפני שאיתי מושקוביץ בשלשה קבע קבע 55:47. ריצת 2-11 של הביתיים העניקה להם יתרון 60:61. בוריס בוגוסלבסקי ענה בשלשה, אך ברבע הזה דולב דראפיץ' היה בלתי ניתן לעצירה ומכבי אשדוד הובילה בסיומו 64:72.לששות של שגיב דוד וארתור רוזנפלד בפתיחת הרבע האחרון קבעו יתרון שיא 64:78. מכבי אשדוד המשיכה בשלה, עד שברייס וושינגטון הוריד ל-73:81. זה היה הכי קרוב שאליצור 'קוסמוס נדל"ן' נתניה התקרבה – דורנד סקוט ביכולת טובה בלם את המומנטום והבטיח ניצחון מקומי יקר.

אליצור איתו אשקלון – הפועל 'מגה אור' חבל מודיעין 74:87

אחרי הניצחון בסיבוב הקודם, הפועל 'מגה אור' חבל מודיעין נכנעה הערב למוליכת הטבלה שממשיכה לבסס את מעמדה בפסגה. החצי הראשון היה בשליטת האורחים, אך הם סיימו אותו ביתרון 40:37 בלבד. במחצית השנייה עידן פז, שחזר מפציעה, השתלט על העסק והבטיח ניצחון לדרומיים שהצליחו להוריד את הסקור של האורחים שקלעו במחצית השנייה רק 34 נקודות.

אחרי פתיחה שקולה השלשות של הפועל 'מגה אור' חבל מודיעין צללו פנימה והלוח הראה 20:12. אליצור איתו אשקלון קלעה 8 נקודות ברצף, אך שלשה עם הבאזר של דניאל דנינו קבעה 25:20 לאורחים. הפועל 'מגה אור' חבל מודיעין המשיכה להיראות טוב גם ברבע השני, אולם לא הצליחה לברוח – 34:30, 5 דקות לסוף המחצית. היתרון הקטן של האורחים נשמר עד למחצית שנגמרה ב-40:37. יכולת טובה של הפועל 'מגה אור' חבל מודיעין בפתיחת הרבע השלישי הגדילה את הפער ל-55:48. עידן פז קלע 8 נקודות ברצף והפער ירד ל-57:56. הריצה של הביתיים נמשכה וקלארק רוזנברג קלע סל ועבירה בדרך ל-61:67 לאחר שלושה רבעים. המומנטום של אליצור איתו אשקלון נמשך גם ברבע האחרון כאשר עידן פז מציג יכולת נהדרת משני צידי המגרש וקובע יתרון שיא 69:82, 4 דקות לסיום. הפועל 'מגה אור' חבל מודיעין נתקעה בהתקפה ומכאן אליצור איתו אשקלון הבטיחה ניצחון כשהיא שומרת על הפער שלה.

הרבו לאליצור איתו אשקלון: קלארק רוזנברג 18 נק', פול דילייני, אלונזו קולמן ועידן פז 13 נק' כ"א, עידן פז 12 נק'.

הרבו להפועל 'מגה אור' חבל מודיעין: לייס דאן 22 נק', סטורם וורן 20 נק', יריב עמירם (8 ריבאונדים) 16 נק'.

הפועל URDUNS ר"ג גבעתיים – אליצור יבנה 89:85

ניצחון כפול לאליצור יבנה על הפועל ר"ג גבעתיים. הקבוצה של יניב בורגר נראתה נהדר היום והציגה לראווה את ג'רארד דה-וון שקלע 12 נקודות, אבל חשוב מכך – קלע סל ועבירה מכריע שהעניק לאליצור יבנה את הניצחון. קייבל ווקר סיפק עוד משחק גדול עם 29 נקודות, ועם אחוז קליעה רעים של האורדונים (23 אחוז בלבד מחוץ לקשת) ביבנה חגגו וי יקר במאבקי התחתית.

קיילב ווקר ויונתן לוי הובילו את הקבוצה של יניב בורגר ליתרון מוקדם 10:7. ניב ברקוביץ' קלע 6 נקודות ברצף, ומנגד ריצת 2-7 של הביתיים קבעה 24:22 ליבנה בסוף הרבע הראשון. קיילב ווקר הנהדר (21 נקודות במחצית) היה נהדר בפתיחת הרבע השני ועם עדן דוידסקו היתרון של האורחים גדל. הראל רינסקי ודניאל רוזנאום איזנו בשלשות, אלא שעד למחצית קיילב ווקר דאג שהיתרון יחזור לקבוצתו – 49:41. ג'רמי קומבס צבר נקודות בצבע ברבע השלישי, מנגד קיילב ווקר קלע שלשה חשובה. עד לסוף הרבע השלישי היתרון של אליצור יבנה נשמר והלוח הראה 69:63. ג'רארד דה-וון פתח את הרבע האחרון עם 4 נקודות בצבע ושלשה של עידו שבת קבעה יתרון שיא 78:66, 7 דקות לסיום. ריצת 2-12 של הביתיים צימקה ל-80:78 בלבד, 3 דקות לסיום. מייק הולטון וג'רמי קומבס המשיכו במומנטום ודקה וחצי לסיום קיבלנו שיוויון 83:83. חצי דקה לסיום מהלך אדיר של ג'רארד דה-וון הסתיים בסל ועבירה ומכאן אליצואר יבנה הבטיחה את הניצחון.

הרבו לר"ג גבעתיים: ג'רמי קומבס (10 ריבאונדים) 32 נק', מייק הולטון 28 נק', דניאל רוזנבאום וגיא פלטין 8 נק' כ"א.

הרבו לאליצור יבנה: קיילב ווקר (11 ריבאונדים, 6 אסיסטים) 29 נק', ג'רארד דה-וון 13 נק', ניב ברקוביץ' 12 נק', יונתן לוי 10 נק'.

צילום: יעל הראל

א.ס רמה"ש שיין נדל"ן – עירוני 'יובלים' רעננה 79:87

אחרי שלפני כשלושה שבועות עירוני 'יובלים' רעננה לא הותירה הרבה סיכוי ל-א.ס רמה"ש שיין נדל"ן, היום זה כבר היה אחרת. אחרי מחצית ראשונה בשליטת האורחים, הקבוצה של גיא קנטור התפוצצה במחצית השנייה בה קלעה 56 נקודות. גיל אמיתי היה אחראי על קאמבק ברבע השלישי וגם קלע שלשה חשובה לקראת הסיום שהבטיחה ניצחון יקר לביתיים שעדיין במאבקי התחתית. עמית ביר כץ סיפק משחק שיא העונה עם 24 נקודות.

בפתיחה קווינטרל תומאס וכריס קאנינגהאם ניהלו קרב ביניהם. גם תומר לוינסון (6 נקודות ברבע הראשון) הציג יכולת לא רעה ברבע הראשון שנגמר ב-20:15 לעירוני 'יובלים' רעננה. אורי חי וגיא ארטמן קלעו מחוץ לקשת בפתיחת הרבע השני, ובצד השני אופק מלכה ויהל מלמד החזירו בשלשות משלהם. המומנטום של האורחים נשמר ועם יכולת הגנתית נהדרת הם סיימו את החצי הראשון ביתרון 43:31. בפתיחת הרבע השלישי גיא ארטמן, גיל אמיתי וג'קוואן לואיס דייקו מחוץ לקשת והורידו ל-51:49 בלבד אחרי חדירה של ג'קוואן לואיס שהשלימה ריצת 2-11. כריס קאנינגהאם השלים מהפך והרבע השלישי נגמר ב-55:57 לביתיים. גיל אמיתי קלע שלוש שלשוך בתוך 2 דקות ברבע האחרון והגדיל את הפער ל-64:72. יהל מלמד קיזז בשלשה קריטית ל-73:74, אלא שפעולות גדולות של עמית ביר כץ ועוד שלשה של גיל אמיתי ומכאן גיא קנטור הבטיח ניצחון יקר.

הרבו לעירוני 'יובלים' רעננה: קווינטרל תומאס 18 נק', תומר לוינסון 10 נק', אנטינו ג'קסון 9 נק'.

הרבו ל-א.ס רמה"ש שיין נדל"ן: עמית ביר כץ 24 נק', גיל אמיתי (5/8 לשלוש) 17 נק', גיא ארטמן וג'קוואן לואיס (13 אסיסטים) 15 נק' כ"א, כריס קאנינגהאם 13 נק'.

מכבי 'סנו' הוד"ש – מכבי עירוני ר"ג 91:97

שמוליק ברנר עדיין ללא ניצחון כמאמן מכבי עירוני ר"ג. העולה החדשה נכנעה הערב בפעם השנייה בתוך שלושה שבועות למכבי 'סנו' הוד"ש שממשיכה במסע ההיחלצות שלה מהתחתית. המשחק היה שקול לכל אורכו, כיאה לשתי קבוצות שחייבות את הניצחון, אלא שברגעי ההכרעה היה את אקסבייר מון (34 נקודות) בעוד משחק ענק שדאג שהנקודות יישארו בעתידים.

האורחים פתחו טוב את המשחק והובילו 13:7, אלא שהראל דדון וסמארדו סמואלס דאגו שמכבי 'סנו' הוד"ש תוביל 23:26 לאחר הרבע הראשון. בני בוטרייט (11 נקודות במחצית) וגיא פרבר קלעו מחוץ לקשת ברבע השני, מנגד שיר מוראידי החזיר עם שתי שלשות ברצף והמשחק השקול נשמר עד למחצית שהסתיימה ב-53:50 למכבי עירוני ר"ג. גם ברבע השלישי היה צמוד – יוני ניר כבר קבע 60:55, אך שוב הקבוצה של אלון שטיין נשארה במשחק עם אקסבייר מון ועומר פולג. אפי טיומקין העביר את היתרון למארחת שסגרה את הרבע השלישי בפיגור 75:73. ברבע האחרון נמשכה הנדנדה בהובלה – 4 דקות לסיום מכבי 'סנו' הוד"ש הובילה 83:86, אך בני בוטרייט קלע 5 נקודות ברצף. ההגנה של מכבי עירוני ר"ג עבדה נהדר, אך זריקה לא אחראית של בוטרייט הסתיימה עם שלשה בצד השני של אקסבייר מון – 86:86, 45 שניות לסיום. בהתקפה חשובה שוב מון לקח אחריות ודייק, ומנגד שלומי הרוש נחסם ומכבי עירוני ר"ג רשמה עוד הפסד.

הרבו למכבי 'סנו' הוד"ש: אקסבייר מון (7 אסיסטים, 7 ריבאונדים) 37 נק', סמארדו סמואלס 23 נק', הראל דדון 14 נק', שיר מוראידי 10 נק'.

הרבו למכבי עירוני ר"ג: ריקי טרנט 25 נק', בני בוטרייט 21 נק', אייל שולמן 13 נק'.

צילום: הראל שוורצברג

מכבי קרית מוצקין – הפועל עפולה 94:76

כבר מהפתיחה היה ברור שהפועל עפולה באה במטרה אחת. הקבוצה של ניר קפלן, לה זה משחק שני בתוך 48 שעות, התנפלה על הביתיים והצליחה לעלות ליתרון כבר בשלב מוקדם אותו הגדילה ככל שהתקדם המשחק. קרון דשילדס היה בלתי ניתן לעצירה עם 35 נקודות ב-15/19 לשתיים ותומר פורת סיפק 20. מכבי קרית מוצקין, מנגד, לא מצליחה לייצר ניצחון שני רצוף

אחרי פתיחה טובה של האורחים, מכבי קרית מוצקין גם הציגה שיפור ביכולת אבל ג'ימי הול דאג שהפועל עפולה תסיים את הרבע הראשון ביתרון 23:15. תומר פורת קלע שלשה בפתיחת הרבע השני ופתח ריצת 24-8 של העפולאים. מכבי קרית מוצקין לא הצליחה להתמודד עם ג'ימי הול בצבע וגם קרון דשילדס הציג יכולת נהדרת בדרך ליתרון 54:35 במחצית. במחצית השנייה מכבי קרית מוצקין צימקה את הפער, אולם בכל פעם שזה קרה הפועל עפולה הצליחה לענות עם מספר פעולות נכונות. קרון דשילדס היה שם פעם אחר פעם עבור ניר קפלן ועם ניהול משחק נהדר של גוני יזרעאלי החבורה מבירת העמק הבטיחה ניצחון שני ברצף.

הרבו למכבי קרית מוצקין: ראשד מאדן 20 נק', אנדרי קוליש 19 נק', כריס אוטול 14 נק'.

הרבו להפועל עפולה: קרון דשילדס (15/19 לשתיים, 6 חטיפות) 35 נק', תומר פורת 20 נק', ג'ימי הול 15 נק', תומר כהן 8 נק', גוני יזרעאלי (8 אסיסטים) 7 נק'.

צילום: אברהם אליעזר פורקוש

הפועל עכו/מטה אשר – עירוני קרית אתא 96:89

ניצחון רביעי ברצף לחבורה מהקריות שהצליחה לגבור על העולה החדשה אחרי מותחן, בזכות פעולות נהדרות בסיום של ג'וליאן בויד. הקבוצה של שרון אברהמי מתקרבת להבטחת המקום בשמינייה הראשונה, בעוד עכו/מטה אשר תצטרך להילחם על חייה בליגה. סטו דאגלס רשם הופעת בכורה פושרת עם 5 נקודות ב-13 דקות.הרבע הראשון היה שקול ונגמר ב-16:15 לאורחים מקרית אתא. דניאל נג'ר, לירן מורן וג'ורדן לואיס פתחו את הרבע השני עם שלשות ואחרי נקודות של ג'י אר הולדר המקומיים ברחו ל-21:28. ג'ורדן לואיס הוסיף עוד שלשה, אך מנגד ג'ליאן בויד ומוחמד אבו ערישה ענו עם שלשות משלהם – 32:33 בלבד לעכו/מטה אשר.

עד לסיום המחצית המשחק הצמוד נשמר והלוח הראה 39:41 למארחת. גם ברבע השלישי קיבלנו משחק איכותי וצמוד. שתי הקבוצות המשיכו לקלוע מחוץ לקשת והיתרון עבר מצד לצד – 65:67 לעכו/מטה אשר לאחר שלושה רבעים. ניב אוזן פתח את הרבע האחרן עם שלשה חשובה, אך אוראל לב ענה עם שלשה משלו וג'ליאן בויד הוסיף סל ועבירה. 3 דקות לסיום כריס סמית הוריד ל-86:85, ומכאן עירוני קרית אתא ידעה לבצע את הפעולות הנכונות בדרך לניצחון יקר.

הרבו לעכו/מטה אשר: ג'יי אר הולדר 19 נק', כריס סמית 17 נק', ג'ורן לואיס (4/8 לשלוש) 12 נק'.
הרבו לעירוני קרית אתא: ג'וליאן בויד 25 נק', אלייז'ה הירש (9 ריבאונדים) 22 נק', אוראל לב (9 ריבאונדים, 5 אסיסטים) 18 נק', מרליין ויל (8 אסיסטים) 15 נק'.