ליאור קררה: "תמשיכו לרדוף אחרי החלומות שלכם ותדבקו במטרה. אין לכך תחליף"

עירוני נס ציונה עשתה את זה – יש גביע אירופה לספורט הישראלי. הקבוצה של בראד גרינברג השלימה את המאורע ההיסטורי והביאה הרבה כבוד כאשר זכתה ביורופקאפ אחרי ניצחון 74:82 על אוסטרוב בגמר כאן בישראל הערב (ראשון).

ה-MVP של משחק הגמר, נמרוד לוי, התייחס לרגע המיוחד: “אני מאושר, אין לי מילים. עברתי תקופה לא קלה עם פציעה, אבל תמיד האמנתי שזה יגיע. הזכייה הזו אדירה, אנחנו הרגשנו את כל העיר והמשפחות מאחורינו לאורך השבוע. הרגשתי שהמשחק בא אליי ופשוט לקחתי, זה לא מסובך”.

פוורורד עירוני נס ציונה, ליאור קררה, התרגש בסיום: “קודם כל זה מעמד שכל שחקן כדורסל חולם להיות בו ואני שמח שאני פה. ידעתי שאני צריך פשוט להביא את האנרגיות. טל דן אמר לי שהוא אוהב אותי וגאה בי, אין לי מילים עליו, גבר אמיתי. האהבה להיות אחד עם השני, ההנהלה נותנת המון שקט לעבוד. הקהל היה מדהים הערב ונתן לנו דחיפה אדירה. יש לי מסר לכל הילדים – תמשיכו לרדוף אחרי החלומות שלכם ותדבקו במטרה, אין לכך תחליף”.

המאמן בראד גרינברג הנרגש אמר לאחר הזכייה הגדולה: “היה לנו פתיחה טובה והובלנו ביתרון מבטיח במחצית הראשונה, ברבע השלישי נפלנו אבל עצרנו אותם על 9 נקודות ברבע הרביעי. הקשר בין השחקנים ברבע הרביעי עשה את העבודה, הייתה תקשורת והם נלחמו, היה מאמץ מיוחד. השחקנים האלה הרימו את המדינה כולה על הרגליים והם עשו היסטוריה, יש להם הרבה ממה להיות גאים, אני גאה בהם”.

עוד אמר: “לטל יש היסטוריה עם נס ציונה, הוא גדל בעיר, הוא שיחק במועדון כל החיים שלו כמעט, הוא מרגיש קשר מיוחד ומחויבות למועדון, לאוהדים הנאמנים שלנו. האוהדים שלנו הם משפחה שלנו, הוא מרגיש מחויבות לייצג את הקבוצה הכי טוב שאפשר. הוא יעבור ניתוח וגמר את העונה, אבל זה היה חשוב בשבילו לשחק, הוא רצה רק לשחק. החברים שלו לקבוצה מכבדים אותו, כי הם יודעים שכשהם על המגרש, הוא יילחם. זה מדבק. יש לו השפעה על הקבוצה”

גרינברג המשיך: “ג'רום מיינסי שינה את הקבוצה שלנו בהגנה, כשהבאנו אותו ואת בריאן אנגולה לפני ווין, הפכנו לקבוצה טובה יותר בהגנה. הוא שומר ברמה הגבוהה ביותר בפיק אנד רול. יש לו אינסטינקטים ברמה הגבוהה ביותר. אנחנו משחקים בדרך מסוימת, ובלעדיו לא היינו יכולים להצליח, הוא שולט בצבע. היה לי מזל שהייתי בהרבה קבוצות ובכובעים שונים לאורך 40 שנה או יותר, יש לי הרבה זיכרונות, זה ייכנס למאגר הזיכרונות כזיכרון משמעותי. אני מעריך את זה יותר בגלל המאמץ של השחקנים, היינו קבוצה שלא הייתה מספיק יציבה אפילו במאמץ שלה, ושינינו משהו לפני חמישה משחקים, זה תופס את עצמו. אני מרגיש טוב מאוד שאנחנו בנקודה הזאת, ואני גאה בשחקנים".

ווין סלדן: "זה היה קרב, היו כמה אנשים שיכלו לזכות ב-MVP לנימי היה משחק גדול, ליאור היה מדהים ברבע האחרון, פטריק סחב אותנו ובריאן היה חם. שיחקנו נגד קבוצה נהדרת, והצלחנו בסוף להשיג עצירות שזה היה אדיר. זה נהדר, נאבקתי עם פציעות בשנים האחרונות, אני מבורך שנס ציונה וגרינברג נתנו לי הזדמנות לשחק, נאבקנו בדברים העונה, אבל ברגע שנאבקים בדברים ומגיעים לראש ההר זה מרגיש נהדר. הכל היה בהשגת עצירות, היינו בפיגור 8-9 נקודות, התחלנו לחתוך את ההפרש, אנחנו גאים בעצמנו בתקשורת בהגנה שלנו, זה מה שחשוב. אנחנו טובים בזה, ויכולים עוד להשתפר”.

שר התרבות והספורט, ח״כ חילי טרופר, אמר: “ברכות לנס ציונה על ההישג המרשים ויוצא הדופן. גביע אירופי בישראל. אחרי תצוגה מרשימה בפיינל פור הורוסקופיו כאן בישראל. השחקנים של בראד גרינברג המשיכו את היכולת מיום שישי כשהציגו רוח לחימה סוחפת, והראו שעם מאמץ ואמונה, אפשר להשיג הכל. הקבוצה השלישית בכדורסל שלנו שזוכה בגביע אירופי. גאווה ישראלית”.