לקראת גמר גביע המדינה לנוער: הפועל ת"א – מכבי ת"א

מאת: אילון סלוס. ערב הגמרים והיפה המסורתי של איגוד הכדורסל ייערך מחר באולם קרית מנחם ברמלה.

כתובת האולם ברמלה: רחוב יאיר שטרן 29

דרכי הגעה: קו 11 מהתחנה המרכזית ברמלה. ירידה בקרית מנחם בגין תחנת אפריאט/שטרן.

הכניסה חופשית

 

בשעה 19:00 גמר גביע המדינה לנוער ע"ש יגאל דר ז"ל: הפועל אוסישקין ת"א – מכבי ת"א – שידור בספורט 5+ (56)

 

יגאל דר ז"ל

 

יגאל דר נולד ב-21 ביוני 1936, בקיבוץ אשדות יעקב. שיחק כרכז בהפועל אשדות יעקב ובהפועל חיפה. במאזנו 82 משחקים בינלאומיים במדי נבחרת ישראל. במסגרת משחקיו בנבחרת, קלע 180 נקודות. שיחק עם הנבחרת בחמש אליפויות אירופה, בין השנים 1959-1967 וזכה עימה במדליית הזהב במשחקי עמי אסיה בבנקוק 1966. בגיל 17 הועבר לקבוצת מעיין ברוך ששיחקה אז בליגה הבכירה, ושיחק לצידם של מוסא דניאל, שמעון שלח, דוד הייבלום ועוד. אולם יגאל דר העדיף לשוב בתום עונה אחת לעמק הירדן לקבוצת הפועל אשדות יעקב, שאותה הוביל בליגה הראשונה מ-1962. דר שיחק במדי הפועל חיפה במשך שש עונות, אימון את הפועל ניר דוד ב-1968 ואחר כך את הפועל מגידו, בשנתו האחרונה היה מאמן שחקן בהפועל רמת הכובש. נפטר ב-1977 כשהוא בן 41.

 

הפועל אוסישקין תל אביב:

 

על המועדון

מחלקת הנוער של הפועל אוסישקין תל אביב הוקמה מחדש ביחד עם קבוצת הבוגרים לפני 8 שנים. כיום מונה המחלקה 18 קבוצות בליגות השונות של איגוד הכדורסל מקטסל ב' ועד נוער. במהלך זמן קצר התבססה המחלקה כאחת המחלקות המובילות בארץ והיתה מהראשונות שהקימה אקדמיה לכדורסל המשלבת לימודים ברמה גבוהה עם איתור כשרונות מכל הארץ. האקדמיה בשיתוף הכפר הירוק מסיימת את שנתה השלישית.

 

למחלקת הנוער ולקבוצת הבוגרים שמשחקת בליגת העל שיתוף פעולה הדוק והשנה 4 שחקנים של קבוצת הנוער שייכים לסגל הבוגרים: יונתן רבינוביץ, צוף בן משה, דור וכנר ונועם חסון. הנהלת העמותה בראשות היו"ר רמי כהן מייחסים חשיבות למחלקת הנוער ומסייעים רבות לקידומה.

 

מחלקת הנוער, בשיתוף עם עמותת הפועל אוסישקין תל אביב, מקיימת זאת השנה הרביעית שיתוף פעולה עם בית הספר ביאליק רוגוזין בתל אביב. בית הספר ביאליק רוגוזין הוא בית ספר של ילדי עובדים זרים ופליטים מכל העולם. במסגרת הפרויקט מפעילה המחלקה בית ספר לכדורסל וקבוצת קטסל המורכבת כולה מילדי עובדים זרים. חלק מהילדים שמסיימים את גיל הקטסל משתלבים בקבוצות השונות של המחלקה והשנה שניים מהם הצטרפו לאקדמיה לכדורסל של המחלקה בכפר הירוק. כל הפרויקט ממומן על ידי העמותה.

 

קבוצות הנוער והנערים לאומית של המחלקה נמצאות כבר מספר שנים בצמרת כדורסל הנוער בארץ והן אורחות קבועות במשחקי הפלייאוף והשלבים המתקדמים של הגביע. קבוצת נערים א' לאומית עם המאמן ערן גמזו העפילה לחצי גמר גביע המדינה והודחה על ידי היריבה העירונית מכבי ת"א. הקבוצה סיימה את הליגה במקום השני והחלה את משחקי הפלייאוף. קבוצת נערים א' ארצית עם המאמן ברק לדרר העפילה לגמר גביע האיגוד לנערים א' ונלחמת על העליה לליגה הלאומית.

 

 

על הקבוצה

קבוצת הנוער הלאומית בהדרכת המאמן רן ששון ועוזרו שי שיפמן מבוססת על סגל שרץ כבר כמה שנים ביחד,  חלק משחקני הקבוצה היה שותף לזכיה באליפות ובגביע המדינה בנערים ב'. הסגל מורכב רובו משחקנים בכיתה י"ב.בשלוש השנים האחרונות הגיעה הקבוצה לשלבים המתקדמים של הפלייאוף והגביע.

הסגל של השנה מיוחד על רקע העובדה שחלק מהשחקנים הם שחקנים שהחלו את דרכם בהפועל אוסישקין ולמעשה משלימים 8 שנות משחק מרגע הקמת הקבוצה מחדש.

הפועל תל אביב נוער

 

סגל השחקנים

יונתן רבינוביץ – שחקן נבחרת הנוער שהחל את דרכו בקטסל. יונתן אוהד אדום מילדות משמש גם כראש הקבוצה.

צוף בן משה – שחקן נבחרת העתודה. חריג הגיל של הקבוצה. הגיע לקבוצה לפני שלוש שנים

נועם חסון – שחקן סגל הבוגרים של הקבוצה. הגיע בכיתה ט' מרמת השרון והיה שותף לדאבל באותה שנה

דור וכנר – שחקן נבחרת הנוער וסגל הבוגרים של המועדון. עבר השנה מעירוני רמת גן

יובל לוי – עוד שחקן שהחל את דרכו בקטסל ומסיים בנוער לאומית אחד הלוחמים הגדולים בקבוצה שהכריע לא מעט משחקים העונה. גם הוא היה שותף לזכיה בדאבל בכיתה ט'.

איתי גולן-  שייך לאקדמיה של הפועל בכפר הירוק. החל את דרכו בקטסל והיה שותף לזכיה בדאבל בכיתה ט'. התקבל לאחרונה ליחידה מובחרת בצה"ל

יובל שדה – הגיע להפועל במסגרת האקדמיה בכיתה י' וזאת שנתו השניה בנוער לאומית.

ליאור שוקרון – הגיע לאקדמיה בכיתה י' מבאר שבע וחוזר לסגל לאחר פציעה לא קלה בברך.

גל אזולאי – הגיע לאקדמיה בכיתה י' מירושלים. שנה שניה בנוער לאומית

יובל וייס – הגיע להפועל בכיתה י' משוהם אתלט שבשנה שעברה שיחק בנוער ארצית

שחר עמיר – אחד משני השביעיסטים של הקבוצה. הגיע לאקדמיה של הפועל מאילת בשנה שעברה.

אלמוג זקס – הגיע לאקדמיה בשנה שעברה מהוד השרון ומסיים השנה.

ארז ניניו – הגיע לאקדמיה בכיתה י' ממודיעין

רונאל שוורץ – עוד שביעיסט שזאת שנתו השניה בנוער לאומית. החל בהפועל אוסישקין בקטסל

 

צוות המאמנים

רן ששון המאמן,הוא גם המנהל המקצועי של מחלקת הנוער של הפועל תל אביב. משמש בתפקיד המנהל המקצועי זאת השנה הראשונה. משמש כמאמן נוער לאומית זאת השנה השלישית.הגיע להפועל לפהי ארבע שנים לאחר שאימן שנים רבות במחלקת הנוער של הפועל ירושלים. החל את דרכו בהפועל כמאמן נוער מחוזית והעלה את הקבוצה לליגה  הארצית ולחצי גמר גביע האיגוד בשנתו הראשונה.

עוזר המאמן שי שיפמן, גם הוא ירושלמי לשעבר שהגיע להפועל לפני ארבע שנים. משמש כעוזר המאמן של רן ששון כבר שנה שלישית. שי גם מאמן שנה שלישית את קטסל רוגוזין. מאמן את קבוצת ילדים ב' של המועדון השנה ועושה עונה יפה במחוז תל אביב החזק. שימש לפני שנתיים כמאמן נערים ב' לאומית.

 

בעלי תפקידים

מאמן: רן ששון

עוזר מאמן: שי שיפמן

מנהל: ישי משה

מאמן כושר: גיא גפני

יו"ר מחלקת הנוער: ראובן סלטר

מנהל מקצועי האקדמיה לכדורסל: נתי כהן

 

הדרך לגמר

הפועל תל אביב החלה את דרכה בגביע בסיבוב מוקדם עם נצחון בחולון 80-87. בסיבוב הראשון ארחה למשחק לא קל את הפועל דני ירושלים ונצחה 67-76 בבית. בסיבוב הבא לא התקשתה מול קרית אתא ונצחה 60-92. ברבע הגמר התארחה בהרצליה ונצחה 55-72. חצי הגמר הפגיש את הפועל עם רעננה לשני משחקים. במשחק הראשון ברעננה נצחה רעננה 67-53 . המשחק השני בתל אביב התנהל ביתרון תל אביב לכל אורכו כאשר רעננה לא מוותרת והפועל נלחמת לנגוס ביתרון 14 הנקודות של רעננה ועם סל בשניות האחרונות של נועם חסון מנצחת 74-89 ועולה לגמר הגביע לראשונה מאז שהוקמה מחדש.

 

על הקהל

בהפועל תל אביב מגייסים את שחקני מחלקת-הנוער uביחד עם העידוד מצד החברים של השחקנים, ההורים והמשפחות וכמובן הקהל של הקבוצה הבוגרת תזכה הקבוצה לתמיכה של למעלה מ- 600 אוהדים.

 

 

מכבי ת"א:

 

על המועדון

מחלקת הנוער של מכבי ת"א היא מהגדולות בארץ. למועדון היסטוריה מפוארת בזכייה בתארים ושחקנים רבים

בוגרי המחלקה שיחקו ומשחקים כיום בליגות הבכירות ונבחרות ישראל השונות כגון: יותם הלפרין, גיא פניני, גל מקל, בן אלטיט ועוד רבים וטובים.

המועדון זכה באליפות הנוער בשנים 1972 (ברקוביץ וארואסטי), 1980-83 (הרשקוביץ, ליפין, קדמן), 1986-88 (ארדיטי, כץ, איציק כהן), 1990-94 (לייזי כהן, קטש, בן בסט, כהן מינץ, שטיין), 1997 (שחר גורדון), 2001-03 (הלפרין, פניני, בן שימול),2005 (כספי, מקל, גור אריה), 2007-09 (דניאל, סקוורר, רייס, טישמן, בר אבן)

בגביע המדינה זכו בשנים 1975-76, 1980-81, 1984, 1987, 1989-93, 1998, 2001-2, 2004, 2006-11

מכבי תל אביב נוער

 

סגל הקבוצה :

רוב שחקני הקבוצה שייכים לפרוייקט האקדמיה של מכבי ת"א בשיתוף תיכון חדש תל אביב.

עמר בירנפלדקפטן הקבוצה, עמית אבו, תומר זלמנסון, יובל זוסמן, עידו פליישר, עמית זיס, עידו בן הרוש, יונתן ים, אדם בן בסט, עמרי סיניבר, שון קמינר, רוי וכניש, מתן בן אקן

 

הצוות המקצועי

מאמןאורן אהרוני, מאמן את קבוצת הנוער זו השנה השלישית ,לאחר שאימן בשנה שעברה את עירוני ר"ג , וחזר לאמן את קבוצת הנוער העונה. אימן בעבר את גבעת שמואל ליגת העל וזכה באליפות הליגה הלאומית, עוזר מאמן בבני השרון וכמו כן אימן את נבחרת הנוער 2014. אימן בשנים האחרונות בנוער ובפרוייקט בוגרי מכבי ת"א בעירוני ר"ג את עידן זלמנסון,בן אלטיט, נימרוד לוי ,גל גלינסקי ,אלון לוין ,אור לאומי, איתי שגב  ועוד.

עוזר מאמןעדי ישראל , גדל במכבי ת"א ומאמן בנוסף קבוצת קט סל ו.

מאמן כושר זהר ברק , אחראי תחום גופני במחלקת הנוער.

סטטיסטיקהאריק אלטרסקו.

מנהל הקבוצה גדעון גלפרין , עובד בהתנדבות במחלקה כ-40 שנה.

 

בעלי תפקידים

מנכ"ל אלון בן זקן.

מזכירת המחלקה ציפי טוויג.

מנהל מקצועי  ומאמן קבוצת הנוער אורן אהרוני.

מנהל תפעול מחלקת נוער  ומאמן קבוצת הנערים עודד שלום.

מנהל תפעול בה"ס לכדורסל איתי חמי.

מאמן כושר מחלקתיזהר ברק.

 

הדרך לגמר

בסיבוב הראשון ניצחון בית על הפועל טבעון, ניצחון חוץ על עירוני ר"ג בשמינית 59-91 , ניצחון חוץ ברבע הגמר על גליל גלבוע 70-93 , וניצחון על גן יבנה בחצי הגמר 67-88.