מגדל יזרעאל חוזרת ללאומית

הקבוצה של אסף רוטשטיין גברה על כפר קאסם במשחקה האחרון העונה וחגגה את חזרתה לליגה השניה אחרי 3 עונות בארצית. בדרום: שוהם הצליחה למתוח את מעלה אדומים, מכבים רעות נשרה לליגה א׳.

מאת: אלירן כהן
צילום: הפועל מגדל/יזרעאל

עונת 20/21 בליגה הארצית תגיע אל קיצה ביום רביעי הקרוב, כשרק הכרעה אחת עוד נותרה פתוחה: אליפות המחוז הדרומי. אמש (שני) עם שריקת הסיום באולם בכפר קאסם – ניתן האות לחגיגות העליה הראשונות, כשהפועל מגדל יזרעאל גברה על הקבוצה המקומית 68:87, וגזרה רשתות בסיום. מגדל יזרעאל סיימה את העונה עם מאזן של 22 נצחונות ו- 2 הפסדים – מאזן זהה בדיוק לזה של הפועל כפר סבא, שלא הפסידה כלל מאז תחילת חודש פברואר, אך בקרב הראש בראש מול מגדל יזרעאל יצאה כשידה על התחתונה. מגדל יזרעאל ניצחה בכפ״ס 70:68, בעוד כפר סבא גברה במגדל העמק 76:77. נקודה אחת שעשתה את ההבדל כולו.

מגדל יזרעאל חוזרת לליגה הלאומית אחרי 3 עונות בארצית. בעונה הראשונה הגיעה לגמר הפלייאוף מהמקום השלישי בטבלה, שם הפסידה לא.ס. רמת השרון. אשתקד פספסה את העליה לאור הפסקת הליגה, והעונה – הצליחה לשמור על מאזן נאה של 22 נצחונות מול 2 הפסדים בלבד, ושבה לליגה השניה.

בשני משחקים נוספים שנערכו הערב גברה הפועל כפר סבא על הפועל מעלות 56:99. אליצור שומרון ניצחה את מכבי חדרה 58:82.

שישה משחקים נערכו הערב במחוז הדרומי, כשבהם הוכרעה זהות היורדת השלישית לליגה א׳ – מכבי מכבים רעות. מכבים אמנם גברה בביתה על אליצור רמלה 82:90, אולם יריבתה לתחתית, אליצור נחל שורק, ניצחה במשחק החוץ שלה באשקלון 72:81 והבטיחה לעצמה את המקום בליגה השלישית לעונה נוספת (29 נק׳ לעוז חולי).

מעניין במיוחד היה גם בצמרת. בעוד מכבי רחובות, שסיימה את משחקיה העונה, לא התקשתה להביס את עירוני קרית אונו 67:87 (16 נק׳ למתן כהן), מכבי מעלה אדומים הזיעה במשך דקות ארוכות במשחקה נגד מכבי שהם לפני שגברה 68:76 (24 נק׳ לשמחה הלפרט) הפסד של מעלה אדומים בסיטואציה הזו היה מבטיח למכבי רחובות את העליה ללאומית. למעלה משחק אחרון ביום רביעי הקרוב נגד לוד, והיא תלויה רק בעצמה. אם תנצח – תחגוג עליה היסטורית ללאומית, אם תפסיד – תהיה זו רחובות שתחגוג את חזרתה לליגה השניה.

בשני משחקים שנערכו לפרוטוקול השיגה מכבי שדרות את נצחונה השני העונה כשגברה על חבל איילות 78:90. הפועל לוד גברה בחוץ על עצמה מודיעין 72:101.