מצטייני העונה בליגה הלאומית Winner

מנהלת ליגה לאומית Winner הכריזה על מצטייני העונה. את תואר השחקן הישראלי המצטיין קטף איתן בורג. מאמן העונה הוא רועי פרל שהוביל את הפועל עפולה למקום הראשון. ומה שאר הבחירות?

מאת: ניב שמולי

ליגה לאומית Winner מתכנסת לרגעי ההכרעה של העונה. לאחר עונה דרמטית ומפתיעה, בסוף השבוע האחרון נפתחו משחקי רבע גמר הפלייאוף שעתידים להימשך בשבועות הקרובים.

במהלך משחקי הפלייאוף יחולקו פרסי העונה למצטיינים, אותם בחרו פאנל המורכב מעיתונאים, פרשנים ושדרי הליגה.

הפועל עפולה, שסיימה את העונה במקום הראשון, בולטת עם נציגות נאה. למאמן העונה נבחר רועי פרל, כאשר קבוצתו סיפקה עונה סדירה מרשימה ויציבה עם לא מעט דקות לשחקנים צעירים. כזכור, עפולה סיימה את העונה הסדירה במקום הראשון.

הקבוצה של רועי פרל שלחה שני נציגים לחמישיית העונה. אחד מהם הוא תומר אסייג שנבחר לחמישיית העונה וכן לפריצת העונה עם 13 נקודות לצד 4.7 אסיסטים וחטיפה אחת.
ג'ימי הול, גם כן מהפועל עפולה, סיים את העונה עם 18.2 נקודות, 10.4 ריבאונדים, 3.1 אסיסטים ומדד ממוצע של 26.3 בדרך לתואר השחקן הזר של העונה.

גם אליצור 'בריגה' נתניה שלחה נציגות מכובדת – איתן בורג נבחר לישראלי המצטיין של העונה לאחר שהעמיד 18.2 נקודות למשחק, לצד 4.6 ריבאונדים ו-4.5 אסיסטים.
בן שרף, אחד השחקנים היותר מעניינים בליגה, נבחר לתגלית העונה ולשחקן השישי. כזכור, שרף בן 16 בלבד ולאורך העונה ניפק משחקים מרשימים וסיים עם 14 נקודות, 3.3 ריבאונדים ו-2.9 אסיסטים למשחק. ככל שהעונה התקדמה הוכיח הגארד כי הוא בהחלט יכול להתמודד ברמות הגבוהות ביותר.

מי שעוד נבחרו לחמישיית העונה עם גל גילינסקי מאליצור LSports איתו אשקלון. גילינסקי רשם העונה 10.7 נקודות, 6.6 אסיסטים ו-6 ריבאונדים למשחק, תוך שהוא מוביל את הדרומיים למקום השלישי ולגמר גביע המדינה בליגה הלאומית.

לצידו בחמישייה אדי אקיור ממכבי מעלה אדומים שסיפק עונה נהדרת וכמעט הוביל את קבוצתו לפלייאוף העליון. הסנטר העמיד 20.5 נקודות, 10.3 ריבאונדים וסיים עם מדד של 28.3 למשחק.

לשחקן ההגנה נבחר גיא פלטין ממכבי 'אפי קפיטל' ראשון לציון. הגארד סיים כמלך החטיפות עם 3.3 למשחק בממוצע, והוסיף גם 4.5 ריבאונדים למשחק.