מקל יחמיץ את חלון הנבחרת בשל סיבוך מוירוס הקורונה

גל מקל קפטן נבחרת ישראל, יחמיץ את חלון הנבחרת בחודש הבא בפולין. מקל שנדבק בקורונה לפני מספר שבועות, סובל מסיבוך של המחלה ויעדר מהמגרשים בחודשיים הקרובים.

מקל סיפר: "לפני כחודש נמצאתי חיובי לנגיף הקורונה בעודי מחלים משבר בכף היד. יחד איתי נדבקו אשתי והבן שלי ובילינו שבועיים בבית בבידוד. לי היו תסמינים של חום, כאבי שרירים, חולשה ואיבוד טעם וריח. לאט לאט הדברים השתפרו ואחרי כשבועיים חזרתי לפעילת קלה, אבל באחד מהימים הרגשתי קצת קוצר נשימה ועברתי בדיקות שגילו שכתוצאה מהנגיף התפתח לי קריש דם בריאות. התחלתי טיפול תרופתי של מדללי דם. טיפול זה ימנע ממני מלקיים פעילות עם מגע בתקופה הקרובה. אני מרגיש הרבה יותר טוב, חוזר לפעילות גופנית בהדרגה בדרך להחלמה מלאה בקרוב".

"בהתחלה הבשורה הזו מצאה אותי מאוכזב מאוד כשהבנתי שלא אוכל לשחק בתקופה הקרובה עם קבוצתי אוניקאחה מלאגה וכמובן בחלון הקרוב עם הנבחרת, אבל בראייה רחבה יותר, התופעה בה נתקלתי יכלה לסכן את הבריאות שלי בצורה חמורה וטוב שהצלחנו לעלות על הדברים מבלי לגרום כל נזק. אני צפוי לחזור לפעילות מלאה לקראת השלבים האחרונים של העונה וכמובן לנבחרת ישראל בפעילות הבאה שלה. המקרה שלי יכול ללמד שיעור שגם אני, בן 32, בכושר גופני גבוה ובמצב גופני תקין לחלוטין עלול להסתבך עם וירוס הקורונה ולכן חשוב מאוד שכולנו נדע לא לזלזל בנגיף ובתוצאותיו בתקווה לסיים עם המגיפה בהקדם האפשרי".

מקל היה אחד השחקנים הבולטים בנבחרת בארבעה הניצחונות שלה במסגרת מוקדמות אליפות אירופה עם ממוצעים של 13 נקודות כולל 13 מ-14 מקו העונשין ו-5 אסיסטים. הנבחרת שכבר הבטחה את עלייתה לאליפות אירופה, צפויה לשחק בחודש הבא בבועה בפולין, שם תפגוש ב-19.2 את רומניה וכעבור יומיים את ספרד, שני המשחקים נקבעו לשעה 18:30 שעון ישראל.

איגוד הכדורסל וצוות הנבחרת מאחלים למקל החלמה מהירה וחזרה חלקה למגרשים.