נבחרות ישראל 3X3 מתקדמות בדירוג העולמי בדרך לפאריס 2024

בעקבות הטורנירים המוצלחים בארץ, התקדמו נבחרות הנשים והגברים שלנו בדירוג בדרך למטרת העל – המשחקים האולימפיים פאריס 2024. נבחרת הגברים שעלתה לאליפות אירופה, התקדמה למקום ה-15 בעולם ו-12 באירופה ונבחרת הנשים במקום ה-9 בעולם ו-7 באירופה. נבחרת הנשים גם תשתתף בסוף החודש באליפות העולם באנטוורפן.

מי שעשתה את הקפיצה הגדולה ביותר, היא נבחרת הבנים עד גיל 23 שסיימה את ליגת האומות בארץ במקום הראשון וקפצה עד המקום השני בעולם, מה שמשפר עוד יותר את הדירוג גם של נבחרת הגברים. שוהם גת ותומר אסייג, ששיחקו לא מעט טורנירים בינלאומיים עד כה, מדורגים במקומות 5 ו-6 בעולם בדירוג האישי. גם נבחרת הבנות עד גיל 23 נמצאת בדירוג גבוה – 4 בעולם.

כמו שהדברים נראים כעת נבחרות הגברים והנשים יכולות לעשות היסטוריה ולהעפיל לפאריס 2024. בטורניר ישתתפו 8 נבחרות גברים ו-8 נשים, אחת מהן היא המארחת צרפת. 3 נבחרות מכל מין יוזמנו לטורניר על סמך הדירוג העולמי שלהן. 2 נבחרות נוספות יגיעו על סמך הישגיהן באליפות העולם ועוד 3 נבחרות יגיעו מטורניר מוקדמות, בהן ישתתפו בעיקר המדינות להן אין ייצוג במשחקים האולימפיים בכדורסל רגיל. כך יצא שבמשחקים בטוקיו השתתפו בטורניר הגברים בין השאר לטביה (שזכתה בזהב), בלגיה, הולנד ופולין, נבחרות שישראל יכולה להתמודד איתה.

צילומים: לילך וייס-רוזנברג, איגוד הכדורסל