נבחרת הקדטים סיימה במקום החמישי באליפות אירופה

נבחרת הקדטים סיימה במקום החמישי באליפות אירופה אחרי ניצחון 75:89 על איטליה במשחק האחרון באליפות. זהו ההישג הגדול ביותר של נבחרת הקדטים שלנו מאז 1997, אז היא זכתה במדליית הארד. אורי יאיר הצטיין היום בנבחרת ויחד עם בן שרף קלעו השניים מעל 50 נקודות משותפות.

מאמן נבחרת הקדטים שרון אברהמי אמר בסיום המשחק: "תענוג של קמפיין והישג ענק עם נבחרת שאני גאה בכל שחקן בה, חבורה של לוחמים ששיחקו בשביל הקבוצה ולא היה שום ענייני אגו. זה הישג שיקח הרבה שנים לשחזר, אני מאוד שמח שהבאנו גאווה לישראל, שיחקנו פה מול נבחרות עם סייז גדול והלחימה של החבר'ה והאופי הביאה הרבה כבוד וגאווה. אני רוצה מאוד להודות לצוות המדהים שלי כאן וגם להודות לפיני גרשון, עמוס פרישמן, ערן עטיה וכל צוות איגוד הכדורסל".

פתיחת המשחק היתה שקולה, היתרון עבר מצד לצד עד שאריאל סלע בדקות מצוינות יחד עם בן שרף פתח לישראל יתרון 19:24 בסיום הרבע הראשון. גם הרבע השני היה בשליטה של ישראל, אורי יאיר היה האקס פקטור ויחד עם משחק מצוין גם של עומר מאייר, ישראל הגדילה את היתרון וסיימה את המחצית הראשונה ביתרון דו ספרתי מרשים, 39:50.

למרות לחץ של האיטלקים בפתיחת הרבע השלישי, הנבחרת שלנו לא נבהלה, בן שרף ואורי יאיר המשיכו להיות דומיננטים מאוד בהתקפה והיתרון רק צמח אחרי שיאיר קבע 57:72 בסיום הרבע השלישי. האיטלקים פתחו בטירוף את הרבע האחרון וטסו 0:9 עד שהיתרון הישראלי ירד עד 66:72, אלא שאז הפסקת חשמל באולם החשיכה את הפרקט והמשחק נעצר.

אחרי חצי שעה של הפסקה, עומר מאייר עצר את הריצה בכחול ושלשה של רני בלאגה קבעה 67:78 לישראל, 3 וחצי דקות לסיום. שלשה נוספת של בן שרף סגרה עניין וישראל חגגה ניצחון 75:89 ומקום חמישי באליפות אירופה.

קלעו לישראל: בן שרף 27 (10 ריב', 6 אס'), אורי יאיר 24, עומר מאייר 14, אריאל סלע 13 (13 ריב'), רני בלאדה 5 (10 ריב'), אביאל מאמו 2, עמית צוקר 2, ג'ול כארם 2.