נפתחה סדרת גמר הפלייאוף לנשים: רמת חן/בליך גברה על אשדוד

כולם דיברו על אשדוד כפייבוריטית, אבל רמת חן/בליך הוכיחה שהיא מתכוונת להילחם על האליפות בכל הכוח. בתום מותחן נהדר גברו הבנות של שירה העליון על אלה של עדן ענבר 68:72 ועלו ליתרון 0:1 בסדרה

 

פתיחה חלומית לסדרת גמר הפלייאוף בליגת אתנה ווינר לנשים בכדורסל: מכבי רמת חן/בליך שמרה על יתרון הביתיות, כשגברה הערב (שני) בתום מותחן נהדר 68:72 על מכבי בן אוצר השקעות אשדוד ועלתה ליתרון 0:1 בסדרה. כבר בפתיחה היה ברור שהמארחת לא מתכוונת לעשות חיים קלים לאלופה ומחזיקת הגביע הטרייה, ואחרי דקות צמודות שלשה של שירן צעירי הורידה את רמת חן/בליך ביתרון 18:21 בתום הרבע הראשון. אף קבוצה לא הצליחה לפתוח פער משמעותי, כשצ'לסי הופקינס ורבקה גרדנר נותנות את הטון אצל הסגולות, ומנגד שי דורון ואלישיה קלארק בלטו באשדוד. האורחת עלתה ליתרון 6, 36:42 לפני ששלשה של דזי פדר צמצמה את ההפרש, ובהפסקה אשדוד ביתרון 39:42.

פתיחת המחצית השנייה הייתה כולה של הסגולות, שרצו 6:11 ושוב הפכו את הקערה על פיה, 48:50. כאן שוב הגיעה התעוררות של אשדוד, שרצה 4:8 וירדה בסיום הרבע ביתרון מינימלי, 54:56. המותחן הנהדר נמשך עד הרגעים האחרונים. 2:30 דקות לסיום הראה לוח התוצאות שוויון 63:63. רמת חן קלעה ארבע נקודות רצופות, ברקסטון לא ויתרה, אבל הפיניש היה של הופקינס וגרדנר, לקול צהלותיה של העליון, שניכר על פניה לא מעט פעמים כי הייתה שמחה להצטרף לשחקניות שלה על הפרקט.

צ'לסי הופקינס נבחרה למצטיינת במשחק וזכתה במכונית לסוף שבוע מתנת פיאט, מעניקת החסות לליגה, ובזוג נעלי כדורסל של המותג PEAK, מתנת חברת ספורטגום בע"מ, היבואנית הבלעדית של נעלי PEAK וכדורי מולטן בישראל.

ביום חמישי ייערך המשחק השני בסדרה, הפעם באשדוד. אחרי פתיחה שכזו, רף הציפיות בהחלט עלה מדרגה לקראת ההמשך.

לרמת חן/בליך: הופקינס (12 ריב', 8 אס') 20, תורנטון וגרדנר 16 כ"א, שפיר 6, דיאמנט 5, פדר, צעירי וכהן 3 כ"א.

לאשדוד: דורון 19, קלארק 14, פלאיסאנס 13, רייט וברקסטון 8 כ"א, פרסלי 4, לויצקי 2.