ספירופולוס: "שינינו את המומנטום". גודס: "משחק ענק שלנו"

שני מאמנים מרוצים ושני מאמנים מאוד מאוכזבים היו בהיכל קבוצת שלמה בסיום ערב חצאי הגמר. מכבי ת"א הצליחה לצאת עם ניצחון אחרי קאמבק גדול, מכבי ראשל"צ ניצחה את הפועל ירושלים והעפילה בפעם הרביעית אי פעם למעמד הגמר.

מאמן מכבי תל אביב יאניס ספרופולוס: "אני מרוצה מזה שלא ויתרנו כשהמשחק לא הלך טוב, המשכנו להילחם, זה היה חשוב מאוד שב-12 הדקות האחרונות נתנו מאמץ עילאי, שינינו את המומנטום, גרמנו להם לבצע הרבה איבודי כדור, היה לנו הזדמנות לנצח בזמן הרגיל. כמו שנלחמנו בסיום זה היה הירואי, ואני רוצה לברך את השחקנים".

המאמן שהעפיל לגמר גביע ראשון בישראל הסביר מה הלך לקבוצתו: "זה היה קריטי הקליעות מבחוץ שלא נכנסו ברבע השלישי, נלחצנו ולא שיחקנו הגנה טובה. הם קלעו זריקות טובות, שינינו הגנה ובגלל זה אני גאה באיך שנלחמנו עד לסיום ואיך שהשחקנים שיחקו עד הסוף".

היווני המשיך: "אני רוצה להודות לאוהדים שהגיעו לכאן, זו הייתה הפתעה נעימה, הקול שלהם תמיד היה באוזניים שלנו. אנחנו מתגעגעים לקהל של מכבי, ושמחים שהבאנו להם את הניצחון הזה". על המצטיין של האלופה במשחק, עוז בלייזר:" אני סומך על בלייזר, הבאנו אותו בגלל שהוא לוחם, שיש לו את האיכות ואת הלב לשחק במשחקים גדולים".

מאמן הפועל חולון סטפנוס דדאס: "אני גאה באיך ששיחקנו, זה המשחק השלישי הרשמי שלנו נגד מכבי וזה מראה הרבה בשבילי, שלטנו במשחק, במיוחד במחצית השנייה נגד קבוצת יורוליג עם תקציב גבוה, הם מכירים אותנו ועדיין הצלחנו לשלוט במשחק דרך הכדורסל שלנו עד הדקה ה-33. הם התחילו לשחק כמונו, ומהנקודה הזאת זה היה נראה שהפסקנו לשחק, הצלחנו לעבור אותם 6 פעמים, לא שינינו אסטרטגיה, לקחתי פסקי זמן, לא שיניתי כלום. כולם ראו, אנחנו קבוצה טובה וגרמנו לקבוצה שלנו להיות גאים. זה לא ערב קל בשבילנו, הובלנו ב-17 הפרש, משהו אחר קרה".

היווני של חולון המשיך: "בתחילת ההארכה הם נתנו לנו עבירה קלה, נלחמנו ולא ויתרנו, ברור שניסיתי להכניס כדורים לדה זאו לבפנים, כדי לשנות את מבנה ההתקפה אבל לא היה לנו ריווח טוב כדי להעניש. המשחק שלנו פשוט, ואני מרגיש שיכולנו לנצח. היו לנו הזדמנויות, זה לא קל. לא שיניתי כלום, מה שהשתנה כולם ראו ב-7 הדקות האחרונות".

דדאס סיכם: "מכבי היא היריבה הכי גדולה שלנו, לכולם יש הזדמנות להתקרב אליהם, אנחנו בכיוון טוב, יש לנו עונות מוצלחות, הגענו לגמר גביע ווינר, הפסדנו להם בשנייה האחרונה, העפלנו שלב באירופה, פספסנו כמה משחקים בליגה וזה שומר אותנו במקום נמוך יותר ממה שמגיע לנו להיות. אנחנו בצמרת הליגה".

אמן הפועל ירושלים דאינוס אדומייטיס: "במשחק כזה כל התקפה חשובה, לא רק ההתקפות האחרונות, עשינו טעויות גדולות מאוד בסוף הרבע השני, ומנטאלית נתנו להם נקודות קלות וחזרה מהירה למשחק, וזה לא הפעם הראשונה שזה קורה. העליות והירידות הן הבעיות הגדולות שלנו".

מאמן ירושלים התייחס לכמות האימונים: "הדבר המרכזי והבעייתי שאין לנו מספיק אימונים כדי לשחק לפי מה שאני אוהב, הקבוצה שיחקה בשיטה מסוימת שחלקה אני אוהב. השחקנים עדיין לא מבינים מה חשוב לי במשחק, עשינו טעויות מנטאליות שעלו לנו במשחק. יש דברים קטנים שאנחנו צריכים לתקן במשחק. הייתה לנו בעיה עד היום בסגירה לריבאונד עד עכשיו. זה האחריות של המאמן, השחקנים מתאמנים חזק מאוד".

הליטאי המשיך: "אנחנו צריכים למצוא מצבים טובים יותר לטיישון, הוא שיחק הרבה מאוד דקות גם עכשיו וגם לפני כן, הוא כנראה עייף. זה לא תירוץ, אנחנו צריכים למצוא מצבים טובים יותר בשבילו, והוא צריך לסיים אותם. אני יודע שהרכז הוא השחקן הכי חשוב על המגרש, שליטה בקצב המשחק, ברור שיש לנו בעיות שם, אבל זה לא תירוצים. עוד רכז יכל לעשות לנו רוטציות טובות יותר. כריס פצוע, אבל זה לא תירוץ. ג'ייקובן יצא מהמיטה אחרי ארבעה ימים, כריס פצוע ותמיר צריך לקבל יותר החלטות".

מאמן מכבי ראשון לציון גיא גודס: "זה משחק ענק שלנו. צריך לתת המון קרדיט לאביחי הפיזיורתפיסט שעשה עבודה מדהימה עם כל הפצועים שהיו לנו, האימונים לא היו אימונים כמעט, ההכנה המנטאלית שלנו עזרה לקבוצה לשחק כמו ששיחקנו הרבה דקות. עשינו מהלכים גדולים, וזה ניצחון אדיר יותר מהשנתיים הקודמות".

המאמן המנצח הסביר מה הלך לקבוצתו: "במשחקים כאלה מהניסיון שלי הנושא המנטאלי הוא מאוד חשוב. כשאתה בא למשחק אחד, ההכנה המנטאלית וזה מה שעשינו, סרטוני וידאו והכנה כללית, זה מה שהיה חשוב. אני שמח שיש לנו אחוזים מצוינים במשחקי נוקאאוט, זה לא קשור לכישרון, זה מי מסוגל להביא את עצמו מנטאלית ברמה האישית והקבוצתית, שמח שעשינו את זה יותר טוב מירושלים בפיינל פור".

לגבי המשך הדרך: "יש לנו פגרה קודם כל, ונחשוב איך אפשר לקדם את הקבוצה, אסור שהניצחון יסנוור אותנו. הכי חשוב זה להמשיך עם זה. להגיד שהכל בסדר, זה לא. החבר'ה שלנו יודעים את זה. נשמח היום, וממחר נתחיל לחשוב מה לעשות. כשהחטאנו אמרתי שזה עוד פעם הדבר הזה, הפסדנו שני משחקים על העונשין, כל אימון הם עומדים וזורקים הרבה. אין נוסחא אחרת, על זה דיברתי בחצי, בסופו של דבר אמרתי להם שהמשחק יוכרע על העונשין. שמח שבסוף עשינו את העונשין. זה שהגמר לא עכשיו מצוין בשבילנו. יש לנו זמן להתכונן לגמר".

על ההתעוררות של טיילור בסיום: "זה האייזיאה שאני רוצה לראות, בסוף הוא שחרר את החיה שבו, הוא חדר ויצר, ככה אני רוצה אותו. שנה ראשונה שלו באירופה, צריך לעזור לו להיות יותר טוב".