ספנסר וייס: "לייצג את מדינת ישראל באמצעות המשחק שאני כל כך אוהב זה כבוד אדיר"

אחד המצטרפים החדשים לסגל נבחרת ישראל בחלון הנוכחי הוא ספנסר וייס, שכבר שיחק בנבחרת העתודה של ישראל לפני כחמש שנים ועכשיו הוא חלק מהנבחרת הלאומית. לקראת הופעות הבכורה שלו בנבחרת סיפר וייס: "זה כבוד אדיר עבורי להיות חלק מהנבחרת. אני נרגש מאוד לשחק עם השחקנים שראיתי אותם לאורך המסלול של המשחקים במוקדמות אליפות אירופה. הם שיחקו נהדר עד עכשיו, מאוד מחוברים ואני מאושר להיות חלק מזה".

שיחקת בעבר בנבחרת העתודה, אבל נבחרת לאומית זו עוד קפיצת מדרגה בקריירה שלך.

"בלי ספק. לשחק בנבחרת עד גיל 20, היתה חוויה פותחת עיניים עבורי לעולם של הכדורסל המקצועני. עכשיו זה מרגיש נהדר לשחק עם חלק מאותם שחקנים בנבחרת הבוגרת. לייצג את מדינת ישראל באמצעות המשחק שאני כל כך אוהב זה כבוד אדיר".

בקבוצה שלך אתה אחד השחקנים המרכזיים שלוקח הרבה זריקות. מה יהיה התפקיד שלך בנבחרת?

"אעשה הכל כדי לעזור בכל דבר שאני יכול. הנבחרת הזו משחקת ברמה הכי גבוהה שיש, הם יחד הרבה שנים ואני מקווה לעמוד ברמה ולתרום לנבחרת".

לפי מה שרואים מחוץ למגרש, נקלטת בקלות כבר אחרי שלושה ימים בנבחרת.

"זה ממש ככה. כולם נחמדים מאוד, ברמה גבוהה ואני מכיר חלק מהם הרבה זמן. גם כשאתה משחק נגד שחקנים בליגה אתה הופך למכיר ומיודד אז הקליטה באמת היתה קלה".

אתה מרגיש גם כנציג של באר שבע?

"בלי ספק. באר שבע מועדון נהדר שמנוהל בצורה מאוד מקצועית. בזכות באר שבע הפכתי למוכר ברמה הלאומית וזו זכות לייצג בנבחרת את אחד המועדונים הטובים בישראל".

שיחקת נגד עודד קטש הרבה מאוד פעמים. איך אתה מתרגל במהירות לשיטת המשחק שלו?

"לשחק נגדו תמיד היה קשה. הוא הביא את משחק הפיק-אנד-רול לרמה הטובה ביותר שאני מכיר. הוא מאמן חכם שמפרק את המשחק לנקודות קטנות מאוד מדויקות. לשחק תחתיו זה כבוד וגם מאוד מאתגר".

מהחום של באר שבע לשלג של פולין. איך זה מרגיש?

"מזכיר לי את הבית. אחד הדברים הטובים בישראל זה מזג האוויר. עבר הרבה זמן מאז שראיתי שלג וגם זה כיף".