עודד קטש: "הרוח של הביחד הוציאה משהו הרבה יותר גדול מסך החלקים"

מאמן נבחרת ישראל עודד קטש סיכם את הקמפיין המוצלח של הנבחרת במילים חמות אחרי ההפסד 73:78 לנבחרת ספרד במחזור האחרון של טורניר מוקדמות יורובאסקט 2022: "כמו משחק הקודם, היו שתי מחציות שונות. האטנו אותם מעט עם הדרך בה שיחקנו הגנה, אבל יכולנו לעשות טוב יותר. בהתקפה, לא מצאנו את הקצב שלנו והיו לנו יותר מידי איבודי כדור. בחצי השני שיחקנו כדורסל הרבה יותר טוב, אני גאה בשחקנים ובאיך שהם הגיבו. הם התמודדו עם הלחץ".

"אם אסתכל על התמונה הגדולה, אני חשוב שזה היה קמפיין מצוין שלנו", המשיך קטש. "אני מאוד גאה וכבוד הוא לי לאמן את הנבחרת הלאומית. לצערי סיימנו עם הפסד, אבל אפשר לקחת הרבה דברים טובים להמשך. באופן אישי? באוקטובר אני סוגר ארבע שנים בנבחרת ואני גאה על הדרך. אי אפשר לדעת, נראה, אבל גם אם זה היה המשחק האחרון שלי – אני חושב שלמאמן הבא יש פה קבוצה נהדרת ויש עתיד ורוד לכדורסל הישראלי".

"אני מסכם את הקמפיין הזה עם גאווה גדולה – לא רק על ההעפלה, אלא גם על הדרך. גם היום היינו קרובים. כמו תמיד, הרוח של הביחד הוציאה משהו הרבה יותר גדול מסך החלקים. זה כיף גדול. שיטת החלונות יכולה להיות קצת קשה ומעיקה, אבל אני חושב שיש לנו עתיד גדול ואפשר להיות גאים במה שעשינו".

על ג'ייק כהן וההשפעה שלו אמר קטש: "הוא נהדר עבורנו, הוא מנהיג כאן. אני נהנה כל כך לאמן אותו, נהנה מהכדורסל והמנהיגות שלו. זה נהדר לנבחרת. הוא שחקן שתמיד נותן את כל כולו, הוא קשוח עם עצמו כשהוא מחטיא ליי-אפ, אבל זה מדהים מה שהוא נותן לנבחרת. דוברת? הוא הרוויח את הדקות. הוא שיחק בצורה כל כך בוגרת לגיל שלו, יהיה לו עתיד נהדר בנבחרת ובכדורסל. הוא מחויב, חכם, צנוע. ייתן הרבה לנבחרת".

יפתח זיו: "הגענו לשחק מול אחת הטובות באירופה, וזה תמיד כיף. היה לנו מסע נהדר עד לפה, רצינו לנצח וחשבתי שיכולנו לעשות חלק מהדברים טוב יותר, אבל בסוך נתנו את הכל ולצערי הפסדנו. הפעלנו מהמקום הראשון, כך שאנחנו שמחים בסופו של דבר".

"הגענו עם אנרגיה שונה ולכן חזרנו למשחק, אבל בסוף הפרטים הקטנים הם שהכריעו. זה ההבדל בין הפסד לניצחון. באופן אישי? הנבחרת זה דבר גדול מכל שחקן. המטרה שלנו כשחקנים היא להחזיר למדינה, אז זה תענוג להיות חלק מהנבחרת הלאומית. אני בטוח שכל מי שיזומן ייתן 100%. אני שמח לשחק בנבחרת, אני מכיר את השחקנים שנים, ולהיות בבועה הזו ולפתוח בחמישייה זה דבר גדול עבורי. אני שמח על הצ'אנס ומקווה שהחזרתי. זה היה קמפיין טוב, צברנו בו ניסיון, מקווה שנעשה הישג באליפות אירופה שהרבה זמן לא היה למדינה".